Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 listopada 2024 14:17
Reklama
Reklama

Jak tworzyć społeczeństwo obywatelskie

Zakład Społeczeństwa Obywatelskiego Instytutu Filozofii i Socjologii PAN oraz Stowarzyszenia Klon/Jawor serdecznie zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w seminarium Indeks Społeczeństwa Obywatelskiego 2007 - Jak tworzyć społeczeństwo obywatelskie we współczesnej Polsce?

Seminarium odbędzie się 25 lutego 2008 roku w Sali Lustrzanej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, ul Nowy Świat 72.

Jego pierwsza część poświęcona będzie wynikom międzynarodowego projektu badawczego Indeks Społeczeństwa Obywatelskiego, którego realizację na świecie koordynowała organizacja CIVICUS. Stowarzyszenie Klon/Jawor zaprezentuje wyniki polskiego Indeksu Społeczeństwa Obywatelskiego z 2007 roku i przedstawi najważniejsze wnioski płynące z porównania stanu społeczeństwa obywatelskiego w Polsce w roku 2005 i 2007 oraz z zestawienia wyników międzynarodowych.

Diagnoza kondycji społeczeństwa obywatelskiego przedstawiona w pierwszej części seminarium stanie się punktem wyjścia do dyskusji, która odbędzie się podczas drugiej części spotkania. Dyskusja koncentrować się będzie wokół dwóch pytań: Jak tworzyć społeczeństwo obywatelskie we współczesnej Polsce? oraz Jaka jest rola państwa we wzmacnianiu społeczeństwa obywatelskiego? W poszukiwaniu odpowiedzi i rozwiązań pomogą zaproszeni eksperci z różnych środowisk: administracji publicznej, parlamentu, świata akademickiego oraz sektora pozarządowego.

Panel poprowadzi prof. Anna Giza-Poleszczuk z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Inspiracją do dyskusji będzie prezentacja zagranicznych przykładów strategicznego wsparcia społeczeństwa obywatelskiego. Organizatorzy chcą, aby seminarium stało się okazją do otwartej wymiany poglądów na temat polskiego życia społecznego oraz pozwoliło zidentyfikować obszary, w których warto podjąć działania wzmacniające społeczeństwo obywatelskie.

Zaproszeni eksperci:


Marcin Dadel (prezes Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku i Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, członek Rady Działalności Pożytku Publicznego)
prof. Piotr Gliński (Zakład Społeczeństwa Obywatelskiego Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, wykładowca i członek Rady Naukowej Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku)
Krzysztof Michałkiewicz (poseł Prawa i Sprawiedliwości, członek Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu RP, wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, minister pracy i polityki społecznej w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza)
Sławomir Piechota (poseł Platformy Obywatelskiej, przewodniczący Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu RP, wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi)
Tomasz Schimanek (Akademia Rozwoju Filantropii, członek Rady Działalności Pożytku Publicznego, działacz Forum Darczyńców w Polsce)
Krzysztof Wieckiewicz (dyrektor Departamentu Pożytku Publicznego MPiPS)
dr Tomasz Śukowski (Instytut Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego)

Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału w konferencji mailem na adres [email protected]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kiki 24.02.2008 17:41
wszystko to są mrzonki.Od wieków modelowanie społeczeństwa zawsze odbywało się na starej zasadzie:kija i marchewki.I nic się w tej materii z pewnością nie zmieni nigdy.

MS 24.02.2008 17:16
Diament przedstawia graficzną ocenę kondycji społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Opracowany został na podstawie szeregu wskaźników tworzących cztery wymiary: strukturę, środowisko działań, wartości i wpływ (rozumiany jako efekty działań. Diament pokazuje, że najmocniejszą stroną społeczeństwa obywatelskiego w Polsce jest sfera wartości (zarówno w samym społeczeństwie, jak i w środowisku organizacji pozarządowych). Istotnym wyjątkiem jest tu brak troski o przejrzystość działań, zarówno w samych organizacjach, jak i - szerzej - w życiu publicznym. Względnie dobrze ocenione zostało środowisko, czyli przestrzeń dla działań społeczeństwa obywatelskiego. To w największym skrócie.

nick 24.02.2008 16:23
skoro admin publikuje jakies grafiki to powinien wiedziec o co w tym chodzi

nick 23.02.2008 15:30
o co chodzi z tym diamentem?

Reklama
Polecane
Ekstraklasa piłkarska - Legia kontra Widzew, czyli święto ligowego futboluPolicja wyjaśnia informacje o wykroczeniach drogowych byłego ministraWięcej rehabilitacji w ORDNMP w łyżwiarstwie szybkim – na 1000 m pierwsze złoto Jabrzyk, Żurek obronił tytułPo Wszystkich Świętych na wysypiska trafi ok. 120 tys. ton odpadówKontem na Facebooku czy Instagramie po śmierci może zarządzać tzw. opiekunPsycholożka: nie trzymajmy dzieci pod kloszem z tematem śmierciPrymas Polski: świętość to życie z miłością i dawaniem świadectwa wiaryPolicja będzie pryskać pieszych odblaskowym sprayem; pierwszy raz w PolsceRaport: spadek stóp procentowych w 2025 r. nie wpłynie na wzrost popytu na nieruchomościMłodzi pływacy z dziesiątki bezkonkurencyjniRaport: w październiku ceny nowych mieszkań bez zmian
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
bezchmurnie

Temperatura: 8°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 20 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: BronioTreść komentarza: Bo centrum też zatruwa patologia z całego miasta która się zlatuje do śledzika. Niech u siebie na wioskach szaleją. Sami mieszkańcy centrum to nie jest największy problem, problem jest w całym mieście...Źródło komentarza: Tragedia na Grunwaldzkiej. Mężczyzna zginął od ciosów nożem /aktualizacja/Autor komentarza: WuPeTreść komentarza: Redakcja trochę przekoloryzowała... Jakies dziwne straszenie... W ostatnich latach dotacje na remonty zabytków były gigantyczne. Polecam wyjechać czasem poza granice powiatu, np. na Dolny Śląsk. Polecam też social media tamtejszego wojewódzkiego konserwatora. Remontują i wskrzeszają nie takie pałace. Nie jest też prawdą, że konserwator zakazuje dużych ingerencji, to bzdura. Nawet ten mało rozgarnięty łódzki pozwolił zapaskudzić wnętrze naszego magistratu, zbudować windę i nawet prąd jest ;-)Źródło komentarza: Szokująca dewastacja. Tego nikt się nie spodziewałAutor komentarza: sąsiadTreść komentarza: A na terenie szpitala ( patrząc od ulicy Granicznej ) siedem dni w tygodniu 24 godziny jest włączone światło na zewnątrz . A co ? Nie stać nas , stać!Źródło komentarza: Szpital w Tomaszowie Mazowieckim będzie kształcić lekarzyAutor komentarza: EgonTreść komentarza: Kozaki z parku nalać jednego pijaczka w kilku trzesodupy i miernotyŹródło komentarza: Tragedia na Grunwaldzkiej. Mężczyzna zginął od ciosów nożem /aktualizacja/Autor komentarza: Logan 56Treść komentarza: Prawda,cwaniaczki z parku potrafią pobić jednego i to najczęściej pijanego,a gdy są w pojedynkę to srają w gacie ,kozaki ale te leśne hahahaŹródło komentarza: Tragedia na Grunwaldzkiej. Mężczyzna zginął od ciosów nożem /aktualizacja/Autor komentarza: LeonTreść komentarza: Libacje były bo był MOPS i tzw. pięćset a praca w łapki parzyła. Warto zastanowić się też nad kosztami utrzymania jej teraz w zakładzie karnym i czy warto. Znając życie to wszyscy współczują rodzinie i nikt nie wie jak mogło do tego dojść. Mimo wszystko szkoda dzieciaków, ale miejmy nadzieję, że pewnych cech nie nabyły.Źródło komentarza: Dlaczego zabiła? Młoda kobieta trafiła do więzienia
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama