Python - zastosowania
Python, obok Javy, jest jednym z najpopularniejszych języków programowania wysokiego poziomu. W nim napisano YouTube czy Reddit, a z powodzeniem wykorzystują go nawet Google i agencja NASA. Umożliwia programowanie obiektowe, strukturalne oraz funkcyjne. To właśnie wyjątkowo elastyczność Pythona zapewnia mu niesłabnącą popularność. Nic więc dziwnego, że często jest polecany, jako pierwszy język programowania.
Idealnie nadaje się do tworzenia aplikacji webowych. Wygodnie programuje się w nim Arduino czy Raspberry Pi. Nawet IoT, czyli internet rzeczy, wykorzystuje programy napisane w Pythonie. Zastosowań można by zresztą mnożyć w nieskończoność, bowiem dzięki swojej budowie ten język programowania jest bardzo uniwersalny. A to gwarantuje dużo dobrze płatnej pracy dla programistów Pythona.
Dlaczego opłaca się uczyć Pythona?
Według badań zapotrzebowanie na rynku pracy na specjalistów od kodowania rośnie i tendencja ta będzie jeszcze długo się utrzymywać. W czołówce najbardziej pożądanych są programiści Pythona, którym firmy oferują atrakcyjne wynagrodzenia. Python Developer na etacie w dużym polskim mieście zarabia nawet 10 500 zł na rękę. Jeżeli ten specjalista zatrudniony jest B2B, co miesiąc inkasuje średnio 12 500 zł netto. Nawet mediana miesięcznego wynagrodzenia programisty Pythona w Polsce jest całkiem przyzwoita, bo wynosi aż 6 516 PLN brutto.
Stacjonarny kurs Pythona
Ogrom możliwości, jakie oferuje język, gwarancja zatrudnienia i całkiem interesująca pensje sprawiają, że coraz więcej osób rozpoczyna naukę języka Python Kurs stacjonarny jest praktycznie jedynym gwarantem odniesienia sukcesu. Samodzielna nauka, o ile w ogóle nie znuży po kilku dniach, nigdy nie zapewni przyswojenia optymalnej, praktycznej wiedzy, która pozwoli rozpocząć pracę od zaraz. Takie możliwości oferuje wyłącznie specjalna forma szkoleń.
Bootcamp
To forma kursu Pythona przeznaczona dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z żadnym językiem programowania. Polega na kilkugodzinnych intensywnych zajęciach praktycznych prowadzonych pod okiem instruktora. Ćwiczenia pozwalają szybko przyswoić i utrwalić najpotrzebniejszą wiedzę. Trener dostępny jest przez cały czas i na bieżąco wyjaśnia zagadnienia. To przyspiesza naukę. Program szkolenia tworzy zamkniętą, funkcjonalną całość, wzbogaconą o bezpłatne materiały dydaktyczne. Dzięki temu dużo osób rozpoczyna pracę zawodową na stanowisku programisty Pythona bezpośrednio po ukończeniu kursu stacjonarnego.
Podsumowanie
Pythonem warto zainteresować się na początku przygody z kodowaniem. Jako drugi czy następny język programowania oferuje możliwości łatwego znalezienia dobrze płatnej pracy. Niezależnie od poziomu wiedzy osoby zainteresowanej jego nauką, skutecznym rozwiązaniem jest wyłącznie specjalistyczny, stacjonarny kurs Pythona. Daje solidne podstawy i zapewnia szybki start kariery. O jego atrakcyjności świadczą pozytywne opinie absolwentów. Kursy organizowane są w większych miastach. Szczegóły na stronie https://www.alx.pl/tech/python/
Napisz komentarz
Komentarze