Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 01:16
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Miasto chce współpracy z przedsiębiorcami

Prezydent Marcin Witko rozpoczął cykl spotkań z przedsiębiorcami, jacy działają na terenie Tomaszowa i powiatu tomaszowskiego. W sali obrad Urzędu Miasta spotkał się w miniony poniedziałek z przedstawicielami firm, funkcjonujących na terenie dawnego ZWCh Chemitex Wistom.

Tomaszowski magistrat przygotowuje się do stworzenia mapy inwestycyjnej miasta, na której znaleźć się mają wszelkie dostępne tereny, zarówno należące do prywatnych, jak i publicznych właścicieli, które można byłoby zaproponować w ofercie przyszłym inwestorom. Zgodnie z tym pomysłem powstać ma  katalogu, do którego współtworzenia zaproszeni zostali także lokalni przedsiębiorcy.    W poniedziałkowym spotkaniu wzięło udział ponad 25 osób, przedsiębiorców i właścicieli terenów inwestycyjnych tzw. "strefy Wistom". Właściciele wciąż niezagospodarowanych terenów wyrazili chęć współpracy .

 

- Zależy mi na tym, żeby nasze relacje z przedsiębiorcami były stałe, systematyczne. Chcemy na bieżąco reagować na zgłaszane problemy i podawać im pomocną dłoń. Bardzo się cieszę, że w działania włączył się samorząd powiatowy ze starostą na czele. Jestem przekonany, że wspólne, spójne działania, pomogą ściągać inwestorów i tworzyć nowe miejsca pracy w naszym mieście i powiecie - mówi Marcin Witko prezydent Tomaszowa

 

Prezydent podkreśla, że zaprasza do współpracy właścicieli terenów inwestycyjnych i hal usługowo-produkcyjnych do kontaktu z Urzędem Miasta w celu przygotowania tzw. formatek czyli dokumentów wymaganych przez Państwową Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Zgłoszenia przyjmuje Jakub Olczyk p.o. kierownika Biura Partnerstwa i Rozwoju w Urzędzie Miasta.

- Już w tym momencie spływają do Urzędu Miasta zapytania z PAIiIZ oraz Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera w Łodzi w sprawie zakupu lub dzierżawy wolnych terenów, hal produkcyjnych i możliwości nawiązania współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami. Stworzenie bazy ułatwi i przyspieszy wymianę informacji w projektach gdzie czas zgłaszania ofert jest bardzo krótki" – mówi Jakub Olczyk p.o. kierownika Biura Partnerstwa i Rozwoju w Urzędzie Miasta.

 

Druga część spotkania dotyczyła przyszłości firm, ich inwestycji i trudności na jakie napotykają w codziennej pracy. Największym problemem na terenach powistomowskich  okazuje się brak infrastruktury drogowej, kanalizacji i przyłączy do innych mediów. Witko przedstawił propozycję budowy nowej drogi łączącej ulicę Spalską z Piaskową, której dofinansowanie możliwe byłoby z środków unijnych.

- Przedsiębiorcom obecnym na spotkaniu dałem do siebie bezpośredni numer telefonu, tak by mogli kontaktować się ze mną we wszystkich ważnych sprawach, by móc szybko i sprawnie rozwiązywać ewentualne problemy" - mówi Tomasz Jurek wiceprezydent Tomaszowa.

 

 Pojawiały się też zapytania o preferencyjne stawki podatkowe oraz o długość postępowań przy uzyskiwaniu pozwoleń i decyzji administracyjnych. Odpowiedzią na te potrzeby ma być powołanie pełnomocnika d/s kontaktu z przedsiębiorcami, który miałby wspomagać i niejako "prowadzić" przedsiębiorców w celu przyspieszenia załatwienia procedur w lokalnych urzędach. 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
szukający 23.04.2015 06:35
CEIDG wykazało ponad 3400 firm (jednoosobowe, spółki cywilne) na terenie TM, to około 18% wszystkich mieszkańców

wierzący 22.04.2015 22:15
Najstarszą jak chcesz wiedzieć firmą, która w dodatku nie splajtowała tylko dalej się rozwija jest taka jedna, która rozrasta się, powstają nowe spółki córki. Czy wiecie o jakiej firmie mówię, kościół (mam na myśli budowlę i zarządców), żaden nie splajtował, nawet się rozwijają i mają się prężnie.

? 22.04.2015 15:55
do 6: dziękuję, ale te linki są dobrze znane. Chodziło mi raczej o statystykę i wnioski z analizy obrazującej zmiany zachodzące w tomaszowskiej przedsiębiorczości na przestrzeni jakiegoś okresu czasu, a może nawet wyszukanie ciekawostek dla ubarwienia suchej statystyki, np. - odszukanie najstarszej firmy w TM, która przez lata działa i nie splajtowała (może przechodzi z pokolenia na pokolenie) - ile firm osiąga dochód powyżej jakiegoś znaczącego dla miasta poziomu i płaci podatki w TM, tym samym w znaczącym stopniu przyczynia się do utrzymania miasta -która z branż sobie najlepiej radzi w mieście (najwięcej firm powstało w ostatnim okresie), być może to byłoby jakimś wskaźnikiem dla planowania w jakich zawodach powinny kształcić szkoły zawodowe w mieście. Pewnie ktoś w mieście lub powiecie takie statystyki prowadzi, np, żeby decydować o kierunkach kształcenia w szkołach i tworzeniu różnych prognoz dla miasta. Wydawało mi się, że wystarczy pobrać takie przetworzone już dane z samorządu, ozdobić ciekawostkami i podać do wiedzy mieszkańców. To byłaby naprawdę ciekawa lektura. W tym momencie naszła mnie nagła przerażająca myśl, że nikt tego w naszych samorządach nie analizuje, przyjmują podatki i nawet nie wiedzą komu to zawdzięczają.

Mirek B 22.04.2015 13:22
I znów popisówa Pana Prezydenta. Nie ma jak dobnry pijar. A w rzeczywisości nic

? 22.04.2015 09:52
a może jakiś artykulik z danymi o liczbie firm zarejestrowanych w TM? Jak zmieniały się te liczby, ile zostało zawieszonych i zlikwidowanych? To mogłaby być ciekawe informacje świadczące o przedsiębiorczości mieszkańców i warunkach do prowadzenia działalności na terenie miasta oraz ile podatków z działalności gospodarczej wpływa do kasy miasta.

Krzysztof Chmielewski 22.04.2015 14:18
Co do wykazu firm (także tych wykreślonych) polecam przejrzenie prowadzonego przez Ministerstwo Gospodarki rejestru CEIDG: https://prod.ceidg.gov.pl/CEID...earch.aspx P.S. CEIDG nie obejmuje spółek prawa handlowego (m.in. S.A. czy Sp. z o.o.) ich z kolei można szukać w prowadzonym przez Ministerstwo Sprawiedliwości rejestrze KRS: https://ems.ms.gov.pl/krs/wysz...otu?t:lb=t

jam 22.04.2015 08:45
brzmi dobrze

woody 21.04.2015 20:32
luuudzie - cuuuud - w ujezdzie 3 maja będzie 2 maja - kto wójtowi zabroni ?

22.04.2015 17:58
ale TY jesteś burak ... żaden cud po prostu przedwczoraj podawali komunikat Episkopatu !!! W tym roku Kościół w Polsce postanowił przenieść uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski z 3 maja na 2 maja. Decyzja ma związek z faktem, że 3 maja przypada w niedzielę ... a Mówiąc prościej według prawa kościelnego NIEDZIELA nie przyjmuje święta Kościelnego ...

rapkanciap 21.04.2015 20:10
Takie newsy to ja lubię. Nie tylko trzeba tworzyć dobre miejsca pod inwestycje ale przede wszystkim trzymać dobre relacje z tymi przedsiębiorcami, którzy walczą w Tomaszowie... i widzą tutaj potencjał do działania !

jadzi 23.04.2015 01:07
Ja też. Będzie nowy pełnomocnik! :D

Reklama
Polecane
Podsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla Legii
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama