Na Ogrodowej zbuduje...
Zazwyczaj pakiety uchwał tzw. geodezyjnych przechodzą bez większych dyskusji. Mało który radny tak naprawdę wie nad czym i dlaczego głosuje w ten czy inny sposób. Przyjmuje się, że skoro już są to należy je podjąć.
Wyjątek stanowią te, które mogą przyczynić się do powstania nowego supermarketu. Tu czujność radnych jest wyjątkowo duża. Kupcy to szerokie i wpływowe środowisko w mieście i nie warto się narażać.
Tym razem dyskusję radnych wywołał projekt uchwały, w którym mieli wyrazić zgodę na sprzedaż działki położonej przy ulicy Ogrodowej.
Być może stało się tak za przyczyną pogłosek, iż jej zakupem zainteresowany jest przewodniczący Rady Miejskiej Zenon Łaski, który sam zdawał się je potwierdzać, wyłączając się również i w tym przypadku od głosowania.
Radni koalicyjni oczywiście nie są od wyrażania wątpliwości ale od przegłosowywania przedstawionych uchwał, w związku z tym ich udział w dyskusji na sesji ogranicza się do niezbędnego minimum.
Dlatego pytania zadawali i wątpliwości wyrażali, Wacława Bąk i Kazimierz Pietrzyk.
Pietrzyk pytał, czy w związku z przeznaczeniem terenów pod budownictwo wielorodzinne, budowa kolejnego bloku nie zakłóci ładu przestrzennego.
Również Wacława Bąk wskazywała na bardzo gęstą zabudowę i duży ruch samochodów związany z istniejącym w pobliżu supermarketem.
Pakiet geodezyjny ciąg dalszy
Radni wyrazili zgodę na przejęcie od Skarbu prawa własności do 4 nieruchomości. Należą do nich min. działka przy ulicy Orzeszkowej, łąka przy rzece Czarnej z rezerwacją terenu pod przyszłe ogródki działkowe oraz działkę przy ulicy Długiej zabudową blokiem mieszkalnym.
Wyrażono zgodę na sprzedaż w trybie przetargu ograniczonego działki położonej przy ulicy Na Skarpie. Uchwała zyskała akceptację, pomimo sprzeciwu Komisji Gospodarki Komunalnej. Według radnych komisji działka spełnia warunki, by można było ją sprzedać w trybie przetargu nieograniczonego.
Już wkrótce wystawiona na przetarg zostanie działka przy ulicy Cmentarnej 29 o powierzchni 345 metrów.
Do sprzedaży przeznaczono również działkę przy ulicy Cekanowskiej o powierzchni 870 metrów. Zgodnie ze studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego przeznaczeniem jej jest budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne. Zgodnie z informacjami przekazanymi w czasie Sesji radnym jest ona praktycznie bezużyteczna.
Postanowiono również, że w trybie bezprzetargowym zostanie sprzedana nieruchomość przy ulicy Nowowiejskiej. Pierwszeństwo w nabyciu przyznano najemcy. Nieruchomość stanowi tzw. „mienie poniemieckie”. Rodzina lokatora zamieszkuje dom od 1942 roku.
Mała działeczka przy ulicy Szarotki zostanie sprzedana właścicielowi sąsiedniej nieruchomości. Jest to zła wiadomość dla zbierających się w tym miejscu okolicznych pijaczków.
Miasto przejęło na własność 3 mieszkania w budynku przy ulicy Legionów 76. Wcześniej mieszkania te zostały sprzedane lokatorom. Jednak ze względu na zły stan techniczny całego budynku i konieczność jego rozbiórki zdecydowano o przejęciu ich z powrotem do miejskiego „majątku”. Lokatorom miasto zobowiązało się zapewnić inne lokale mieszkalne.
Ruszy „Wsparcie”
Przygotowany przez tomaszowski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej program pod nazwą Wsparcie realizowany w ramach Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki 2007-2013” zyskał akceptację Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
Konieczne okazało się jednak naniesienie drobnych poprawek, które zobowiązana była przegłosować Rada Miejska.
Po przyjęciu uchwały stało się możliwe podpisanie umowy na przekazanie środków.
Realizatorem umowy będzie oczywiście MOPS.
Tegoroczny Program Wsparcie jest kontynuacją ubiegłorocznego projektu prowadzonego przez Ośrodek. Jego budżet na 2009 rok wynosi blisko 1,1 miliona złotych.
Napisz komentarz
Komentarze