Przed laty, gdy obowiązywały przeróżne ulgi (np. na remont mieszkania, za korzystanie z Internetu) zwrot nadpłaconego podatku otrzymywało bardzo wiele osób. W kolejnych latach zakres ulg znacznie się skurczył. Dziś, z ogólnodostępnych możliwości zmniejszenia wymiaru podatku, pozostała praktycznie tylko ulga na dziecko oraz ta związana z darowizną na cele kultu religijnego czy działalność charytatywną. W rezultacie przybywa osób, które muszą dopłacić fiskusowi jakąś kwotę.
Ten niemiły obowiązek robi się wyjątkowo przykry, gdy podatnik ma kłopoty finansowe i nie ma wolnej gotówki. Okazuje się, że banki i firmy zajmujące się udzielaniem pożyczek pomyślały i o takich klientach. Teraz ofert dla nich jest jeszcze niewiele, dominują reklamy produktów związanych z pożyczkami za okazaniem rocznego zeznania podatkowego za miniony rok (tzw. pożyczki z PIT). W miarę zbliżania się terminu ostatecznego rozliczenia się z fiskusem (30 kwietnia każdego roku), z pewnością będzie przybywało propozycji dla tych, którzy potrzebują gotówki na wywiązanie się z obowiązków podatkowych.
Kredyt na PIT
Tego typu pożyczki nazywane są „kredytami na PIT”. Zasada ich udzielania praktycznie nie różni się od wspomnianych „pożyczek z PIT”. Klient musi przedstawić druk rocznego zeznania podatkowego za miniony rok. W oparciu o wykazane tam dochody, bank czy firma pożyczkowa oceni jego zdolność kredytową i zdecyduje, w każdym przypadku indywidualnie, o warunkach pożyczenia pieniędzy. Różnica sprowadza się praktycznie do tego, że „kredyt na PIT” jest przeznaczony dokładnie na uregulowanie zobowiązań wobec urzędu skarbowego, a „pożyczkę z PIT” można przeznaczyć na dowolny cel.
Dopłacanie fiskusowi nie jest miłe. Skoro już trzeba to zrobić, na dodatek korzystając z pożyczonych pieniędzy, to warto poszukać najkorzystniejszej oferty pożyczkowej. Takiej, gdzie pieniądze uzyskamy bez zbędnych formalności, a zasady spłaty pożyczki będą atrakcyjne i przejrzyste. Nieocenioną pomocą w takiej sytuacji są porównywarki internetowe. Korzystając z nich dosłownie w kilka minut porównamy oferty różnych firm pożyczkowych, zarówno tych działających online, jak i obecnych jedynie w „normalnym” świecie. Uzyskujemy także możliwość zmiany parametrów pożyczki (np. kwota pożyczki, okres spłaty itp.).
Na opłacenie swoich zobowiązań względem Urzędu Skarbowego najlepiej wziąć pożyczkę Online w serwisie SowaFinansowa.pl. Większość przedstawionych tam ofert to pożyczki za 0 zł. Pożyczamy i oddajemy więc dokładnie tyle samo. Taka pożyczka nie naciąga nas więc na dodatkowe koszty.
Zanim jednak weźmiemy pożyczkę, warto sięgnąć do zamieszczonych na tej stronie poradników. Rady tam zawarte dotyczą np. sposobów stosowanych przez firmy pożyczkowe, aby przypomnieć klientom o opóźnieniach w spłacie zaciągniętej pożyczki (https://sowafinansowa.pl/artykuly/monit-czyli-jak-parabanki-wzywaja-zaplaty/ ). Okazuje się, że monity, czyli przypomnienia o zaległościach, dostarczane są nie tylko drogą elektroniczną czy tradycyjną pocztą. Stosowane są także monity telefoniczne oraz wizyty przedstawiciela firmy pożyczającej pieniądze w miejscu zamieszkania czy pracy dłużnika. Windykacja terenowa nie jest przyjemna, trzeba się tłumaczyć z opóźnienia, stojąc twarzą w twarz z windykatorem, na dodatek nie mając pewności, czy rodzina lub współpracownicy nie podsłuchują rozmowy.
Napisz komentarz
Komentarze