Delegacja liczy 12 przedstawicieli reprezentujących wszystkie grupy polityczne Parlamentu Europejskiego. Zostanie w Kijowie do czwartku 30 stycznia i spotka się z przedstawicielami strony społecznej: Prezydium Rady Euromajdanu, liderami opozycji, hierarchami wyznań religijnych, przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego, środowisk dziennikarskich, akademickich i eksperckich, oraz władzy - Prezydentem, Premierem, ministrami, sekretarzem Narodowej Rady Bezpieczeństwa, szefem frakcji Partii Regionów, a także przedstawicielami unijnej dyplomacji.
“Jedziemy do Kijowa, serca rewolucji ukraińskiej, by rozmawiać i wysłuchać wszystkich stron. Spotkamy się zarówno z władzą, jak i z opozycją i Euromajdanem. Nasze główne przesłanie to stop przemocy i pokojowe rozwiązanie konfliktu przez dialog miedzy stronami, także gotowość Parlamentu Europejskiego do mediacji" - powiedział Saryusz-Wolski na dzień przed wyjazdem delegacji europarlamentu.
Obradujące dzisiaj w Parlamencie Europejskim w Brukseli Zgromadzenie Polityczne Europejskiej Partii Ludowej /Chrzescijańscy Demokraci (EPP), zrzeszającej 73 partie polityczne, przyjmie rezolucję na temat Ukrainy, stanowiącą wspólne stanowisko tej największej rodziny politycznej w Unii Europejskiej wobec wydarzeń na Ukrainie i zarazem jej mandat przed wyjazdem delegacji PE do Kijowa.
Napisz komentarz
Komentarze