Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 15 marca 2025 20:40
Reklama
Reklama

Sparing Lechii z Polonią Piotrków Trybunalski

Na dzień dzisiejszy piłkarze Lechii zaplanowaną mieli trzecią kolejkę piłkarskiej trzeciej ligi. Mecz ze Startem Otwock został, jednak odwołany z powodów zalegającego na murawie śniegu. Sztab szkoleniowy i piłkarze nie marnowali jednak czasu i rozegrali w Gutowie Małym sparing z Polonią Piotrków Trybunalski.

Nasi chłopcy po emocjonującym meczu pokonali drugi zespół piotrkowskiej ligi okręgowej 3:2.

 

Pierwsze minuty meczu potoczyły się dość niespodziewanie. W zamieszaniu pod naszą bramką, najlepiej odnalzał się były zawodnik naszego klubu Mariusz Zaor, który w 10 minucie skierował piłkę do siatki.

 

Lechiści szybko podnieśli się po tym ciosie i pięc minut później zdołali wyrównać. Grzegorz Piechna wykorzystał podanie z rzutu róźnego jednego z naszych zawodników i mecz "rozpoczął się od nowa".

 

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. W drugiej, przez dłuższy czas, ani jedna, ani druga drużyna nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Bramki obejrzeliśmy dopiero w 79 minucie, kiedy to Matrusz Milczarek pokonał bramkarza Polonii, wykorzystując podyktowany rzut karny za faul na Dawidzie Stańdo.

 

Radość nasz nie trwała długo - zaledwie dwie minuty. W 81 minucie arbiter podyktował kolejną "jedenastkę", jednak tym razem dla drużyny Polonii. Pewnie wykorzystany stały fragment gry, przez Mariusz Zaora doprowadził do nerwowej końcówki.

 

Na szczęście stałe fragmenty gry to silna broń Tomaszowian. W 90 minucie wynik ustalił nasz nowy nabytek Kmieć. Krzysiek zapewnił Lechii zwycięstwo, strzałem głową wykorzystując dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego.

 

Sparing, jak sparing, po dzisiejszej grze i wyniku można stwierdzić, że piłkarze maja ich już dosyć. Zniecierpliwienie bierze górę, także u kibiców, którzy nie mogą się już doczekać gier o stawkę. Prognozy pogody na nadchodzący tydzień są dobre. Nadchodzi wyż z nas Wysp Brytyjski, który będzie się ciągnąć aż po Skandynawię.

 Poniedziałek - wtorek 4 - 5 stopni w dzień. W poniedziałek opady deszczu ze śniegiem z przewagą deszczu. W środę czeka nas prawdziwa wiosna, blisko 10 stopni ciepła z lekkimi opadami deszczu i tak aż do niedzieli, oraz kolejnych dni. Wydaje się, iż wreszcie pożegnamu tą długą, śnieżną zimę i nareszcie rozpoczniemy runde wiosenną....już na dobre.

 

Lechia - Polonia 3:2

0:1 10" Zaor

1:1 15" Piechna

2:1 79" Milaczewk (k)

2:2 81 "Zaor (k)

3:2 90" Kmieć

 

Skład:

Chachuła, Matysiak, Dolot, Cyran, Milczarek, Potakowski, Szymczak, Tonowicz, Kubiak, Morgaś, Piechna.

 

Z ławki:

Kmieć, Król, Stańdo, Pogorzała, Kowalski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kibic 07.04.2013 17:10
podjac decyzje to ma dyrektor ktory ma w zarzadzaniu te boisko a nie zarzad klubu

@Marcin R. 07.04.2013 16:46
Idiotas jakbyś nie wiedział to zarząd Lechii nie ma nic do gadania w kwestii murawy,bo stadion należy do miasta!

Marcin R. 07.04.2013 10:07
ALE na naszej LECHII nikt nie wpadł na pomysł że trzeba murawe odśnieżyc ZARZAD klubu uwazą że śnieg skoro sam napadał to sam stopnieje .... hehe

grać a nie 07.04.2013 08:53
widocznie im będzie przeszkadzać mokra murawa i błoto... ech...

kibol 07.04.2013 06:14
Start Otwock?

zyc 06.04.2013 21:09
Nie rozumiem dlaczego przeszkadzał w rozegraniu meczu ligowego zalegający na murawie śnieg? Przecież mogli sobie murawę odśnieżyć, tak jak jest to robione na Orliku po drugiej stronie ulicy.

Opinie

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem

Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem

Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Szpital nie dostanie pieniędzy na blok operacyjny

Szpital nie dostanie pieniędzy na blok operacyjny

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wyniki naboru projektów w konkursie pn. „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Czekaliśmy na nie dużą niecierpliwością, ponieważ zgłoszono do niego także budowę nowego bloku operacyjnego w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Niestety wiadomości dla mieszkańców miasta i powiatu nie są pomyślne. Spośród wszystkich zgłoszonych wniosków w ramach SOLO II tylko 13 nie zyskało pozytywnej oceny. Wśród nich także tomaszowska lecznica. Utraciliśmy historyczną szansę na rozwój. Kolejna taka się już nie powtórzy.
Mówili, że nie dadzą... no i nie dali

Mówili, że nie dadzą... no i nie dali

Wczorajsza informacja na temat nie uzyskania dofinansowania do budowy nowego bloku operacyjnego okazała się przysłowiowym kubłem zimnej wody, wylanym na głowy nie tylko rządzących powiatem. Powinna ona być sygnałem, mówiącym o tym w jakim miejscu i czasie się znajdujemy. Sprawa ma wymiar wielowątkowy. Z jednej strony tomaszowianie stali się ofiarami niekompetencji, z drugiej wojny prowadzonej przez dwa nienawidzące się polityczne klany. Poseł Witczak stara się robić dobrą minę do złej gry i opowiada głupstwa o jakiejś wojnie "pisu z pisem". Stara się w ten sposób kontynuować retorykę agresji, wymierzoną w Prezydenta, a przy okazji w mieszkańców. Długo się ta strategia sprawdzała, ale staje się coraz mniej skuteczna
Historia lokalna też może być monumentalna

Historia lokalna też może być monumentalna

Zapraszamy uczniów klas IV-VIII na wyjątkowo ciekawe zajęcia „Historia lokalna też może być monumentalna”, które przybliżą historię Tomaszowa Mazowieckiego!
Mariusz Węgrzynowski prawdziwym europejczykiem

Mariusz Węgrzynowski prawdziwym europejczykiem

W dniach 3-4 marca w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach odbył się X Europejski Kongres Samorządów. Przez 2 dni dyskutowano o zdrowiu, cyberbezpieczeństwie, makroekonomii, sytuacji geopolitycznej oraz wyzwaniach XXI wieku. X edycja EKS przyciągnęła dużą liczbę przedstawicieli administracji centralnej, samorządu i liderów biznesu. W tym roku gośćmi byli Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier i Minister Obrony Narodowej, Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister Cyfryzacji, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Marcin Kulaska Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także inni przedstawicieli rządu w randze sekretarzy i podsekretarzy stanu. W kongresie uczestniczyło także wielu polityków i parlamentarzystów w tym m.in.: Krzysztof Bosak – Wicemarszałek Sejmu RP, Krzysztof Kwiatkowski, senator, Mateusz Morawiecki, poseł i wiceprzewodniczący partii Prawo i Sprawiedliwość. Do ciekawey wydarzeń należy zaliczyć spotkania z Magdaleną Biejat, wicemarszałkinią Senatu i kandydatką Nowej Lewicy na urząd prezydenta oraz Karolem Nawrockim kandydatem obywatelskim na urząd prezydenta. Do Mikołajek wyruszyła także liczna reprezentacja Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, ze Starostą Mariuszem Węgrzynowskim na czele. Jakie będą efekty tego wyjazdu? nie spodziewajmy się cudów
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: TomaszówTreść komentarza: Przeciez jeszcze nie tak dawno jak mieli władze poprzednio tą drogę robili miała być taka niezawodna!okazała się taka jak ich 100 konkretow.Źródło komentarza: Będzie remont S8 między Studziankami a PolichnemAutor komentarza: GminnyTreść komentarza: Jeszcze nie tak dawno wojtowie,burmistrzowie czy prezydent by kaskę. Połykiem Robiło a dzisiaj taki hejt na pisiorow;) spokojnie zaraz wposzcza inżynierów i wtedy po waszych wpisach będzie wiadomo kto do siebie ich przyjmie;)Źródło komentarza: Nawrocki i Macierewicz przyjadą do TwardejAutor komentarza: PomysłowyTreść komentarza: Niech chociaż ten "psychiatryczny" wniosek przejdzie. On bardziej się przyda choćby dla niektórych "przy wladzy".Źródło komentarza: Mówili, że nie dadzą... no i nie daliAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo dobrze bo droga fatalna na tym odcinku. Tyle, że przy okazji Pan Minister pozostawiłby w spokoju mieszkańców min. Smardzewic, Wąwału, Wiaderna, Studzianek, Będkowa itd. i skupił się na budowie wyczekiwanej, planowanej i projektowanej od kilkunastu lat drogi w kierunku S8 przez Sulejów i Piotrków. To co wyprawiają jego koledzy i podwładni z GDDKiA na spotkaniach z mieszkańcami to farsa i granda. Ogólniki, kłamstwa, niedomówienia. Łatwo z perspektywy pokoju w Łodzi, czy gabinetu w Warszawie kreślić sobie kreskę drogi na mapie. Za tą kreską są losy ludzi, kredyty na zakup nieruchomości, wiele lat wyrzeczeń, hałas, bród, pył, zanieczyszczenia, wywłaszczenia. Może niech Pan Minister sam przyjedzie, bez świty urzędniczej i stanie przed mieszkańcami tych miejscowości. Łatwo mówić na konferencji prasowej do dziennikarzy. Odwagi i odpowiedzialności wymaga stanąć przed zwykłymi ludźmi często tracącymi dorobek życia. Chętnie się spotkamy z Panem Ministrem, Panem Posłem Panem radnym powiatowym, mieszkańcem Wąwału, który mieszkańców zostawił samym sobie. Proszę też aby przestać mówić że S12 w tym przebiegu to jakaś obwodnica. To kłamstwo. To droga tranzytowa z Łodzi do Kielc, z węzłami przy kopalniach! Nie ma żadnego połączenia z innymi drogami tranzytowymi w Tomaszowie. Nikt nie mówi też o dodatkowych kilku tysiącach samochodów na dobę które wg. prognoz projektowych mają poruszać się po drogach lokalnych. Zaprosimy więc wszystkich Panów na spotkanie. Ciekawe kto z nich będzie miał odwagę przyjść.Źródło komentarza: Będzie remont S8 między Studziankami a PolichnemAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Szanowny Panie Adamie N. Jeździ Pan codziennie do Piotrkowa, to przecież musiał Pan zauważyć, że niedawno droga od Proszenia do Polichna była poprawiana (szczeliny pomiędzy poszczególnymi, wylewanymi, betonowymi elementami). Partactwo wykonawców, którzy kiedyś budowali "Gierkówkę) nie zna granic. To była norma w czasach komuny. Jednak, teraz nie jest lepiej.Źródło komentarza: Będzie remont S8 między Studziankami a PolichnemAutor komentarza: BartekTreść komentarza: Zgadzam się Tomaszów to miasto wypoczynkowe, przemysłu tu nie ma i nie będzie. A S-12 powinna przebiegać blisko Skansenu niech przejezdni zerkną na to miasteczko-skansen zwane też miasteczkiem spokojnej starości!Źródło komentarza: Będzie remont S8 między Studziankami a Polichnem
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem

Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem

Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklamadotacje unijne dla firm MŚP
Reklama
Reklama