Na co można dostać pożyczkę? Na działania i płatności, których płynność została zaburzona w wyniku pandemii koronawirusa. Takich działań wyróżniono kilka i wśród nich znajdują się:
- wynagrodzenia pracowników wraz ze składkami do ZUS i US;
- koszty podwykonawców pracujących na terenie firmy ubiegającej się o pożyczkę;
- zobowiązania publiczno-prawne firmy;
- spłaty zobowiązań handlowych, w tym pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury;
- zatowarowanie i zakup półproduktów;
- wydatki niezbędne do zapewnienia ciągłości działania, które firma zmuszona była ponieść po 31 stycznia 2020 r.;
- bieżące raty kredytów, pożyczek lub leasingu. Uwaga! Wymienione formy wsparcia nie mogą pochodzić ze środków Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych oraz z innych funduszy, programów, środków i instrumentów Unii Europejskiej lub innych źródeł pomocy krajowej albo zagranicznej.
Przedsiębiorstwa, które zdecydują się złożyć wniosek o pożyczkę płynnościową, będą mogły otrzymać z jej tytułu maksymalnie milion złotych. Najdłuższy możliwy okres spłaty to 6 lat.
Wśród warunków uwzględniony został okres karencji, który może potrwać do 6 miesięcy. Pożyczki są udzielane do 31 grudnia 2021 roku.
Choć instytucją przyznającą pożyczkę płynnościową jest Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego, to tomaszowscy przedsiębiorcy szczegóły na jej temat mogą poznać przez kontakt z zamiejscowym punktem Fundacji Rozwoju Gminy Zelów, który mieści się w Piotrkowie Trybunalskim. Stronę internetową fundacji można znaleźć pod adresem https://www.frgz.pl/.
Napisz komentarz
Komentarze