Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 listopada 2024 16:41
Reklama
Reklama

Dworzec jaki jest... każdy widzi

PKP SA. realizuje obecnie pierwszą edycję Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. To gigantyczne przedsięwzięcie, niespotykane w najnowszej historii Polski. Dzięki niemu zmodernizowanych i zbudowanych od podstaw zostanie łącznie 189 dworców. Według danych PKP wartość przedsięwzięcia wyniesie około 1,6 mld zł. Najważniejsze jeste jednak to, że nowe dworce pojawią się w małych miejscowościach. Często mniejszych niż Tomaszów Mazowiecki. Na terenie województwa łódzkiego zaplanowano 10 inwestycji. Wśród nich przebudowa dworca w Koluszkach, Rokicinach i Łodzi Kaliskiej. Nasze miasto na mapie kolejowej się nie znalazło. Dlaczego? Być może nikt o to nie zabiegał. Tymczasem dworzec jest w katastrofalnym stanie. Podróżnych wita w stylu mickiewiczoskim, bo śmieszy, tumani, przestrasza...

Inwestycje, o których mowa, finansowane są z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, oraz ze środków własnych kolei. Obecnie PKP przygotowuje się do realizacji kolejnej edycji programu, który objąć ma kolejne 150 lokalizacji. Następne dworce będą więc modernizowane albo powstaną w ich miejsce obiekty, zwane Innowacyjnymi Dworcami Systemowymi. Z informacji, jakie do nas docierają również wynika, że i w tej edycji nie znajdziemy się na liście miast, które będą cieszyć się "dworcową inwestycją". Tymczasem, jak nas widzą, tak o nas piszą.  

 Władze PKP SA zastrzegają sobie, że uruchomienie drugiej części programu dworcowego uzależnione jest od otrzymania przez spółkę dodatkowych środków na ten cel. Nie oznacza jednak, że stań o remont nie powinniśmy czynić. Tym bardziej, że wszystkie zmodernizowane i nowe dworce będą audytowane pod względem przystosowania ich do potrzeb osób o ograniczonej mobilności.To wyzwania zarówno dla władz miasta, jak i powiatu. 

Dla Tomaszowa Mazowieckiego niezwykle ważnym jest dobre skomunikowanie ze stolicą regionu. Dotyczy to nie tylko komunikacji drogowej, ale także kolejowej. Dodatkowe połączenia dostowane do potrzeb osób dojeżdżającycyh do pracy lub na wyższe uczelnie w Łodzi już zaczynają się pojawiać (co bylo zawsze źrółem krytyki). Warto więc być może te dostosować i dworzec do współczesnych warunków cywilizacyjnych


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Zwolennik asfaltu 14.02.2020 19:04
Dworzec byl stosunkowo niedawno bo w 2005 roku remontowany. Widzac co sie dzieje na trasie otwockiej z Warszawy, to naprawde nie jest zle. A tam nawet planowali wyburzenie tych zabytkowych wiat... Co do nawierzchnii peronu... jednym sie podoba innym nie, ale zwroccie uwage, ze do asfaltu wraca sie w takich ciagach pieszo-kółkowych. Warszawa tak utwardza ostatnio wiele alejek w parkach. Podkreslam w parkach. Asflat jest bardzo praktyczny. Panie Romku, ostatecznie wyrosl z Pana wielki, mądry Chłop, wiec czas przepracowac te traume bucikow wciaganych przez czarna magme na dworcu, bo to byla zwyczajnie Pana wyobraznia. Warto ja wykorzystac, w czym innym jak zniechecanie ludzi do tramsportu zbiorowego. U nas poki co, nadal gladko. Od ponad 40 lat Plyty mama byc? Pekaja szybciej niz kruszy sie asfalt. Jesli ten ma ponad 40 lat to i tak duzo lepiej sie trzyma niz plyty majace tyle samo. Pekaja, krusza sie, w koncu znikaja, jest klepisko.

romek 14.02.2020 23:06
To co tam jest nawet obok asfaltu nie stało. Chcesz umówimy się w lato w upalny dzień i sobie tam staniesz w słońcu, albo po prostu podjadę zrobię filmik i podrzucę tu administratorowi. Ja wiem, że ty wszystko potrafisz wytłumaczyć - jakby było nowe to byś pisał, że super wreszcie po 30 latach złodziejstwa ktoś wyremontował dworzec. Jak nie jest przy tym robione to piszesz, że świetnie, że nic nie robią bo to stare just super ekstra i dobrze, że nie ruszają. Cieszę się, że wiesz lepiej ode mnie co jest moją wyobraźnią, a co nie. Tak to prawda stare płyty chodnikowe, które były kładzione na słabo ubitą ziemię były jeszcze gorsze niż ten "asfalt", ale teraz perony robi się tak jak w Opocznie, Koluszkach czy Piotrkowie, a ostatnio nawet w Słotwinach z dużych ciężkich płyt, które nie pękają i się nie odkształcają.

Ma błyszczeć i świecić! Do roku po remoncie. 15.02.2020 00:33
” (...) ale teraz perony robi się tak jak w Opocznie, Koluszkach czy Piotrkowie, a ostatnio nawet w Słotwinach z dużych ciężkich płyt, które nie pękają i się nie odkształcają” Że są nowe nie znaczy, że nie pękają. Na perony często wjeżdża ciężki sprzęt bo nie wszystkie naprawy wykonują z szyn. Byłeś na dworcu podczas olbrzymich upałów, to naiwerzchnia się lepiła. Nie brudzi, jedynie robi „złe” wrażenie. Modernizacja stacji na szybko może skurkować wyrzuceniem de facto bufetu, bo wzrośnie zapewne czynsz „no bo panie standard został podwyższony” i ustawieniem automatów, które w tym miejscu, mimo kamer będą dewastowane. Co więcej, znająć już ułańską fanstazje modernizatorów, może pojawić się pomysł kładki nad torami „bo panie, nie sposób przejść tera przez tory. To niebezpieczne” Co będzie skutkować de facto odcięciem ludzi na wóżkach do drugiego peronu. Będzie być może winda która co drugi tydzień będzie wymagała naprawy ”bo paproch dostał się w mechanizm”, a ostatecznie jej konserwacja będzie zarzucona i pozostanie jedynie wspinanie się na 50 schodów, by przejść cztery szyny. Dzisiaj jest stajcja bez barier architektonicznych, na których poza „Małym Frankiem” zastrzelonym podczas okupacji niemieckiej przez Gestapo, nikt do tej pory nawet nogi nie złamał.

błyszczeć i świecić 15.02.2020 00:47
Peronów w Opocznie nie znam, ale w Koluszkach to też nie było potrzebne. To jest obielenie niewygodnej chałupy, a nie żadna modernizacja. Ducha można wyzionąć włażąc po tych schodach. Gdyby komuś zależało na poprawieniu stacji, to tam powinny być przejscia podziemne, owszem też ze schodami, ale na pewno nie tyloma.

biś 15.02.2020 00:58
W Tomaszowie jeśli stacja ma być na poważnie dofinansowana, powinien być zapewniony transport do Łodzi i Warszawy, umożliwiający codzienną tam pracę i mieszkanie w tutaj. Tak podrożuje codziennie mnóstwo ludzi mieszkających 70-100 km na wschód od Warszawy. Pociągi rano pełne, że nie ma gdzie usiąść bo nadal koleją jest taniej niż własnym autem. Nie jest to oczywiście komfortowe wstawać o 4 rano by dostać się na 8 do pracy ( godzina na ogarniecie się przed wyjściem, godzina pociagiem, godziny na spokojnie na dostanie się często na drugą stronę Warszawy, ale frekwencja w tych pociagach z linii otwockiej pokazuje, że jest na to zapotrzebowanie. U nas byłoby tak samo. Z oddalonego o 40 km od Warszawy Otwocka, mnóstwo młodzieży uczy się w warszawskich liceach, mimo, że mają swoje szkoły na miejscu. Młodsi nie, ale licealiści już tak. Kasa powinna iść przede wszystkim na trakcje, w drugiej kolejności na tabor. W drugiej kolejności, bo mimo, że pociag nowy, to nie może jechać szybciej niż 60-100, bo tory liche. Dworce to są już du.p.erele. Zamiatać codziennie, ściany od czasu do czasu podmalować, to wszystko.

Justyna 14.02.2020 11:54
Dworzec PKP czy Dworzec Autobusowy jest wizytówką miasta, dla przejeżdzających przez Tomaszów podróżnych. Raczej bardzo negatywnie wygląda nasze miasto zza szyb pociągu czy autobusu. Nie dosyć że zniszczono nam Dworzec Autobusowy jeden z ładniejszych wówczas w centralnej Polsce. To teraz Dworzec PKP sprawia wrażenie bardzo niechcianego budynku podworcowego, bez kas, okienka z informacją i poczekalni dla podróżnych. A może już czas to odmienić aby było lepiej, nieprawdaż panowie ze statuetkami przyjaciół Tomaszowa?

d 15.02.2020 00:39
Jeśli „modernizacja” miałaby pozostawić po sobie coś takiego jak teraz obserwujemy na Warszawskiej – czyli błoto zamiast trawników a emeryci z Niebrowa jak się przemykali po chodnikach tak się przemykają, to może podziękujemy za „odnowienie" stacji. Warszawska nie jest wizytówką? Rzygać się chce już od soboty do poniedziałku tylko od koszy pozostawianych na ulicy na cały weekend. Często przez pijaną młodzież wracajacą z miasta w nocy z sobty na niedziele, wywracanych. To jest slums nie główna ulica miasta. Łódź nam wyremontowałą ulicę...

d 15.02.2020 00:41
emeryci z Nebrowa na rowerach. Bo o brak ścieżki rowerowej (tylko po jednej stronie!), tutaj chodzi. Jest na nią miejsce. Pół metrowy kontrpas zamiast błotny „trawników”

Beata 14.02.2020 09:49
Nieprzyjemnie nawet tam czekać lepiej na dworze marznąć, ponieważ w środku jest smród z kanalizacji i nieprzyjemnie. Na zewnątrz tylko ma wygląd jako taki. Teraz tyle studentów i dorosłych jeździ pociągami, aż się prosi żeby odnowić

Nielegalne spuszzanie ścieków do studzienek miejskich nadal trwa! 14.02.2020 20:25
Smród z kanalizacji to jest wina nielegalnie odprowadzanych ścieków przez cichych szambaiarzy czyli biznesików typu „kupię sobie bekę na kółkach będę taniej opróżniał szamba z domków bo pod wieczór spuszczę to osbie do studzienki miejskiej” do której włazy często są na prywatnych posesjach. Co ma do tego dworzec i PKP? Śmierdzi od tego nawet w Kauflandzie, przy kiblach wieczorem. Bo o ile na sklepie nie ma otworów, to z umywalek i kibli przy spuszczaniu wody, to bucha. Cała beka szamba zrzucana do miejskiej studzienki 100-500 metrów od marketu. Urzędnicy z Kępy! Proszę zwróćcie na to uwagę. Przynajmniej kilku typów to w Tomaszowie robi. Legalnie ścieki odwozi się do oczyszczalni na Henrykowskiej, no ale za to się płaci.

gość 13.02.2020 21:18
Zmodernizują razem z obwodnicą.... Taki czarny humor...

€rnst $tavro B£ofeld 13.02.2020 21:00
Najważniejsze to poprawa bezpieczeństwa na linii kolejowej. Chcemy jeździć szybciej, połączeń ma być więcej etc. Aby te kryteria były spełnione tomaaszowski dworzec (linia kolejowa) musi stać się bezpieczniejszy. Sam budynek nie jest najgorszy. Najważniejsze aby było w nim oraz dookoła czysto.moze parking jest dobra inwestycja, dla osób dojerzdxajacych autkiem z dalszych okolic. Ten obecny trudno nazwać parkingiem. Dobra opcją byłoby więcej stojaków rowerowych pod monitoringiem bo chyba nie ma niczego lepszego jak wstać rano, wypić espresso, wsiąść na kolarzówke z lat 80, skoczyć nią na dworzec a stamtąd do pracy do np Ldz. Co do samego Tomaszowa to dość smutne że miasto z tak ogromnyn potencjałem transportowym - s8 oraz linia kolejowa prawie wpadajaca do strefy przemysłowej. Przez określenie strefa przemysłowa rpsze rozumieć okolice wistomu. Trochę się dziwię że takową właściwe nie istnieje. Rozumiem że potrzebny jest inwestor/zy z ogromnym portfelem*(skarb państwa, prywatni itp itd) ale niestety nie widzę starań Tomaszowa, zabiegania o rozwój tych okolic. Warto zapamiętać że transport to katalizator gospodarki. Fajnie by było aby autor artykułu miał rozeznanie nt spółek pkp. Można zastanawiać się kto ma wykonać ewentualną budowę dworca. Polskie Linie Kolejowe? Pkp intercity? Pkp cargo? Zachęcam do pogłębiania wiedzy na dany temat przed rozpoczęciem pisania artykułów i podniesie poziomu dziennikarstwa. A tak poza tym to niech się to trzyma i może kiedyś w tm będzie się super żyć.

Wyjecha=em dogdańska 13.02.2020 18:18
TM był jest i będzie dziurą. Nigdy to miasto nie miało prawdziwego gospodarza

Jak to bylo? Krowa, kora duzo muczy... 09.03.2020 04:44
60- tysieczne miasto z typowymi dla tej wielkosci miast, problemami. Nawet widac podobienstwa gdy sie pomieszka w innych krajach w takich miasteczkach jak nasze. Problemy sa wyolbrzymiane bo wielu z nas ma kompleksy. Z różnych powodów, często niezawionionych, no ale ma. WszYNDZI jest lepIJJ niż w tyj dziurze. To co sie pokazuje jako zagrozenia, to zjawiska jakie dotykaja caly zachodni świat. Zmienila sie przez 50 lat gospodarka, bo jesli by bylo po staremu to i te PRLowskie zaklady pociagnelyby, z mniejszym moze zatrudnieniem, ale by pociągneły, zmieniła się gospodarka wiekszosc miasteczek ponizej 100,000 w Europie sie kurczy. My i tak przez 20 lat nie spadlismy o 10 tysiecy, chociaz moze byc tak, ze nawet do 2025 Bełchatów bedzie większym miastem od Tomaszowa. Jesli kogos to szokuje, no to niech sie juz mentalnie przygotowuje by nie dostal udaru :)) Mnie nie szokuje. Wytykanie komus niekompetencji w tym wypadku w zarzadzanju to tylko sposob na robienie sobie dobrze. I to tez na chwile, jak u jakoegps alkoholika czy cpuna. Niczego nie tlumaczy, nawet krytycznie, tylko wyżywanie się. Jakby Ci sie nie zylo w tym Gdansku, nam tu bedziesz opowiadal, ze zyje Ci sie o niebo lepIJJ, a to moze byc nawet jakas fizyczna praca w fabryce ocieplen blokow, czy prowadzenie ciezarowki :)) Znam juz takich. Jeden zostawil corce cukiernie z dlugami (na etapie komornika), wyjechal jak sie okazuje sprzatac hotele (czyli kible tez), ale gdy przyjezdza do Tomaszowa juz od 10 lat mowi ze jest "oczko przed statusem managera"... Stąd mój wstręt do malego byznesu. Tanie, czesto absurdalne kłamstwa, a jak choca z przez moment sie zapomnisz i nie okażesz, ze mu wierzysz, to cie nawet pobije.

romek 12.02.2020 23:16
Budynek jak budynek, widywałem gorsze dworce, ale takich peronów jak w Tomaszowie to już chyba nigdzie nie ma. Pamiętam jak 40 lat temu będąc dzieciakiem stałem w upalny dzień i buciki zatapiały mi się w to coś co jest na wierzchu peronu (smoła?). Nadal jest tak samo, jak stoi się na peronie w słoneczny dzień to buty się przylepiają.

Zapiski o naszym dworcu 13.02.2020 05:17
To nie była taka smoła który by brudziła a i mocno za buta nie chwytała. Taka sama była i zdaje się nadal jest na Wiejskiej. Z kapsli po oranżadzie, pierwsze w życiu mozaiki się tworzyło wbijając w ulicę. Jakieś napisy, które trudno było usunąć. Nie bardzo trudno, no ale trzeba było podłubać śrobokrętem czy tam jakimś drutem.. A tak całkiem serio, to powiedz Romku, co byś chciał tam jeszcze oprócz wymiany nawierzchni – bo samo to to zdaje się jest parę groszy i do zrobienia w ciągu tygodnia bez nawet zmian w postojach postojach pociągów. Zatem co? Przed Euro 2012 Nowak odpicował Warszawę Wschodnią wyganiając stoiska bułkami słodkimi za złotówkę i inne tam stragany, ja tam na przykład kupowałem sobie filmy z gazet za złotówkę i mam masę ważnych filmów europejskich właśnie tak skolekcjonowanych. DVD za 1 zł. Z tysiac płyt pokuładanych. Teraz tam się polepszyło trochę, ale przez długi czas po Euro 2012 mogłeś jedynie kupić kawę w Coffee Heaven (dziś Costa), za min. 10 zł (wcześniej była za 1,5 zł tak jak do dziś na dworcu autobusowym Warszawa Zachodnia. Ta tańsza to zwyczajna domowo parzona kawa Tchibo zazwyczaj zalewana po prostu kawa mielona przez panią z czajnika elektrycznego dla mnie super, a tam od strony wschodniej wcale zamożniejsi ode mnie nie jeżdżą codziennie do tyrki w warszawskich marketach), teraz na szczęście jest mniejsza Biedronka, wiec do 2 zł rownież jakis batonik można kupić. Jest też Green Nero Cafe – taka modna kawiarnia sieciowa (założona w Warszawie przez pomarcowego Żyda Ringera), wszystko fajnie, tylko że bardzo drogo. To ma jakoś inispirować, że o gołym pysku spędzisz następne 3 godziny do domu, bo nie stać Cię na herbatę i byłkę słodką? Tylko buduje frustracje. Co to? Ci ludzie są gorsi bo urodzili się w Wołominie czy w okolicach Treblinki? Swoją drogą jakimi trzeba być oszustem by wypisywać o tych ludziach, to co napisał Gross w „Złotych żniwach” że oni tak bardzo się na tym pożydowskim złocie dorobili, że wsie w ciągu roku z drewnianych stały się murowane) Chamskie brutalne oczernianie najczęsciej do dziś słabo sytuowanych wieśniaków. To są pasażerowie właśnie tych dworców – Warszawa Wschodnia przy Kijowskiej i mniejszego kawałek dalej na północ - Warszawa Wileńska. Ja znam kilka konkretnych rodzin stamtąd, wiem co robią. Codziennie godzina-półtorej do roboty do Warszawy. W ochronie do niedawna za 5 zł na godzinę, do sprzątania osiedli ... takie krezusy. Chałupy morowane za żydowskie złoto z dołów krematoryjnych? 1. Do dziś część jest drewniana 2. Z tyrki w Warszawie, potem na zachodzie, żyjąc bardzo skromnie można było sobie podmurować i tak się działo w latach 80-90tych XXI wieku. Gdy ja tam robiłem badania 10 lat temu, to co pamietam takiego śmiesznego, to że był z ulicy jakby taki nawet miejski domek jednorodzinny typpu kostka, a jak się wyszło na bakon z drugiej strony... chlewik z 2-3 siwnkami. Nie obora, a takie boxy 2-3. Tylko tam to widziałem. Ludzie trzymają świnie, może nawet po cichu na czarną godzinę. Z jednej ubitej świni 4 osobowa rodzina przeżyje całą zimę. To jest bardzo dużo kalorywczego jedzenia. Dziś dla osoby najczęściej korzystającej z Warszawy Wschodniej jest drożej niż było przed 2012 rokiem. Polepszyło się? Oprócz odświeżenia troche głównej hali, wpuszczenia troche więcej światła, nie zyskał on na funkcjonalności. Przede wszystkim skandalem jest, że na peron nie można wjechać do dziś wózkiem czy podciagnać chociaż przez szyny na schodach. Tam jest bardzo stromo, tam jest dosć głęboko, bo nasyp kolejowy jest wysoki, nawet młodej filigranowej kobiecie ciężko jest wtaszczyć walizkę, która dziś przecież najczęściej ma kółka. Także taka to była modernizacja, na siłę. Już nie chce się pastwić i wyszukać za ile, no ale to nie były małe pieniądze. Nie ma wind na perony, jest goła hala, jedyny plus to mała Biedronka wpuszczona z boku dworca, bo tego rzeczywiście nie było, a jednak wygodnie jest sobie coś tam dokupić, czy to jakąś pastę do zębów, mydło, gdy się z domu zapomni. Jakbyś widział nasz dworzec po modernizacji? Tylko nie projektując społeczeństwa, bardzo bym Cię prosił, tylko biorąc pod uwagę większość obecnie korzystających bo ich nie wygazujesz a jeśli pojawią się nowi pasażerowie to bardzo dobrze, ale obecni muszą też mieć szanse. Dziś można u nas wjechać na wózku wszędzie. Jest otwarta toaleta, jest dobrze zaopatrzony bufet. Moim zdaniem byłoby idealnie, gdyby stojaki na rowery były gdzies pod kamerą. Nie, że specjalnie kamera tylko dla rowerów. ale przy okazji. Przyjeżdżam sobie wtedy rowerem nawet z końca miasta. zapinam, jadę do Łodzi, wieczorem wracam i rower stoi. To nie jest utopia, ani tylko obrazek z jakiegoś zamożnego niemieckiego miasta. Tak jest właśnie na Warszawie Wschodniej. Nasyp kolejowy u podnóża którego stoi stacja, jest przewierocny (to już było od kiedy pamiętam), i tam jest masa rowerow poprzyczepiana. Ludzie z okolicznych miasteczek zostawiają w Warszawie tańszy rower i nim jeżdża pod Warszawie. To jest piękne. Że to wszystko nie jest pokryte blachą i szkłem? To są tylko sprawy estetyczne (których i ja nie lekceważę, ale na pewno nie kosztem funkcjonalności) Odremontują, podwyższą czynsz bufetowi, ten się zwinie i nie przyjdzie nikt. bo – i to jest prawda – Tomaszów jeździ do Łodzi i Warszawy prywatnymi samochodami i busami, więc i dziś ten bufet jest na granicy opłacalności. Gdybym ja o tym decydował, to po modernizacji stacji, na jakiś czas nawet bym mu obniżył, czy w ogóle go zwolnił z płacenia czynszu (5 lat?)– bo taki bar w tym miejscu spełnia bardzo ważna funkcje społeczną. Jeśli zniknie, będzie tak jak pod drugiej stronie w PKSie... raz działąjący raz nie działajacy, automat do kawy. Ile razy miałem parę wolnych groszy (10-15 zł) i byłem głodny na dworcu, a bufet albo juz nie był, albo jeszcze nie był czynny. No ale też o papierosy chodzi oczywiście, nie będę kałamał że nie.

. 13.02.2020 05:54
DVD z filmami – to nie były kopie nielegalnie robione jakimi handlowano na stadionie XX-lecia. Tutaj były filmy z legalnie sprzedawanych gazet. I to nie było do końća legalne, bo wtórny obieg działa na niekorzyść wydawcy jeśli nie kupuje się gazety za 9,99 czy czasem nawet 19,99 zł, bo po miesiacu z dużą pewnmością można sam film kupić za złotówkę. Ale z perspektywy czasu możemy powiedzieć, że prawo i to nasze i europejska działa jedynie na krozyść dużego kapitału. Te filmy nadal w internecie nie są tak bez opłat dystrubuowane. Czasem nawet w ogóle. Jest wprawdzie Mubi na którym ja mam konto, za kilka miesięcy w Polsce będzie też Hulu, a to jest abonamentowa usługa jak Netflix. Będąc młodym człowiekiem, ze średnio sytuowanej rodziny, prawdopodobna jest teza, że ma się trudniejszy dostęp do kultury miż te 20 lat temu ja, kupując Felliniego, Viscontiego, Polańskiego całego Kieślowskiego, za złotówkę od filmu na straganie na Warszawie Wschodniej. Filmy których czasem się za pierwszym razem nie rozumie, po latach ogląda z innej perspektywy, które możesz sobie z płyty ściagnać, podzielić, a przede wszystkim nie musisz nieczego wykupować, bo coś raz na zawsze już masz. Ponoć dane z płty CD/DVD znikają, bo jakieś tam grzyby na te płyty wchodzą. No nie wiem, u mnie jakoś wszystko działa. Jeśli odtwarzacz jest sprawny to płyty sprzed 15 lat sobie przeglądam, Dziłś łatwiej? 1. Dostęp do internetu (nawet nie o cenę chodzi, ale musisz o to zadbać) 2. Wykupienie usługi streamingu. Masz 14-18 lat, nie masz jeszcze swoich dochodów, a matka ma Nokię bez dostępu do sieci. konto bankowe sprawdza raz w miesiącu przy bankomacie, zabierając gotówkę od razu do portfela, bo tyle tej pensji jest, że nie ma specjalnie co się bać o rabunek. No? I co teraz? Chcesz skorzystać z Mubi, Hulu, czy Netflixa? Och k...!! Jak mnie złości ta początkowa fascynacja brandami, bez rzeczywistego zainteresowania się co i jak proponują. Kapitalizm jest opresyjny i od samego początku jak ja obserwuję był. Nie wiem jak będzie, na świecie obserwujemy próbę korekty, ale jeszcze nic nie wiadmo. W takiej sytuacji jeśli społeczeństwo jest najierw atomizowane (każdy sobie i tylko dla siebie, wspólnota to bzdura), potem ten każdy sobie gdnieciony i wyzyskiwany... w takiej sytuacji na pewnien czas mamy prawo wymówić podstawy umowy społecznej, a nawet norm etycznych, już o jakiejś am praworządności nie wspominajac, bo w tym kontekście to są już ***rele. Gdy dochodzi do kryzysu to biedak na etacie z podaktow ma dopłacać jakiemuś Citi Bankowi, który go wcześniej dyma przez całe życie na kredycie za dach nad głową, a nawet odrobinę mądrzejsza rozrywaka jak ambitniejszy fiilm jest odgradzany opłatą. Nie chodzę do kina by się nażreć pop cornu, ale przez komputer wszystkie filmy powinny być za darmo. Kto zapłaci twórcom i pokryje inne koszty? Citi Bank, któremu pomogło wcześniej Państwo. I to nie z łaski, tylko owinni mieć obowiązek sponsorowaqnia kultury.

varan 13.02.2020 18:50
".co byś chciał tam jeszcze oprócz wymiany nawierzchni – bo samo to to zdaje się jest parę groszy i do zrobienia w ciągu tygodnia bez nawet zmian w postojach postojach pociągów.." Problem polega na tym, że ta robota na tydzień za parę groszy, jak się okazuje przez 40 lat jest nie do wykonania w TM ! ! !

? 15.02.2020 01:22
Zastanawiam sie, czy na lato ZDiUM po posemnej prosbie z PKP, nie powinien sypnac i rozprowadzic na peronach po prostu piachu... To mogloby zapobiec lepieniu sie nawierzchni. A byc moze po jednym sezonie posypywania, w nastepne lato w ogole by sie nie lepilo. Komu zalezy ten pisze do PKP emaila. Ja to zaraz zaczne robic. Jest weekend, kazdy z nas pwonienien cos zrobic dla Miasta.

ssss 12.02.2020 22:11
Grunt, że na Placu Kościuszki stanęła ławeczka walentynkowa! Na dworcu mało kto fotkę cyknie, ana ławeczce i owszem, Jest medialna? No jest, a nie jakiś tam dworzec...Co się Panie Strzępek czepiasz jakiegoś budynku na peryferiach....

Laweczka jest symbolem, zgadzam sie #PostkomunisciJestescieDramatemTakichMiastJakNasze :( 09.03.2020 05:01
Ze przez tyle lat postkomunisci nie stawiali ławeczki to jest dla mnie niezrozumiale. Co? Technologii nie bylo? :)) Jak to jest postkomchy, opcjo #NeDaSię Zamiast LEDowych swiecidelek spokojnie daloby rade kolorowymi zarowkami. Zreszta iluminacje na ulicach polskich - nawet mniejszych - miast sa inatalowane od 20 lat... Nie wiem ... Przez caly tydzien gdy nic tu nie pisalem, zastanawialem sie nad glownymi tezami ktore prezentuje w tych wpisach i nic sie nie zmenilo: to nie nastąpi bo konflikt spoleczny nie ma temperatury do takich aktow, ale za te lata zaniechan w Tomaszowie to oprocz Adamskoego i Kuklinskiego reszta prezudentow i kluczowych urzednikow powinna siedziec do dzis, albo byc wgnana z Polski. Nie ma takiego prawa? To sie napisze. Co najmniej 20 lat odebranych ludziom. Ile malzenstw sie rozpadlo, ilu ludzi przedwczesnie zmarlo.

question 12.02.2020 21:59
Po co w naszym mieście wyremontowany dworzec? Ten aktualnie nie wygląda najgorzej. Może zacznijmy od przywrócenia kasy biletowej na naszym dworcu? Nie żeby trzeba było jechać po bilet do Piotrkowa czy Koluszek (tam kasa też czynna tylko do 19.00). Nie każdy ma możliwość zakupu biletu przez internet. Wystarczy zajrzeć na dworzec w Piotrkowie Tryb., na którym przez okienkiem biletowym prawie zawsze ktoś dokonuje zakupu.

romek 12.02.2020 23:10
Masz nieaktualne informacje - kasa w Koluszkach już jest nieczynna.

. 13.02.2020 03:56
Bilety mozna kupowac w pociagu. Niech lepiej stawiaja na infrastrukture niz na etaty. Przynajmniej na razie. Za jakis czas zdaje sie i tak bedziemy musieli wpuscic Nimcow rowniez w przewozach osobowych. Jak sie Nimce zachowuja to widzimy jak traktują naszego od niedawna Condora na niebie... Brutalnosc, tepa sila, wrecz prostackie zagrania, bo nie jest madry narod, a po prostu wiekszy i tykko tyle. Nie sa elastyczni, nie potrafia kombinowac, nie maja za grosz fantazji. W trudny warunkach Niemiec w pojedynke jest ciapą. Zatem bedziemy musieli wpuscioc Nimcow i ...Czechow okazuje sie, bo kraik niby maly ale pieniunchy na prywatne linie kolejowe ktos tam jednak ma... Mieszczanskie, z silna diaspora zydowska niegdys (ale te rodziny gdzies tam po swiecie przeciez zyja - USA, Izrael, Francja), spoleczenstwo, a komunosci wszystkich zakamarkow widac nie przejrzeli. Sprywatyzuja, rozczlonkuja, w infrastrukture inwestowac nie beda. Bo to sa przekraczajace europejskie prywatne firmy koszty, do uniesienia jedynie przez panstwo, albo nawet UE czy Bank Swiatowy. PKP to strategiczna firma. Wojsko, gospodarka, wszystko. Czeskie prywtne linie kolejowe - wklej w Google: Prywatny czeski przewoźnik kolejowy chce nas wozić do Pragi. Nazywa sie LEO Express

...) 13.02.2020 08:28
naucz się pisać po polsku

zwolennik surowszej formy 13.02.2020 16:27
nieee, dlaczego, dobrze jest napisane, z serca i z trzewi, a nie wychuane w formie, a po prostu nieprawdziwe, jak to często bywa

W
WuPe 12.02.2020 21:40
Co z tego, że połączeń coraz więcej jak dla MZK korekta rozkładu dosłownie dwa razy w roku (bo co tyle PKP wprowadza zmiany i to nie zawsze) jest zbyt trudnym tematem do ogarnięcia? Niby coś w naszym mieście drgnęło, ale wyhamowało... Skończyły się pomysły i zapał włodarzom? Głosowałem na Witkę bo uważałem, iż PiSowskie znajomości pozwolą na skuteczne lobby... Albo widocznie taki urok Tumanowa, że się nie da, albo słabe te działania... Nie wiem. Z drugiej strony, to, że są te pociągi jest niewątpliwie czyjąś zasługą.

paweł 12.02.2020 23:19
Też mam wrażenie, że pomysły na rządzenie się wyczerpały. Zamiast budowy w mieście sieci 5G dyskutują o remoncie kawałka drogi bądź chodnika. Nowych inwestorów nie ma i zamiast rozwoju jest dzielenie biedy. Sam TTBS wart jest kilkaset milionów, mogliby sprzedać część udziałów, całkowicie oddłużyć miasto i jeszcze sporo zainwestować. Inne spółki miejskie też można spieniężyć ale ewidentnie brakuje pomysłów.

xxx 13.02.2020 15:27
Już był taki jeden co wszystko co mogł prywatyzował...

paweł 13.02.2020 16:24
W takim razie dorzucę jeszcze kwestię darmowych autobusów MZK. Jestem temu przeciwny, bo to corocznie drenuje budżet miasta o parę ładnych milionów. Nie rozumiem po co miastu tak dużo mieszkań i nieruchomości. Patrząc na stan niektórych obskurnych kamienic uważam, że miasto jest fatalnym gospodarzem. Do tego umarza zadłużenie niepłacącym lokatorom co podkopuje finanse TTBS. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem własności państwowej tak jak darmowej służby zdrowia dla pijaków, ćpunów i innego elementu. Śmierdzący bezdomni obrzydzili mi na zawsze komunikację miejską.

Silv 12.02.2020 20:02
Czy autor tego wspaniałego artykułu wie jakie miasto miało największy węzeł kolejowy przez długie lata ? i jakie nadal ma jedno z większych a być może i największe w naszym regionie ?

MS 12.02.2020 20:40
Wie

EL 12.02.2020 21:36
@Silv - a co to ma do rzeczy??

Opinie
Stół rozkładany do salonu – elegancja i funkcjonalność w jednym meblu Urządzanie salonu to wyzwanie, które wymaga znalezienia idealnej równowagi między estetyką a praktycznością. Jednym z kluczowych elementów wyposażenia tego pomieszczenia jest stół. W przypadku stołów rozkładanych można zyskać nie tylko elegancki mebel, który doskonale wpisze się w styl wnętrza, ale także rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas wyjątkowych okazji. Jak zatem wybrać idealny model, który spełni wszystkie wymagania?Data dodania artykułu: 26.11.2024 18:36Stół rozkładany do salonu – elegancja i funkcjonalność w jednym meblu Policja zatrzymała poszukiwanego 46-latka skazanego za pedofilię Policja zatrzymała poszukiwanego listem gończym 46-letniego mieszkańca Lubyczy Królewskiej (Lubelskie) skazanego na karę więzienia za przestępstwo o charakterze pedofilskim. Najbliższe sześć lat spędzi w więzieniu – poinformowała we wtorek policja.Data dodania artykułu: 26.11.2024 17:29Policja zatrzymała poszukiwanego 46-latka skazanego za pedofilię Efektywny magazyn - 3 sprawdzone sposoby na optymalizację Efektywność magazynu jest jednym z kluczowych elementów wpływających na sukces operacyjny każdej firmy. Odpowiednio zorganizowane procesy, zoptymalizowany układ przestrzeni oraz wdrożenie nowoczesnych systemów zarządzania mogą znacząco wpłynąć na redukcję kosztów, zwiększenie wydajności i poprawę jakości obsługi klienta. W tym artykule przedstawiamy trzy sprawdzone strategie, które pomogą usprawnić działanie magazynu i dostosować go do dynamicznych wymagań współczesnej logistyki.Data dodania artykułu: 26.11.2024 09:50Efektywny magazyn - 3 sprawdzone sposoby na optymalizację
Reklamamuzyczny spektakl Metamorfozy
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
„Miłość jak miód” „Miłość jak miód” „Miłość jak miód”seans w ramach cyklu Kultura Dostępna!W czwartkowe popołudnie, 28 listopada w kinach zagości cykl Kultura Dostępna i polska komedia romantyczna „Miłość jak miód”. Majka i Agata zamieniają się miejscami, dzięki czemu odnajdują wielkie uczucie.Majkę (Agnieszka Suchora) i Agatę (Edyta Olszówka) równie dużo łączy, co dzieli. Obie są po pięćdziesiątce, przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze. Jedna mieszka nad Bałtykiem, druga w Tatrach. Jedna prowadzi cukiernię, druga jest wziętą architektką wnętrz. Jedna jest wdową, drugą partner właśnie zostawił dla młodszej. Jedna poświęca się dzieciom i wnukom, kompletnie zapominając o sobie, druga nie ma rodziny i dba o swój duchowy rozwój. Pewnego dnia przyjaciółki spotykają się na pogrzebie koleżanki z liceum. Agata namawia Majkę do spontanicznego wyjazdu w góry, sama zaś zajmuje jej miejsce. Nieoczekiwana zamiana ról przynosi szereg komplikacji, zabawnych zwrotów akcji i wyzwań, którym kobiety będą musiały stawić czoła. Czy uda im się przezwyciężyć przyzwyczajenia, uprzedzenia i lęki? Czy zdobędą się na odwagę, żeby otworzyć się na miłość i rozpocząć nowy rozdział w życiu? Czy naprawdę nigdy na nic nie jest za późno?Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Projekt dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Szczegółowe informacje i repertuar najnowszej edycji cyklu w kinach Helios w całej Polsce dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/kultura-dostepna. Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.11.2024
Repertuar kina Helios Repertuar kina Helios Tegoroczna jesień nie przestaje zaskakiwać różnorodnymi nowościami. Od najbliższego piątku w repertuarze kin Helios zagoszczą aż trzy premiery: „Simona Kossak”, „Vaiana 2” i „Heretic”. Ponadto widzowie mogą zapoznać się z licznymi filmowymi przebojami oraz projektami specjalnymi, takimi jak Kultura Dostępna czy Maraton Władcy Pierścieni.Polską nowością na najbliższy tydzień jest dramat „Simona Kossak”, przybliżający prawdziwą historię potomkini artystycznej rodziny Kossaków. Młoda kobieta porzuca dotychczasowe życie i towarzyskie salony, aby objąć posadę naukowczyni w Białowieży. W środku puszczy, pomimo trudnych warunków – bez prądu i bieżącej wody – rozpoczyna życie na własnych warunkach. Tam poznaje fotografa Lecha Wilczka, z którym łączy ją niezwykła relacja. Jednakże wyobrażenia Simony o pracy przyrodnika ulegają bolesnej weryfikacji. Musi stanąć w obronie nie tylko swoich ideałów, ale również świata roślin i zwierząt… W rolach głównych występują: Sandra Drzymalska, Jakub Gierszał i Agata Kulesza.W repertuarze znajdzie się także nowa animacja wprost ze studia Disney – to „Vaiana 2”, czyli kontynuacja ciepło przyjętej historii nawiązującej do kultury wysp Polinezji. Trzy lata po wydarzeniach z pierwszej części, Vaiana otrzymuje nieoczekiwane wezwanie od swoich przodków. Dziewczyna musi wypłynąć na dalekie i dawno zapomniane wody Oceanii. Vaiana zbiera więc grupę śmiałków gotowych na przygodę życia, wśród których znajduje się jej przyjaciel Maui. Ich zadaniem będzie przełamanie niebezpiecznej klątwy, a nie będzie to proste, gdyż będą musieli stawić czoła starym i nowym wrogom.Jesienna aura sprzyja oglądaniu horrorów, a już w najbliższym tygodniu pojawi się kolejna nowość z tego gatunku. „Heretic” opowiada o dwóch młodych kobietach, które od drzwi do drzwi starają się głosić słowo Boże. W jednym z domów otwiera im czarujący pan Reed – szybko okazuje się jednak, że mężczyzna posiada diaboliczną drugą twarz. Niespodziewanie wszystkie wyjścia zostają zamknięte, a podejrzany gospodarz co chwila pojawia się, aby zadać im kolejną zagadkę testującą ich wiarę. Rozpoczyna się śmiertelnie niebezpieczna gra, w której stawką jest przetrwanie…Ponadto w repertuarze Heliosa znajdą się hitowe nowości ostatnich tygodni, takie jak „Gladiator 2” w reżyserii Ridleya Scotta. Lucjusz jako dziecko był świadkiem śmierci Maximusa z rąk swojego wuja Commodusa. Teraz decyduje się walczyć w Koloseum jako gladiator, aby przeciwstawić się dwóm cesarzom, rządzącym Rzymem żelazną pięścią. Z wściekłością w sercu i z nadzieją na lepszą przyszłość Cesarstwa Lucjusz musi spojrzeć w przeszłość, aby znaleźć siłę i honor, by zwrócić chwałę Rzymu jego ludowi.Fani kina familijnego mogą wybrać się do kin na pozytywną produkcję „Paddington w Peru”. Tytułowy bohater wraz z rodziną Brownów postanawia wyruszyć w daleką podróż do Ameryki Południowej, a dokładniej do Peru, aby odwiedzić swoją ukochaną ciocię Lucy. W tym celu wszyscy udają się do umieszczonego nieopodal lasu deszczowego Domu dla Emerytowanych Niedźwiedzi. To jednak dopiero początek niezwykle ekscytującej przygody, w trakcie której odkryją wiele tajemnic.Kinomani, którzy pragną poczuć ducha zbliżających się Świąt, mogą zapoznać się z najnowszą częścią kultowej serii. Film „Listy do M. Pożegnania i powroty” ukazuje losy różnorodnych bohaterów, które krzyżują się w Wigilię. Do sagi po dłuższej przerwie powraca postać Mikołaja. Mężczyzna odwiedza dawnych i nowych przyjaciół, podczas gdy jego synek Ignaś rusza w pościg za utraconym prezentem i duchem Świąt… Ponadto w obsadzie znalazła się plejada polskich gwiazd!Kina Helios słyną z organizacji popularnych Nocnych Maratonów Filmowych, najbliższa edycja cyklu będzie w pełni poświęcona produkcjom stworzonym na podstawie dzieł J.R.R. Tolkiena. W piątek, 22 listopada odbędzie się Maraton Władcy Pierścieni, podczas którego widzowie będą mogli obejrzeć wszystkie części przebojowej trylogii w wersji reżyserskiej. Z kolei melomani mogą wybrać się do Heliosa na porywające koncerty uwielbianego tenora. Widowisko „Andrea Bocelli 30: The Celebration”, które zawita na wielkich ekranach 23 i 24 listopada, podsumowuje trzydzieści lat artysty na scenie i jest okazją do przypomnienia największych przebojów w jego wykonaniu. W poniedziałek, 25 listopada w wybranych lokalizacjach odbędą się seanse z cyklu Kino Konesera. Widzowie będą mogli zobaczyć słynny koreański thriller „Oldboy” w odnowionej jakości obrazu. Główny bohater, Dae-su, mści się po latach za zabójstwo swojej żony… Natomiast w czwartkowe popołudnie, 28 listopada w kinach zagości cykl Kultura Dostępna i polska komedia romantyczna „Miłość jak miód”. Majka i Agata zamieniają się miejscami, dzięki czemu odnajdują wielkie uczucie.Bilety na listopadowe seanse dostępne są w kasach kin Helios, w aplikacji mobilnej oraz na stronie www.helios.pl. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a  także zaoszczędzić w ramach oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.11.2024
Poszukiwanie Świętego Mikołaja Poszukiwanie Świętego Mikołaja Bezpłatnym autobusem komunikacji miejskiej na poszukiwanie Świętego Mikołaja w SpaleWybieracie się na Poszukiwanie Świętego Mikołaja w Spale? Zachęcamy tomaszowskich poszukiwaczy przygód od skorzystania z bezpłatnego transportu publicznego. W niedzielę 1 grudnia, będzie można dojechać i wrócić ze Spały specjalną linią komunikacji miejskiej.V edycja rodzinnej gry terenowej Poszukiwanie  Świętego Mikołaja odbędzie się ona na terenie Spalskiego Parku im. Prezydentów II Rzeczpospolitej. Impreza rozpocznie się już 1 grudnia, o godzinie 12:00 w Spalskiej Sołtysówce. Organizatorzy zapraszają dzieci wraz z opiekunami do wzięcia udziału we wspólnej zabawie i odnalezieniu drogi do świętego Mikołaja.Na szlaku przygody czekają liczne atrakcje w tym m.in. stanowisko Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, na którym za wykonanie zadania otrzymacie na mapie wyzwań stosowny stempel.Napiszcie list do świętego Mikołaja i wyruszajcie linią specjalną Miejskiego Zakładu Komunikacji w Tomaszowie Mazowieckim w drogę.Rozkład jazdy bezpłatnych autobusów miejskich linii nr 54 na Spalskie Mikołajki z pl. Kościuszki do Spały (i z powrotem) w niedzielę 1 grudnia br.:- odjazdy z Tomaszowa Mazowieckiego z przystanku pl. Kościuszki – centrum godz.:11:00, 12:00, 13:00, 14:30, 15:30, - odjazdy ze Spały (przystanek przy stacji paliw) godz.:11:35, 12:35, 14:05, 15:05, 17:00.Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.12.2024
Reklama
Reklamamuzyczny spektakl Metamorfozy
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
ReklamaArtis Gaudum
Wasze komentarze
Autor komentarza: ...Treść komentarza: Cokolwiek się marnuje ? Przy takiej ilości wynoszenia jedzenia z każdej placówki przez kucharki szkolne ? Niemożliwe...Źródło komentarza: TVN w tomaszowskiej DwunastceAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Tak. Masz rację, że głównym winowajcą jest idiotyczny system opieki zdrowotnej. Ten fatalny system tworzy fatalne warunki pracy lekarzy i pozostałej obsługi medycznej. Jednak ten fatalny system nie zwalnia pielęgniarki od empatii wobec chorych i rzetelnej "obsługi" tych chorych. Pielęgniarki nie przychodzą do szpitala z ulicy, ale z odpowiednich szkół. Do tych szkół idą chyba nie dla jakiejś kasy, która zarobią w zawodzie, ale z jakiegoś powołania (tak powinno być) - co ?! I w tych szkołach chyba je uczą, że to nie jest "robota" w markecie, a obsługa ludzi chorych - co?! Tak więc, nie zwalajmy narzekania na pielęgniarki z powodu złego systemu, ale bierzmy pod uwagę i to, że ten zawód wymaga poświęcenia, niezależnie od humorów i charakterów pielęgniarek. Ten sam temat dotyczy lekarzy. Jeden lekarz traktuje ludzi, jak szara masę, nie ma żadnych sukcesów zawodowych, ale zawsze wyciąga łapę po kasiorkę. Ja nieraz tę kasiorkę chciałbym dać, ale tylko dobrym lekarzom, bo sobie na to zasługują.Źródło komentarza: Trzy nowe stanowiska dyrektorskie w szpitalu, a pacjenci... nie powinni chorowaćAutor komentarza: Człowiek...Treść komentarza: Bardzo bogaty zasób słów Państwo posiadacie , bogaty i przeniesiony tutaj. Mam odrobinę inne zdanie. System jest chory. Pielegniarki ,lekarze i cała ochrona zdrowia pracuje w takich warunkach jakie mają. 30 pacjentów i dwie pielęgniarki. Co One mogą zrobić? Już piszę zlecenia i dokumentację. Dla pacjenta nie ma czasu. Niestety. To system zawinił. Biurokracja wzięła górę nad rozsądkiem. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia .Źródło komentarza: Trzy nowe stanowiska dyrektorskie w szpitalu, a pacjenci... nie powinni chorowaćAutor komentarza: boloTreść komentarza: Czy na tego lewackiego gnojka nie ma mocnych?Źródło komentarza: Krytykuje to.... co sam robi. Adrian Witczak wśród tłustych kotówAutor komentarza: mTreść komentarza: Specjalista to zapewne etatowy pracownik UM lub starostwa.Źródło komentarza: Kilka słów o turystyce w Tomaszowie Maz. - list czytellnikaAutor komentarza: TMTreść komentarza: Proszę zrobić zestawienie wsUstkich radnych kto gdzie jest zatrudniony i wtedy grono obserwujących portal będzie miało wgląd do tego kto przez kogo został kupiony ;)oczywiście takie coś nie powstanie bo przecież ci najbardziej pazerni muszą być tylko po jednej stronie prawda:)Źródło komentarza: Głos radnej za posadę dla Glimasińskiego? Wszystko może na to wskazywać
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama