Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 09:17
Reklama
Reklama

Superbonifikaty

Jednym z najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia, obok sejmowych głosowań nad odrzucaniem wet prezydenta Kaczyńskiego, było ogłoszenie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie możliwości nabywania mieszkań lokatorskich w spółdzielniach mieszkaniowych za symboliczną złotówkę.

Zdaniem spółdzielców, Trybunał słusznie uznał za niezgodną z Konstytucja RP „złodziejską”, ich zdaniem, ustawę. Niezrozumiała natomiast wydaje się decyzja utrzymująca jej zapisy jeszcze przez rok. Stwarza to olbrzymie możliwości korupcyjne, przede wszystkim dla osób, które decydować będą o tym, komu utrudnić a komu ułatwić zakup zajmowanego lokalu mieszkalnego.

 

Niestety, wciąż obowiązują złodziejskie zasady sprzedaży mieszkań należących do miasta. Zgodnie z obowiązującym prawem Rada Miejska ma możliwość uchwalenia bonifikat obniżających cenę sprzedaży. Tomaszowscy radni uchwalili je na poziomie 90% wartości lokalu, czyli w wysokości maksymalnej określonej przez ustawę. 

 

Radni lubią rozdawać, szczególnie to, co do nich nie należy. To, że aby przypodobać się jednym  ograbiają innych nie ma żadnego znaczenia. Tym bardziej, że ten sposób myślenia jest im niestety obcy. Wielu uważa, że dając różnego rodzaju ulgi i bonifikaty czyni dobrze. Żaden nie dopuszcza do siebie myśli, że robi źle.

 

Na ostatniej sesji Rada Miejska odrzuciła w głosowaniu projekt uchwały w sprawie wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy – miasto Tomaszów Mazowiecki na lata 2009 – 2013. Jednym z głównych powodów było wstrzymywanie przez władze miasta sprzedaży mieszkań w budynkach komunalnych.

 

Zwolennicy sprzedaży mieszkań z bonifikatą argumentują, że miasto sprzedając je pozbywa się problemu. Niestety jest to tylko półprawda i argument gotowy do wykorzystania przez mniejszych i większych cwaniaków, którzy w zakupie gminnych lokali mieszkalnych upatrują źródło sporego zysku. Trudno jednak mieć do nich pretensje, skoro postępują zgodnie z prawem uchwalonym przez kiepsko wyedukowanych w temacie miejskich rajców.

 

Pamiętać należy, że dokonując zakupu lokalu, lokator staje się równocześnie właścicielem odpowiedniej części gruntu (działki) na której pobudowany jest budynek mieszkalny. Zdarzyć się może i zdarza się w praktyce, że na atrakcyjnej działce budowlanej o powierzchni np. 1000 czy więcej  metrów znajduje się „drewniak”, w którym są dwa mieszkania. Lokatorzy za kilkaset złotych dokonują wykupu swoich, przeznaczonych wkrótce do rozbiórki, lokali i stają się równocześnie właścicielami terenu wartego kilkaset tysięcy.

 

Znany i szeroko opisywany (a i krytykowany) był w poprzedniej kadencji przypadek rodziców ówczesnego prezydenta, którzy w ten sposób stali się współwłaścicielami nieruchomości przy ulicy gen. Hallera. Zabawne jest to, że ci sami radni, którzy krytykowali tę konkretną transakcję, kilka miesięcy później przegłosowali bonifikaty w jeszcze większej wysokości.

 

Wątpliwości dotyczących tej formy sprzedaży komunalnych mieszkań jest dużo więcej. Czy w taki sam sposób należy traktować mieszkanie w 100 – letniej, zabytkowej kamienicy wymagającej olbrzymich nakładów finansowych, w bloku chociażby przy ulicy Polnej, czy domkach „odziedziczonych” przez miasto po łódzkim zakładzie wodociągowym przy ulicy Smugowej. Wspomniana uchwała dotyczy wszystkich w jednakowym stopniu.

 

Czy miasto powinno sprzedawać mieszkania w budynkach, o których wiadomo, że wkrótce nadzór budowlany wyda nakaz rozbiórki? Czy lokatorzy nie powinni mieć świadomości, że w takim przypadku koszty obciążać będą także ich budżety domowe. Co pozostanie posiadaczowi mieszkania po jego rozbiórce? Kilka metrów działki na której będzie mógł ustawić namiot.

 

Dla miasta to również problem, bo z jednej strony nie ma podstaw by takiej rodzinie czy osobie przyznać nowe lokatorskie mieszkanie, z drugiej teren który można byłoby wykorzystać pod budownictwo będzie miał jeszcze jednego kłopotliwego właściciela.

 

Kolejnym problemem są koszty bieżącego zarządzania oraz remontów. O ile jednorazowy wydatek rzędu kilkuset czy nawet kilku tysięcy złotych może dawać poczucie posiadania czegoś niezwykle cennego. To już najbliższe zebranie wspólnoty mieszkaniowej wywołuje uczucie co najmniej zdziwienia.

 

Gdy świeżo upieczony posiadacz własnego M zapozna się z potrzebami remontowymi oraz ich szacunkowymi kosztami otwiera szeroko oczy i mówi: „no przecież jestem właścicielem, dlaczego mam tak dużo płacić”. I nie może sobie przyswoić jedynej możliwej odpowiedzi, że właśnie dlatego, że nim jest.

 

- Co się stało z dotychczas płaconymi przez nas czynszami – to kolejne, równie idiotyczne pytanie.

 

Wiele osób również do posiadania własności wyraźnie nie dorosło. Dbałość o to co się ma kończy się tuż za zamkniętymi drzwiami mieszkania. Dotyczy to przede wszystkim właśnie lokatorów, którzy skorzystali z bonifikat i stali się właścicielami. Dawali, to się wzięło, a że koszt niski, to i poszanowanie na tym samym poziomie. W ten sposób radni tworząc uchwałę a wcześniej posłowie dając  im tę możliwość na podstawie uchwały wytworzyli nową grupę społeczną, są nią właściciele o mentalności lokatorów. Nie znający ani swoich praw ani obowiązków.

 

Jest to sytuacja raczej niespotykana w przypadku wspólnot mieszkaniowych opartych na bazie, nowych budynków wielorodzinnych, które powstawały w systemie deweloperskich, gdzie właściciel musiał pokryć rzeczywistą wartość rynkową, czy koszt budowy powiększony o zysk dewelopera.

 


 

Kilka danych o charakterze statystycznym:

 

1. Zasób mieszkaniowy gminy – 402 budynki; 3354 lokali (w tym 80 o charakterze socjalnym)


2. Liczba wspólnot mieszkaniowych – 77; 1401 mieszkań


3. Osoby zakwalifikowane do zawarcia umowy najmu oczekujące na przydział mieszkania – 527


4. Liczba wyroków, w których orzeczono o prawie do lokalu socjalnego – 280
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
b 07.01.2009 11:42
Ile ludzi tyle prawd. Mieszkam ponad 20 lat w kamienicy. Społeczność w niej żyje różna,właścicielska i lokatorska ( TTBS). Ostatnio pękła rura. Zebrła się władza właścicielska i lokatorska. Nie na długo. Lokatorzy mimo szczerych chęci pomocy zostali wyproszeni z rozmów. Usłyszeli: nie macie tu nic do gadania, jesteście malutcy, sp... do domu bo nie macie tu żadnych praw. Lokatorom było niezmiernie przykro. Ich wieloletni wkład (finansowy także): sprzatanie terenu, wymiana okien, remonty nic nie znaczyły. Pozostał w uszach dzwięk słowa "praw". W rezultacie woda odcięta i nic nie zrobione. Jedynym zainteresowanym został TTBS. właściciele się zmyli. Przeprowadziłam małe śledztwo, bo nie lubię takich dziwnych sytuacji bez wyjaśnienia, pozostawiających niesmak. Co się okazało? Zamarzła woda. Właściciel chciał ją odmrozić na łączeniach rur. Niestety Wywaliło . Znaleziono kozła ofiarnego, który usunie awarie. Do czego zmierzam? Sprzedaż z bonifikatom stanowi może i zło, ale nie zawsze. W tej konkretnej sytuacji rury naprawiopnoby szybko gdyby nie cwaniactwo właścicieli. Czasami to ten biedny lokator stanowi większą wartość dla nieruchomości, niż właściciel, bo i czynsz zapłac i posprząta... itp. Dlatego nie należy brać wszystkich jedną miarą . W rtm wszystkim największym bezprawiuem jest dyskryminacja. Miasto wybiera sobie lokatorów, którym sprzeda, a którym nie. Mnie się to kojaży tylko z jednym słowem, a może kilkoma.

bum 01.01.2009 20:36
komuchy to złodziejski majstersztyk.Co rodzic pani z TIT zrobił z rodziną wielodzietną by dostac mieszkanie?

CEbe 01.01.2009 20:32
wszystko fajnie - tylko,że od wieków w TTBS-ach siedzieli komuchy i teraz też (no kto był i jest prezesem nawet tu u nas.A nie jest tajemnicą,że spółdzielnie to bastion komuny,choć wspólnoty sądla nich zagrożeniem.Zobaczcie jak w Tomaszowie zgrabnie idzie ,Jeszcze ostatnie miesiące w pracy a już wiadomo było,że Nowakowski będzie prezesem.FAJNIE? A wybory do rady nadzorczej - wszyscy kolesie Nowakowskiego to kumple od kopania piłki a to znajomi z in.działki.FAJNIE.A powiem wam jak to się robi.Wiadomo,że zwykłych niezależnych lokatoró to nie zbyt interesuje i na tego typu zebraniach nie wielu jest- mobilizuje się pracowników sp-ni (obecność obowiązkowa)z rodzinami-członkami sp-ni podaje się nazwiska na które mają głosować tak,że z góry wiadomo ile mogą pupile otrzymać głosów i jedzie się z tym koksem,Pracownicy wolą nie ryzykować i robią to co im karzą-tylko, że niektórzy mają dosyć i puszczają parę.Poczekamy,aż kotoś się wnerwi i zrobui z tym porządek.

kiki 23.12.2008 20:53
Ło jejku...tomaszowiak,nareszcie rozsądna propozycja. Tzw. powroty do korzeni bywają najbardziej miłe...a wiec wszyscy na wiochę. Miasto dla czerwono-żółtych Chińczyków co by żydki nie powrócili. Będą chińczycy napewno szałasy budować i to jakie kolorowe.

tomaszowiak 23.12.2008 19:49
a ja wam powiem płacę 540 zł za 50 m2 za 4 osoby w Tomaszowie w bloku nie nowym tzw,,szczecińskim".I co ???? Jak najszybciej wiać z bloków na wieś.Za te skromnie 5400 w roku nie utrzymam małego domku???

kiki 23.12.2008 15:09
karolku mnie chodzi o tych spółdzielców,którzy płacili i długo czekali na mieszkanie,bo ich kiwano. W miedzy czasie,kilkanaście lat temu była możliwość dla komuchów,wtajemniczonych mozliwość nabycia na własnośćmieszkania. No i je kupowali,za grosze.za 500 zł. - np.M3,albo i większe. No to jak jest do cholery,starsi mieszkańcy dobrze to pamietają. Do dziś wspominają,że francuzy wiedzieli ale nikomu nie powiedzieli i z lapciuchów porobili sie bonzami. Naród dopłacał i dopłacał i ciągle było mało....byle tylko wszystko mieli(sklepy z żółtymi firankami) - i na wszystko im łobuzom starczyło.!

. 23.12.2008 14:54
Jaka jest różnica miedzy socjalizmem a kapitalizmem? Oczywiście w pewnych sferach, pomijam tu ideologiczne programy, bo do pewnych działań człowieka jest to zupełnie nie istotne. Kiedyś słynny uszatek ministerialny powiedział, że rząd sam się wyżywi, a czy obecny rząd cierpi głód? Nie! Mało tego, stać go na wycieczki. Socjalistyczne władze rżnęły swój lud optymistycznie dla naszego dobra, mało tego czynili to skutecznie z braćmi w czerwonym sojuszu. Wszystkim mało, średnio jakościowo i to się okazało, że na kartki, było wiadomo kto ile ma, i z jakich szeregów się wywodzi. Braciom u władzy nie brakowało nic, praktycznie mieli co chcieli bez względu na strefę finansową. Obecnie pojawili się nowi w szeregach dowódczych, można ich poznań po uśmiechu wyborczym na plakatach. Potem ten uśmiech zamienia się w grymas nie możności wszelakiej, tym na wszystko brakuje - ale obywatelom. Gdyby Salomon wiedział ile razy wycierają sobie nim kłamliwą gębę, to by zmienił imię własne. Ale w obecnej dobie pojawili się też cudotwórcy wycwanieni, rżną wszystko jak leci; rząd, społeczeństwo, banki, spółki, zarządy i poszczególne grupy zawodowe, jak leci. Nie ważne jest im; czy to dziecko, emeryt, rencista, pracownik fabryczny, liczy się jedno, szybko i dużo a potem się znika, jak wesz po obiadku krwistym. Rodzą się fortuny wyciskaczy złota z piasku pustynnego, kupić tanio, sprzedać bajecznie drogo. A do tego służą układy, znajomości i podstawieni gracze na posyłki. Paliwa drożeją w imię dobra społecznego, żywność tak samo, sam rząd wydaje często nakazy opłat za coś, co potem okazuje się bezprawne. I tak toczy się machina zysku, siada sobie 5 gości i ustala wartość waluty, inni operują na stopach procentowych, potem się dziwią, że naród ma platfusa pospolitego. W mediach mordują nas takimi tanimi produktami, z dodatkiem darmowym 10, 20, 30 %, że powinniśmy jako społeczeństwo spać na forsie i smarkać w banknoty! Nie wspomnę o podcieraniu się,,,,,,,, . W systemie wzajemnego dojenia doszliśmy do zenitu, zawyżanie cen wszystkim przyniesie kopa, nie wszyscy potem dojdą do siebie. To się nazywa kryzys, organizm z przejedzenia też nie wydoli, chytre oczka zysku tak się rozbiegały, że nie potrafią już wrócić na swoje naturalne miejsce. Wystarczy popatrzeć na dowolnie wybrany ceny, materiałów produktów, usług, ziemi, a zaczyna frustracja organizmu, medycyna jest bezradna. Gdzie się nie spojrzy szał cenowy, nie ma recepty na to, leczenie już powoli nas dopadnie, bo rozsądek wdeptaliśmy już w grunt. Najbardziej szkoda mi młodych, wyrzuciliśmy ich na pole minowe i to pod ciągłym ostrzałem, a służby pomocne zdychają na polu obok, znikąd pomocy.

Karol 23.12.2008 13:18
Kiki a w jaki niby sposób ludzie spłacili te mieszkania? Płacąc czynsz? Ja bym powiedział, że ludzie przez te lata budynki te i mieszkania często zrujnowali i nie tylko nie powinni dostawać żadnych prezentów w postaci bonifikat wymyślonych dla partyjnych kolesi ale wręcz być obciążeni kosztami remontów. Przez kilkadziesiąt lat czynsze były na takim poziomie, że nie wystarczały na zwykłe remonty. Dlatego m.in. wygląda to tak jak wygląda. Cały czas wszyscy z naszych podatków dopłacalśmy do tych lokatorów, bo znowu w d... włażące polityczne szkodniki czynszów na poziomie rynkowym ustalić nie mogły. Prawda jest jak zwykle banalna. Ktoś całe życie za mieszkanie w kamienicy płacił 50 albo 100 złotych czynszu mając do dyspozycji 60 czy 100 metrow powierzchni. Fakt, że teraz może być w szoku jak sie okazuje że powinien placić 300 czy 400 złotych. Ale to wcale nie znaczy, że płacic bedzie za dużo a raczej to że kiedyś płącił za mało. To że cos jest komunalne nie oznacza wcale że służyć ma tylko za "kiełbase wyborczą" i do robienia prezentów tym, ktorzy na to ani trochę nie zasługują. Bonifikaty w wysokości 90% niech sobie udziela przewodniczacy rady miejskiej sprzedając budowane przez siebie mieszkania. Ale o tym moze zadecydować sam a nie za pomocą 23 osłów wybranych przez tomaszowian by za nich decydowali.

nick 23.12.2008 10:51
@ kiki: bo tyle się płaci za mieszkanie, reszta to koszty założenia wpisu do księgi wieczystej, notariusz itp. Relatywnie koszty wyższe, ale w 1000zł da się zmieścić. Czy twoim zdaniem to dużo za własne mieszkanie?

kiki 23.12.2008 04:33
cizma...głupa walisz. te mieszkania to ludzie przez dziesiątki lat dawno spłacili a one i tak nie są ich własnością. BUDOWNICTWO MIESZKAN dla obywateli jest obowiązkiem konstytucyjnym państwa. Orżnęli komuchy obywateli,tylko dlaczego nie siebie sami?....złodzieje!!!

cizma 22.12.2008 19:53
Ciekawe dlaczego ludzie mieszkający po kilkanaście lat w takich mieszkaniach nie wykupili ich wcześniej? Symboliczna złotówka...może i szlachetna inicjatywa, ale nie popieram jej. Cieszę się, że to się utnie. Aż żal, że dopiero teraz ktoś się wzbogacił o mieszkanie, zaś przez całe swoje życie nie robił nic konstruktywnego w tym kierunku, tylko biadolenia o tym,że tak mi ciężko, że życie jest drogie etc. Troszkę żałosne mamy społeczeństwo. Oby taniej..aby tylko do przodu..ech

Sally 22.12.2008 12:53
nie obrazilabym sie gdybym kupila mieszkanie za zeta...ale tak suma sumarą to bogatemu sie zawsze byk ocieli a biednemu?zawsze pod gore-smutne.jednak sprawiedliwosc nie rychliwa ale zawsze sprawiedliwa,z nadzieja dla Wszystkich.Pozdrawiam

??!! 22.12.2008 10:59
Komuchy mają za darmochę, a reszta dalej musi na nich pracować. http://www.rp.pl/artykul/2,215 546_Mieszkania_w__zatoce_swin_ _kupione_zgodnie_z_prawem__.ht ml

kiki 22.12.2008 10:36
nick,co ty klepiesz...jakie 4,70... Rzeczywiste koszta są o wiele wyższe. A nim weszła ustawa o wykupie mieszkań w trybie powszechnym,komuchy mieli taka jeszcze wcześniej....tylko kto o tym wiedział?... To oni własnie za grosze kupowali mieszkania,bądż je dostawali za ...darmo !!!. Taka jest prawda a nie inna. Dostawali za zasługi w zniewalaniu społeczeństwa,Polski i Polaków.!

nick 22.12.2008 10:04
dla moich rodziców było to symboliczne 4,70zł ;) Teraz komuchy zgrzytają zębami bo to oni w wiekszości wykupywali mieszkania po starych warunkach. To wyjaśnia dlaczego ta ustawa nie podoba się tak SLD... kruk krukowi oka nie wykole

Reklama
Polecane
Trzy nowe stanowiska dyrektorskie w szpitalu, a pacjenci... nie powinni chorowaćPodsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożej
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
bezchmurnie

Temperatura: 3°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1032 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama