Umowę podpisali: w imieniu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi: Joanna Skrzydlewska - członek Zarządu Województwa Łódzkiego i Dariusz Klimczak - wicemarszałek Województwa Łódzkiego, a w imieniu Powiatu Tomaszowskiego: Mirosław Kukliński i Bartłomiej Matysiak - członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego. W podpisaniu, ze względu na obowiązki zawodowe nie mogł uczestniczyć nasz radny sejmiku wojewódzkiego, Arkadiusz Gajewski.
Celem bezpośrednim projektu jest zwiększenie dostępu mieszkańców województwa łódzkiego, a w szczególności powiatu tomaszowskiego do e-usług publicznych o wysokim poziomie dojrzałości oraz poprawa udostępnianych w postaci cyfrowej informacji sektora publicznego.
Realizacja projektu zakłada stworzenie systemu informatycznego obejmującego infrastrukturę techniczną: cyfrowe i zdigitalizowane zbiory danych przestrzennych, infrastrukturę teleinformatyczną, dedykowane rozwiązania systemowe wraz z ogólnodostępnymi dojrzałymi e-usługami, które umożliwią spójne, harmonijne zarządzanie danymi przestrzennymi z obszaru powiatu tomaszowskiego. Projekt dotyczy aktualnych, wiarygodnych danych, które zostaną udostępnione wszystkim zainteresowanym podmiotom, w tym dla mieszkańców, przedsiębiorców, geodetów, komorników, rzeczoznawców, projektantów, a także gmin powiatu tomaszowskiego.
- To jeden z najważniejszych projektów, jakie nasz powiat będzie realizował przy wsparciu funduszy unijnych. Od lat rózne środowiska w tym właśnie geodeci zabiegają o jego wprowadzenie. Szybki dostęp do map i danych ma wpływ na długotrwałość procesów inwestycyjnych. I nie chodzi tu tyllko o wielkie inwestycje przemysłowe, czy infrastrukturalne, ale także o te mniejsze, jak budowa domków jednorodzinnych. Osobiście angażowałem się we wsparcie projektu, ponieważ powiat robił wcześiej kilka podejść. Próbowano nawet zrealizować jeden z pomysłów wspólnie z Opocznem,. Tym bardziej cieszy, że tym razem się udało. Tutaj chyba słowa uznania należą się zespołowi przygotowującemu wniosek pod kierownictwem Klaudiasza Wilmańskiego - mówi radny Gajewski.
Kluczowe elementy to:
- rozbudowa infrastruktury teleinformatycznej, np. dostawa sprzętu komputerowego, serwerów, macierzy, przełączników dostępnych, NAS i urządzenia wielofunkcyjnego
- rozbudowa oprogramowania poprzez zakup serwerowego systemu operacyjnego, systemu operacyjnego PC, systemu biurowego
- rozbudowy Geoportalu i systemu informacji przestrzennej z e-usługami przestrzennymi
- utworzenie bazy danych przestrzennych EGiB (Ewidencja Gruntów i Budynków), GESUT (Geodezyjna Ewidencja Sieci Uzbrojenia Terenu), BDOT (Baza Danych Obiektów Topograficznych) i PZGiK ( Powiatowy Zasób Geodezyjny i Kartograficzny) wraz z digitalizacją zasobów geodezyjnych i kartograficznych.
[reklama2]
Napisz komentarz
Komentarze