Inwestycje, o których mowa, finansowane są z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, oraz ze środków własnych kolei. Obecnie PKP przygotowuje się do realizacji kolejnej edycji programu, który objąć ma kolejne 150 lokalizacji. Następne dworce będą więc modernizowane albo powstaną w ich miejsce obiekty, zwane Innowacyjnymi Dworcami Systemowymi. Z informacji, jakie do nas docierają również wynika, że i w tej edycji nie znajdziemy się na liście miast, które będą cieszyć się "dworcową inwestycją". Tymczasem, jak nas widzą, tak o nas piszą.
Władze PKP SA zastrzegają sobie, że uruchomienie drugiej części programu dworcowego uzależnione jest od otrzymania przez spółkę dodatkowych środków na ten cel. Nie oznacza jednak, że stań o remont nie powinniśmy czynić. Tym bardziej, że wszystkie zmodernizowane i nowe dworce będą audytowane pod względem przystosowania ich do potrzeb osób o ograniczonej mobilności.To wyzwania zarówno dla władz miasta, jak i powiatu.
Dla Tomaszowa Mazowieckiego niezwykle ważnym jest dobre skomunikowanie ze stolicą regionu. Dotyczy to nie tylko komunikacji drogowej, ale także kolejowej. Dodatkowe połączenia dostowane do potrzeb osób dojeżdżającycyh do pracy lub na wyższe uczelnie w Łodzi już zaczynają się pojawiać (co bylo zawsze źrółem krytyki). Warto więc być może te dostosować i dworzec do współczesnych warunków cywilizacyjnych
Napisz komentarz
Komentarze