Sprawą konfliktu między Woskowskim a TTMiOnZ zajmowali się dziennikarza wszystkich, w tym ogólnopolskich mediów. Nie brakowało oskarżycielskich słów w bardzo ostrym tonie, które stały się przyczyną skierowania sprawy na drogę sądową przez dotychczasowego zarządzającego schroniskiem. Niedawno w sprawie o znieważanie zapadł wyrok pierwszej instancji, który uznał panią Mieczysławę Goździk za winną publicznego znieważenia. Orzeczenie Sądu nie jest jeszcze prawomocne i strony mają prawo do odwołania się.
Tymczasem Urząd Miasta ogłosił kolejny przetarg. Oferty można składać do 22 lutego. Czy w dalszym ciągu prowadzić je będzie Mieczysława Goździk? Głównym kryterium wyboru oferty będzie jak zwykle zaproponowana cena. Dotychczasowa za jaką prowadzone było schronisko okazała się niewystarczająca na pokrycie kosztów, tym bardziej, że nowe warunki zabraniały odpłatnego oddawania psów do adopcji.
Mimo to udało się wiele zmian w samym obiekcie przeprowadzić. Uporządkowano teren, wykonano nowe wylewki w boksach dla psów, ustawiono nowe budy i zainstalowano piec centralnego ogrzewania. Sukcesem okazała się również aktywizacja wolontariuszy i osób, które z dobroci serca przekazywały nie tylko jedzenie dla zwierząt ale i materiały budowlane. Zabójcze natomiast okazały się rachunki za wodę po zainstalowaniu wodomierzy.
Problemem jest także przepełnienie. Schronisko obliczone na maksymalnie 130 psów, zapewnia opiekę znacznie większej ich liczbie.
Podmiot, który wygra przetarg zobligowany będzie do realizacji zadań wynikających z Miejskiego Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt. Zadania te obejmują: prawidłowe zorganizowanie całodobowej pracy w schronisku; przyjmowanie przez całą dobę zgłoszeń dotyczących konieczności wyłapania bezdomnych zwierząt; współpraca z Gminą Tomaszów Mazowiecki oraz innymi gminami w zakresie wyłapywania i przyjmowania zwierząt do schroniska dla bezdomnych zwierząt; bezpłatne przyjmowanie zwierząt do schroniska; zapewnienie zwierzętom przebywającym w schronisku całodobowej opieki oraz właściwych warunków bytowania; zapewnienie zwierzętom przebywającym w schronisku właściwej opieki weterynaryjnej, w tym leczenia; przekazywanie zwierząt do adopcji; współpraca z wolontariuszami oraz organizacjami społecznymi, których celem statutowym jest ochrona zwierząt; wydawanie karmy dla kotów wolno żyjących.
Napisz komentarz
Komentarze