Przypominamy że obniżenie opłat za wykup nie dotyczy tych osób, które zrezygnowały z płacenia składek w poprzednich latach. Ubezpieczyciele przez lata pobrali horrendalnie wysokie opłaty, czasami zatrzymując nawet całość wpłaconych pieniędzy. Utracone oszczędności można jeszcze odzyskać ale właśnie nadchodzi czas przedawnienia najstarszych roszczeń. -Kto rozwiązał polisę w 2007 roku utraci w tym roku prawo dochodzenia zwrotu pobranych opłat. Mówi się o skróceniu tego okresu do 6 lat, więc zagrożone są nawet te polisy rozwiązane po 2010 roku. Należy jak najszybciej podjąć kroki prawne i wysyłać wezwania do zapłaty. Gotowe wzory pism udostępniamy poszkodowanym do wykorzystania, są dostępne do pobrania na naszej stronie internetowej WWW.przywiazanidopolisy.pl mówi Piotr Sułek ze stowarzyszenia.
Szacuje się, że problem dotyczy około 1,5 różnego rodzaju polis ufk. Miały one służyć pomnażaniu oszczędności. Do inwestowania namawiali pracownicy banków i pośrednicy ubezpieczeniowi. Największymi dystrybutorami polisolokat były banki i firmy doradztwa finansowego oferujące takie polisy jak: Pareto, Libra, Bezpieczne Oszczędzanie, Zabezpiecz Przyszłość i wiele innych.
Do dnia dzisiejszego nie wyjaśniono przyczyn spadku wartości jednostek niektórych funduszy.
Bezpłatna porada prawna
Stowarzyszenie „Przywiązani do Polisy” zorganizowało dyżury ekspertów, którzy udzielają bezpłatnych porad. Bezpłatne konsultacje są prowadzone pod numerami telefonów 500 201 425, 721 565 623, od 15 lipca do 15 września (poniedziałek – piątek w godzinach 10.00 - 17.00.) Można do nas pisać na [email protected]
Korzystne wyroki sądów
Najskuteczniejszą drogą do odzyskania oszczędności jest proces sądowy. Codziennie zapadają wyroki wskazujące na niedozwolone zapisy stosowane przez ubezpieczycieli. W maju br. sąd zasądził 165 osobom zwrot opłat za wykup polis towarzystwa Generali. Sądy wielokrotnie stwierdzały, że sprzedaż tzw. polisolokat była nierzetelna, a klientów nie informowano wyczerpująco o ryzyku związanym z kupowanymi „polisami”.
- Dokąd ubezpieczyciele nie zobaczą wyroku, traktują klientów arogancko. Odzyskanie oszczędności jest tymczasem w zasięgu ręki – mówi Piotr Sułek - Sądy z reguły stają po stronie konsumentów i nakazują oddanie w całości bezprawnie pobranych opłat.
Stowarzyszenie „Przywiązani do Polisy” stanowczo sprzeciwia się działaniom instytucji finansowych łamiących prawo i wykorzystujących swą pozycję, by bezprawnie pozbawiać ludzi pieniędzy i zaprasza do kontaktu oraz współpracy poszkodowanych oraz sympatyków tego obywatelskiego przedsięwzięcia.
Napisz komentarz
Komentarze