Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 16 marca 2025 09:51
Reklama

W hołdzie soulowym i bluesowym klasykom

Proponujemy najnowsze wydawnictwo w katalogu Flower Records

DR BLUES wraca z nowym, podwójnym albumem „Tribute To Ol’Skool Masters”!

CD1: Bobbie “Mercy” Oliver + WIELKA ŁÓDŹ

CD2: Niki Buzz + DR BLUES & SOUL RE VISION

PREMIERA: 14.12.2013r.

 

Dwie stylistyki, dwie dekady, dwa zespoły, dwaj oryginalni amerykańscy wykonawcy będący naszymi gośćmi. Na każdym krążku tego nietypowego albumu starałem się oddać moją fascynację muzyką lat pięćdziesiątych oraz sześćdziesiątych, która rozwinęła się w USA, której korzenie tkwią w czarnej Afryce, ale która nie powstałaby bez wpływu białej tradycji muzyki europejskiej. Blues, rhythm&blues, soul, funk… amerykański tygiel kultur, koktajl różnych tradycji spowodowały niezwykły rozwój współczesnej muzyki rozrywkowej i powstanie wielu jej gatunków. Są to m.in. pop, rock, disco, R&B, hip-hop…

Album ten powstał w hołdzie twórcom sprzed pół wieku, a w jego nagraniu wzięli udział wyjątkowi muzycy. Pamiętają oni tamte czasy, a graną obecnie przez nas stylistykę już wtedy współtworzyli.

(Krzysztof DR BLUES Rybarczyk)

 

Bobbie „Mercy” Oliver – ur. 1939 w Texasie. Jest archetypem muzyka z Delty Mississippi, jednym z niewielu koncertujących jeszcze bluesmanów w krwi i kości, urodzonym na farmie i zbierającym w młodości bawełnę. Przez kilkanaście lat pracował i występował ze swoim zespołem w Chicago. Jest ostatnim ze starej szkoły gry na harmonijce w stylu Little Waltera, Jamesa Cottona. Jest członkiem The Blues Foundation. Jest skromnym, prostym i pogodnym człowiekiem, dla którego muzyka jest nieodłączną częścią codzienności.

 

Niki Buzz – ur. 1953 w Kentucky. Multiinstrumentalista, grał w zespołach Ika i Tiny Turner, Jamesa Browna. W latach siedemdziesiątych współpracował w Nowym Jorku z Ramones, Patti Smith, Talking Hades czy Whitney Houston. W 1982 stworzył rockową formację Vendetta, a dwa lata później kultowy zespół M-80 z Don Costa, basistą Ozziego Osbourna. Kilka lat temu został włączony do grona Blues Hall of Fame.

 

Wielka Łódź – zespół powstał w 1984 roku w Poznaniu. Konsekwentnie wzorują się na stylu mistrzów bluesa elektrycznego z Chicago z lat pięćdziesiątych. W repertuarze zespołu znajdują się najciekawsze standardy tego gatunku. W 1996 roku otwierali koncert króla bluesa – B.B. Kinga.

 

Dr Blues & Soul Re Vision – zespół powstał w 2010 roku jako wyraz zainteresowań lidera i kolejnych fascynacji muzycznych. Zespół wykonuje najbardziej znane, ale też nieco zapomniane przeboje Złotej Ery Soulu lat sześćdziesiątych. Zawarte w albumie nagrania z udziałem sekcji dętej ukazują kompozycje w pełnym brzmieniu i blasku.

 

Track listy:

CD1 (Bobbie “Mercy” Oliver + WIELKA ŁÓDŹ)

1. Sweet Home Chicago (Robert Johnson) 4:32

2. Shame, Shame, Shame (Mathis James Reed) 6:11

3. Smokestack Lightning (Chester Burnett) 5:38

4. Killing Floor (Chester Burnett) 4:30

5. I’m Leaving You (Robert Oliver) 5:41

6. Baby Scratch My Back (James Moore) 5:12

7. You’re So Fine (Walter Marion Jacobs) 4:28

8. Sugar Sweet (McKinley Morganfield) 4:54

9. Why I Sing The Blues (Riley B. King, Dave Clark) 6:31

10. Everything’s Gonna Be Alright (Walter Marion Jacobs) 4:33

11. Hoochie Coochie Man (Willie Dixon) 4:21

12. Got My Mojo Working (Preston Foster) 4:12

Total time: 60:47

 

CD2 (Niki Buzz + DR BLUES & SOUL RE VISION)

1. Knock On Wood (Eddie Floyd, Steve Cropper) 4:56

2. 634-5789 (Wilson Pickett, Steve Cropper) 3:49

3. Chain Of Fools (Don Covay) 5:00

4. New Orleans (Frank Guida, Joseph Royster) 4:30

5. Sitting On The Dock… (Otis Redding, Steve Cropper) 6:52

6. Funky Broadway (Arlester Christian) 3:27

7. Something You Got (Chris Kenner) 4:26

8. Fire On The Bayou / Double Love (Arthur Neville / Niki Buzz) 5:24

9. Groove Me (King Floyd) 4:06

10. Mannish Boy (McKinley Morganfield) 7:51

11. In The Midnight Hour (Wilson Pickett, Steve Cropper) 3:05

12. She’s Lookin’ Good (Wilson Pickett) 4:40

Total time: 58:11

 

(CD1) Nagrań dokonano w czerwcu 2013 roku w Poznaniu w MM Studio oraz podczas koncertu w klubie Blue Note

(CD2) Nagrań dokonano w lipcu 2013 roku w MM Studio w Poznaniu

Mastering: Przemysław Ślużyński, MM Studio Poznań, październik 2013

Projekty graficzny: Krzysztof Rybarczyk

Zdjęcia: Grzegorz Kunz, Fabio Bartoccioni, Lech Siejkowski

 

PŁYTĘ PROMUJE PIOSENKA NR 1 (CD2) „Knock On Wood” 4:56

*******

DR BLUES „Tribute To Ol’Skool Masters“

(DIGIPACK, 2CD) P&C 2013 Flower Records, FCD 046

PREMIERA: 14.12.2013r.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Opinie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem

Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem

Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Szpital nie dostanie pieniędzy na blok operacyjny

Szpital nie dostanie pieniędzy na blok operacyjny

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wyniki naboru projektów w konkursie pn. „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Czekaliśmy na nie dużą niecierpliwością, ponieważ zgłoszono do niego także budowę nowego bloku operacyjnego w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Niestety wiadomości dla mieszkańców miasta i powiatu nie są pomyślne. Spośród wszystkich zgłoszonych wniosków w ramach SOLO II tylko 13 nie zyskało pozytywnej oceny. Wśród nich także tomaszowska lecznica. Utraciliśmy historyczną szansę na rozwój. Kolejna taka się już nie powtórzy.
Mówili, że nie dadzą... no i nie dali

Mówili, że nie dadzą... no i nie dali

Wczorajsza informacja na temat nie uzyskania dofinansowania do budowy nowego bloku operacyjnego okazała się przysłowiowym kubłem zimnej wody, wylanym na głowy nie tylko rządzących powiatem. Powinna ona być sygnałem, mówiącym o tym w jakim miejscu i czasie się znajdujemy. Sprawa ma wymiar wielowątkowy. Z jednej strony tomaszowianie stali się ofiarami niekompetencji, z drugiej wojny prowadzonej przez dwa nienawidzące się polityczne klany. Poseł Witczak stara się robić dobrą minę do złej gry i opowiada głupstwa o jakiejś wojnie "pisu z pisem". Stara się w ten sposób kontynuować retorykę agresji, wymierzoną w Prezydenta, a przy okazji w mieszkańców. Długo się ta strategia sprawdzała, ale staje się coraz mniej skuteczna
Historia lokalna też może być monumentalna

Historia lokalna też może być monumentalna

Zapraszamy uczniów klas IV-VIII na wyjątkowo ciekawe zajęcia „Historia lokalna też może być monumentalna”, które przybliżą historię Tomaszowa Mazowieckiego!
Mariusz Węgrzynowski prawdziwym europejczykiem

Mariusz Węgrzynowski prawdziwym europejczykiem

W dniach 3-4 marca w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach odbył się X Europejski Kongres Samorządów. Przez 2 dni dyskutowano o zdrowiu, cyberbezpieczeństwie, makroekonomii, sytuacji geopolitycznej oraz wyzwaniach XXI wieku. X edycja EKS przyciągnęła dużą liczbę przedstawicieli administracji centralnej, samorządu i liderów biznesu. W tym roku gośćmi byli Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier i Minister Obrony Narodowej, Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister Cyfryzacji, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Marcin Kulaska Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także inni przedstawicieli rządu w randze sekretarzy i podsekretarzy stanu. W kongresie uczestniczyło także wielu polityków i parlamentarzystów w tym m.in.: Krzysztof Bosak – Wicemarszałek Sejmu RP, Krzysztof Kwiatkowski, senator, Mateusz Morawiecki, poseł i wiceprzewodniczący partii Prawo i Sprawiedliwość. Do ciekawey wydarzeń należy zaliczyć spotkania z Magdaleną Biejat, wicemarszałkinią Senatu i kandydatką Nowej Lewicy na urząd prezydenta oraz Karolem Nawrockim kandydatem obywatelskim na urząd prezydenta. Do Mikołajek wyruszyła także liczna reprezentacja Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, ze Starostą Mariuszem Węgrzynowskim na czele. Jakie będą efekty tego wyjazdu? nie spodziewajmy się cudów
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Gmina TomaszówTreść komentarza: Tak zrobimy i ciebie zapniemy w kajdanki;)i założymy co tęczowe stringi;)Źródło komentarza: Milczanowska i Macierewicz przyjadą do TwardejAutor komentarza: tomTreść komentarza: Jeżdżą i mieszają w głowach naiwnych ludzi. Lepiej aby przedstawili plan jak zwrócić ukradzione pieniądze i ukarać tych co przez 8 lat niszczyli Polskę...Źródło komentarza: Milczanowska i Macierewicz przyjadą do TwardejAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Mój wredny dodatek do powyższego, również mojego i równie wrednego wpisu. Najnowsze, medialne wieści mówią, że ta cała GDDKiA na siłę idzie na korzyść zagranicznego właściciela kopalni Biała Góra. O co tutaj chodzi? Im bliżej tej kopalni będzie ta cholerna S12, tym szybciej ta cholerna kopalnia zostanie zamknięta, a ta zagraniczna firma zgarnie odpowiednią kasiorkę. Czy się mylę??? Jeśli tak, to może niech mnie (starego ćwoka), kur.a, "któś" poprawi - co?!Źródło komentarza: Ciąg dalszy spotkania w sprawie S12Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Wszyscy widzimy, jakie jest, kur.a, zainteresowanie tematem: „Efektywność narzędzia do zarządzania ściekami w JST” w Magistracie" . Szefowie naszego miasta: ja Was kocham, ale nie róbcie takich badziewi. To jest dla Was wielki minus. Nie mogę się nadziwić, że takie badziewie zebrało tylu uczestników. Pytanie: chcieli, czy musieli...???Źródło komentarza: Seminarium tematyczne „Efektywność narzędzia do zarządzania ściekami w JST” w MagistracieAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Nie zdajesz sobie sprawy, przygłupie, że ty jesteś pierwszy pacjentem tego psychiatryka?!Źródło komentarza: Milczanowska i Macierewicz przyjadą do TwardejAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Szanowny Panie Mariuszu. To pańskie pierwsze zdanie z wstępniaka, to jest sedno sprawy, którą Pan porusza: " Wczorajsza informacja na temat nie uzyskania dofinansowania do budowy nowego bloku operacyjnego okazała się przysłowiowym kubłem zimnej wody, wylanym na głowy nie tylko rządzących powiatem. Powinna ona być sygnałem, mówiącym o tym w jakim miejscu i czasie się znajdujemy. Sprawa ma wymiar wielowątkowy. Z jednej strony tomaszowianie stali się ofiarami niekompetencji, z drugiej wojny prowadzonej przez dwa nienawidzące się polityczne klany." Napiszę, że te " nienawidzące się polityczne klany" w naszym powiecie, to jedna, wsiowa, zacofana banda na czele z posłami z po i z PiS-u oraz z innymi, powiatowymi przygłupami. Więc, szkoda czasu i atramentu, aby tę przygłupiastą sforę opisywać i się do tych głupków odnosić. Traktowanie tych badziewiaków byłoby ubliżaniem samemu sobie.Źródło komentarza: Mówili, że nie dadzą... no i nie dali
Reklama
Skarpety zdrowotne, z przędzy bambusowej

Skarpety zdrowotne, z przędzy bambusowej

Skarpetki bambusowe, antybakteryjne.Naturalne skarpety z bambusa, antyzapachowe.Skład:wiskoza bambusowa 72%, poliamid 25%, elastan 3%, apretura Sanitized®Wielkości:35-38, 39-42, 43-46, 47-50 (tylko w kolorze czarnym)        (według ZN-JJW-P-005)Konstrukcja:Skarpetki DEOMED® Bamboo to naturalne i komfortowe skarpetki antybakteryjne, antygrzybicze oraz skarpetki antyzapachowe, które posiadają również szereg prozdrowotnych właściwości.Do produkcji tych skarpetek została zastosowana delikatna, ale bardzo wytrzymała przędza z naturalnej wiskozy bambusowej. Wspomaga ona skuteczną wentylację stóp, pozwalając na pochłanianie nadmiaru wilgoci i dzięki temu są one tak komfortowe w używaniu przez cały dzień.Materiał ten został wzbogacony o apreturę Sanitized® o właściwościach antybakteryjnych i antygrzybicznych. Ze względu na zastosowanie tego dodatku to także wyjątkowo komfortowe skarpety antyzapachowe – zapobiegają pojawianiu się nieprzyjemnego zapachu. Dodatkowo, bardzo dobrze sprawdzają się jako skarpety antybakteryjne i antygrzybicze, a także wspomagają leczenie infekcji stóp.Dodatek poliamidu i elastanu powoduje, że te skarpetki są elastyczne i dobrze dopasowują się do stóp, a także nie uciskają ich.Skarpety z bambusa DEOMED® Bamboo posiadają specjalną konstrukcję, która zapewnia bardzo dobre dopasowanie do kształtu stopy i nogi, a przy tym są to skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dzięki temu skarpetki bambusowe Bamboo nie zaburzają naturalnego przepływu krwi w tętnicach i żyłach kończyn dolnych i polecane są dla osób z cukrzycą, obrzękami, niewydolnością żylną nóg.Skarpetki DEOMED® Bamboo dostępne są w wielu kolorach i rozmiarach do wyboru.Skarpetki bambusowe Bamboo marki DEOMED® to sprawdzony wybór dla wielu osób, którym zależy na zdrowiu i maksymalnym komforcie przez cały dzień.SKARPETKI ZAREJESTROWANE JAKO WYRÓB MEDYCZNYTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama