Banki komercyjne działające na terenie Polski oferują przecież kredyty na dowolny cel, kredyty celowe, takie jak kredyt na samochód czy kredyt mieszkaniowy, ale też kredyt konsolidacyjny. Bez względu na rodzaj zobowiązania, nie chcemy stać w długich kolejkach w oddziałach instytucji bankowych, by móc z nich korzystać. To zresztą dlatego coraz więcej banków decyduje się rozwijać internetowe platformy, proponując tym samym kompleksową obsługę swoich klientów w sieci. Prognozuje się, że już niedługo wszelkie sprawy bankowe będzie można załatwiać bez konieczności wychodzenia z domu.
Co to jest kredyt konsolidacyjny?
Jedną z ofert, która dotyczy możliwości nabywania produktów bankowych przez internet, stanowi kredyt konsolidacyjny. To wyjątkowy produkt bankowy, bo jako jedyny nie wiąże się z otrzymaniem przez kredytobiorcę środków pieniężnych. Istotą kredytu konsolidacyjnego jest połączenie co najmniej dwóch zobowiązań w jedno. Takie zobowiązania muszą być kredytem bankowym, zaciągniętym w jednej bądź różnych instytucjach bankowych.
Dlaczego kredyt konsolidacyjny cieszy się coraz większą popularnością? Przede wszystkim poprawia sytuację finansową kredytobiorcy. Spłata nowego, połączonego zobowiązania następuje na lepszych warunkach, kredyt okazuje się po prostu tańszy. Raty zostają zmniejszone, ponieważ wydłuża się okres współpracy z bankiem. Tym samym, poprawia się płynność finansowa kredytobiorcy, który w końcu jest w stanie płacić ratę w wyznaczonym terminie. Nierzadko może też dobrać dodatkowe środki. Od tego momentu ma też komfort posiadania tylko jednego kredytu i współpracy z jednym bankiem, co również jest znacznym ułatwieniem.
Czy da się zaciągnąć kredyt konsolidacyjny przez internet?
Jeszcze do niedawna przez internet można było jedynie otwierać rachunki bankowe. Dzisiaj online można bez problemu starać się o różnego rodzaju kredyty, w tym kredyt konsolidacyjny. Oczywiście należy mieć na uwadze, że nie wszystkie banki oferują takie rozwiązanie. Najczęściej są to te instytucje, w których klient posiada już jakiś produkt bankowy. Dzięki temu formalności związane z weryfikacją wypłacalności oraz wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy zostają znacznie uproszczone, a cała procedura udzielenia kredytu trwa krócej. Pamiętajmy, że w każdym przypadku bank weryfikuje zdolność kredytową swojego klienta. Posiadając konto online, bez problemu analityk może ocenić wartość wpływów na takim rachunku i w ten sposób oszacować zdolność do bezpiecznej spłaty udzielanego zobowiązania.
Jak zaciągnąć kredyt konsolidacyjny online?
Aby móc zaciągnąć kredyt konsolidacyjny przez internet, należy wypełnić wniosek elektroniczny. Taki znaleźć można na platformie internetowej przypisanej do konta online albo na głównej stronie internetowej danej instytucji bankowej.
We wniosku elektronicznym trzeba umieścić nie tylko swoje dane osobowe czy załączyć zaświadczenie o zarobkach. Konieczne jest również wskazanie zobowiązań, które mają ulec połączeniu. Kredytobiorca można wskazać wszystkie kredyty, jakie spłaca albo tylko wybrane. W tej kwestii panuje całkowita swoboda wyboru.
Poza wypełnieniem wniosku o kredyt konsolidacyjny kredytobiorca będzie musiał jeszcze tylko podpisać umowę, jeśli bank wyda decyzję pozytywną. To instytucja bankowa zgłasza się do banków konkurencyjnych, w których kredyty posiada klient. Spłaca te zobowiązania i tworzy jeden nowy kredyt, który będzie odtąd spłacany na nowych warunkach.
Jak wybrać dobry kredyt konsolidacyjny?
Jeszcze przed wybraniem konkretnego banku, w którym zostanie zaciągnięty kredyt konsolidacyjny, wato porównać co najmniej kilka ofert. Dzięki temu udaje się wysłać wniosek online do instytucji, która oferuje najlepsze warunki i najbardziej opłacalną konsolidację. W tym celu przyda się ranking kredytu konsolidacyjnego. Takie zestawienia udaje się bez problemu znaleźć w sieci. To porównania, które uwzględniają kluczowe kryteria, jakimi charakteryzuje się dany rodzaj zobowiązania bankowego. W przypadku kredytu konsolidacyjnego uwagę warto zwrócić nie tylko na oprocentowanie czy wysokość nowej, połączonej raty, ale również dodatkowe koszty. Jeśli nowy bank pobiera wysoką prowizję, a spłata dotychczasowych kredytów także wiąże się z dodatkowymi wydatkami, może okazać się, że konsolidacja stanie się zupełnie nieopłacalna. Ranking pozwoli to ocenić.
Napisz komentarz
Komentarze