W tym roku udział w Targach wzięło 68 wystawców. Chętnych było jednak o wiele więcej. Niestety hala sportowa nie może pomieścić większej liczby stoisk. Swoje prezentacje przygotowały wszystkie tomaszowskie szkoły ponadgimnazjalne i licea ogólnokształcące. Uczniowie, którzy będą w tym roku dokonywać wyboru swojej przyszłej drogi edukacyjnej, mieli okazję zapoznać się z pełną ofertą kierunków kształcenia.
- Z roku na rok ten Targi są coraz bardziej liczne. Zarówno ze strony sprzedawców jak i osób, którzy chcieliby z ich oferty skorzystać. Poza szkołami mieliśmy bardzo wielu przedsiębiorców. Targi są dobrym pomysłem, bo młodzi ludzie nie mają na co dzień możliwości bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami szkół, czy przedsiębiorstw. Mamy dodatkowo możliwość porozmawiania z uczniami szkół, które prezentują swoje oferty edukacyjne - mówi Starosta Mariusz Węgrzynowski.
Warto przypomnieć, że w tym roku do szkół średnich trafi podwójna liczba absolwentów, co ma związek z likwidacją gimnazjów i reformą oświaty wprowadzoną przez obecnie rządzący w kraju PiS.
W I Liceum Ogólnokształcącym im Jarosława Dąbrowskiego będzie nabór aż do dziesięciu klas pierwszych. Z kolei w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (pop. Mechanik) tych klas będzie aż 12. Swoje propozycje przedstawiały dwie szkoły wyższe: Wojskowa Akademia Techniczna z Warszawy i Uniwersytet Łódzki, którego filia znajduje się w Tomaszowie Mazowieckim. Ofertę edukacji prezentował Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim.
- Przygotowanie targów to ponad miesiąc pracy. Setki telefonów do pracodawców. Przekonywanie, jak to jest bardzo ważne - mówi Elżbieta Kudlik, dyrektor tomaszowskiego PUP.
Na targach pojawili się przedstawiciele tomaszowskiej Komendy Policji i Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej, Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, ZUS-u.
W czwartkowe przedpołudnie hala sportowa ZSP 3 wypełniła się odwiedzającymi uczniami gimnazjów i szkół podstawowych, którzy chcieli zapoznać się z oferta edukacyjna prezentowana przez szkoły ponadgimnazjalne, ale byli tez uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy mogli poznać ofertę pracodawców. Przyszło także wiele osób bezrobotnych.
Każdego roku w czasie Targów organizowany jest konkurs na najładniejsze, najbardziej kolorowe i interesujące stanowisko. Nagrodę dla stanowiska szkoły ponadgimnazjalnej ufundował Starosta Powiatu Tomaszowskiego - Mariusz Węgrzynowski, a dla stanowiska pracodawcy - Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Marcin Witko.
Komisja konkursowa w kategorii szkoły, przyznała nagrodę Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.
Na zakończenie Targów wszyscy wystawcy otrzymali podziękowania, dyplomy i drobne upominki z rąk wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego - Izabeli Śliwińskiej, starosty Mariusza Węgrzynowskiego i Elżbiety Kudlik - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tomaszowie Mazowieckim.
Napisz komentarz
Komentarze