[reklama2]
Druga część „Spo – Tkania Piątego Filmowego” - inauguracja „Tomaszowskiej Akademii Filmowej” odbędzie się 29 października br. o godz. 9.00 także w O.K. „TKACZ” przy ul. Niebrowskiej 50 . Będzie to cykl 15 spotkań - każde składające się z trzech części: wykładu, projekcji i krótkiego warsztatu analitycznego dotyczącego obejrzanego filmu. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu, a poprowadzą je osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje – wykładowcy z Uniwersytetu Łódzkiego – pracownicy Instytutu Teorii Literatury, Teatru i Sztuk Audiowizualnych. Ta część „Spo – Tkania Piątego Filmowego” przewidziana jest dla zorganizowanych grup z tomaszowskich szkół, które wyraziły chęć udziału w projekcie.
Informacje o zespole Lao Che
LAO CHE
Muzyka Lao Che to połączenie wielu stylów muzycznych. Pierwsza płyta „Gusła” rewelacyjnie odtwarza atmosferę zamierzchłych czasów: okresu średniowiecza i historycznych relacji rodem z kresów. Teksty Lao Che mają charakter archaiczny, zespół używa także wielu neologizmów i zapożyczeń z kultury wschodnich Słowian.
Kolejna płyta wydana w 2005 r. „Powstanie Warszawskie” okazała się ogromnym sukcesem. Trzecia płyta ukazuje zainteresowania samym muzykowaniem - stąd zupełnie inna aura otacza całą produkcję, jej przygotowywanie, kompozycję i realizację, została zrealizowana w technice analogowej. Inspirowani po części muzyką cyrkową, a i również starymi polskimi kreskówkami przekazują radosne wibracje, pobudzające do ruchu i elektryzującego odbioru. W warstwie lirycznej pojawia się autorska wizja Spiętego.
Teksty groteskowe w swoim wyrazie mają oddać słabości i ułomności ludzkiej natury. Tytuł płyty Gospel oddaje karykaturalną wizję rzeczywistości. Na czwartym w dorobku zespołu krążku „Prąd stały/ Prąd zmienny” teksty są pełne wciągających, często absurdalnych historii, w których nie brakuje zabaw słownych, charakterystycznych dla twórczości Spiętego. Gitary elektryczne ustąpiły nieco miejsca klawiszom i samplerom, a bębny współgrają z automatem perkusyjnym. Zespól położył duży nacisk na eksperyment z brzmieniem, odwołując się do retroelektroniki oraz brzmień zimnofalowych.
Napisz komentarz
Komentarze