- Ta dzisiejsza konferencja została zwołana, aby przedstawić aktualny stan przygotowania szkół średnich do nowego roku 2019/2020. Tak jak Państwo dzisiaj mogli słyszeć nasze szkoły są przygotowane w sposób należyty. Zajęcia będą się odbywały najpóźniej do godziny 16-ej, więc nie będzie dwuzmianowości, a wszystkie inne kwestie dotyczące remontów w większości są już zakończone. Patrzymy z optymizmem na ten rok szkolny. Zapraszamy uczniów do nauki. Zapraszamy również rodziców do współpracy jak i również jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie Państwa dotyczące pracy naszych szkół – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.
Udział w konferencji wzięli dyrektorzy tomaszowskich szkół ponadgimnazjalnych: Ewa Męcina - dyrektor I LO im. Jarosława Dąbrowskiego, Arkadiusz Broniarek - dyrektor II LO im. Stefana Żeromskiego, Dariusz Kwiatkowski - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, Jacek Bartosik - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica, Katarzyna Banaszczak - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II, Magdalena Fałek - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego i Tomasz Migała - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 im. płk. Stanisława Hojnowskiego oraz Aneta Klimczak - dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego.
Każdy z dyrektorów omówił przygotowanie w swojej szkole. W I LO nowy rok szkolny rozpocznie 350 pierwszoklasistów. Utworzono 10 klas pierwszych. pięć po gimnazjum i 5 po szkole podstawowej. DO pracy przyjęto 7 nowych nauczycieli. Powstały dwie nowe pracownie: matematyczna i językowa, a pracownia informatyczna została unowocześniona. Zakupiono 16 nowych komputerów, wyremontowano szatnie. Lekcje zaczynają się o godzinie 7.45, a kończą o godzinie 16.10, ostatnie lekcje to wychowanie fizyczne,
W II LO naukę rozpocznie 127 uczniów, absolwentów gimnazjów i 145 absolwentów szkół podstawowych. Łącznie naukę 2 września rozpoczęło 572 uczniów. W czasie wakacji udało się dostosować do pracy trzy dodatkowe pracownie, obecnie trwa remont toalet. Lekcje rozpoczynają się od godziny 7.05 (jest to wychowanie fizyczne i informatyka), a kończą się o godzinie 15.30.
W ZSP nr 1 naukę w tym roku szkolnym rozpoczyna 200 uczniów po gimnazjach i 215 po szkołach podstawowych. Utworzono 12 klas pierwszych. Udało się wygospodarować trzy pomieszczenia na pracownie, dwa do języków obcych i jedna do zawodowych. Do pracy przyjętych zostało 15 nowych nauczycieli. Lekcje rozpoczynają się o godzinie 7.25, a kończą o godzinie 15.30.
W ZSP nr 2 utworzono 8 klas pierwszych, 3 po gimnazjum, 5 po szkole podstawowej. Nauke rozpoczęło 243 pierwszoklasistów. Lekcje zaczynają się o godzinie 8.00 i kończą o godzinie 16.05. Do pracy przyjętych zostało 5 nowych nauczycieli.
W ZSP nr 2 utworzono także 8 klas pierwszych, 4 po gimnazjum, 4 po szkole podstawowej. Naukę rozpoczęło 279 uczniów klas pierwszych. Katarzyna Banaszczak - dyrektor szkoły do której należy także bursa, zaprasza uczniów spoza Tomaszowa Mazowieckiego do zamieszkania w bursie, gdyż jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
W ZSP nr 3 powstało 7 klas pierwszych, 3 po gimnazjum, 4 po szkole podstawowej. Liceum Plastyczne należy d Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 i jest duże zainteresowanie młodzieżą nie tyko z naszego powiatu. Do Liceum uczęszczać będą uczniowie ze Skierniewic, Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego. Utworzona została nowa pracownia informatyczna. Do pracy przyjęto nowych nauczycieli: 2 informatyków, fotograf , prof. Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Lekcje rozpoczynają się o godzinie 7.50, a kończą o godzinie 15.50.
W ZSP nr 8 powstało 7 klas, 3 po gimnazjach, 4 po szkołach podstawowych. Do pracy przyjęto 5 nowych nauczycieli.
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym utworzono 20 oddziałów. Nabór do szkoły jest podobny jak w latach poprzednich. Nabór do szkoły trwa cały rok.
- To, co najbardziej niepokoiło uczniów i rodziców, to godziny rozpoczęcia i zakończenia zajęć w naszych szkołach. I tu możemy już spokojnie powiedzieć, zaczynamy najwcześniej o 7.45, w wyjątkowych sytuacjach na zerówkach jest w-f i kończymy ok. godziny 16.00. I to jest jedna dobra informacja. Druga debra informacja, to jeśli chodzi o zatrudnienie nauczycieli tracących prace w szkołach miejskich - powiedziała Beata Stańczyk - naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim.
Napisz komentarz
Komentarze