Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego i Starosta Powiatu Tomaszowskiego. Wydawać by się mogło, że mniejsza liczba uczestników to mniejsza konkurencja. Jednak, jak twierdzą sami uczniowie, dołożyli wszelkich starań, aby wypaść jak najlepiej.
Dzieci, które czytały książkę Lucyny Krzemieńskiej, z pewnością znały krasnala Hałabałę, który był bohaterem tegorocznego dyktanda. W ramach relaksu po wysiłku umysłowym, uczestnicy konkursu wzięli udział w zajęciach przyrodniczych pod tytułem „Hałabała – las i jego mieszkańcy”, które przeprowadzone zostały w tomaszowskim muzeum.
Obecność krasnala w dyktandzie i w zajęciach to nie przypadek, ale zamierzone działanie organizatorów. Podsumowanie konkursu, kolejny już raz, odbyło się właśnie w Muzeum im. A. hr. Ostrowskiego.
Czy wyrazy typu: rozłożysta wierzba, napój z pokrzyw, zupa jarzębinowa, żywica, żurawina, czy też liczebnik sześćset pięćdziesiąt, stanowiły trudność dla piszących?
Dla niektórych – tak. Ale przecież w konkursach wygrywają najlepsi. Tym razem okazali się nimi: Tymon Ćwiertnia (Szkoła Podstawowa nr 1) – miejsce I i tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII”, Wiktoria Rybińska (Szkoła Podstawowa w Ujeździe) – miejsce II oraz Jakub Izdebski (Szkoła Podstawowa nr 6) - miejsce III.
Komisja konkursowa przyznała też cztery wyróżnienia następującym uczestnikom: Julii Paluch i Annie Stefańskiej (obie są uczennicami Szkoły Podstawowej nr 1), Stefanowi Adamusowi (Szkoła Podstawowa nr 14) oraz Hubertowi Smyczkowi (Szkoła Podstawowa w Ujeździe).
Napisz komentarz
Komentarze