Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 26 listopada 2024 16:47
Reklama
Reklama

Kagankiewicz, Kucharski i Chojnacki o szkolnictwie wyższym

W sobotę, 7 lipca 2018 roku, w Kawiarni artystycznej "Sploty" Katarzyny Rutkowskiej-Bernackiej w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa dotycząca Ustawy "Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce" zorganizowana przez lidera partii Porozumienie, Piotra Kagankiewicza. Wzięli w niej udział także dr Sylwester Kucharski i doktorant Jakub Chojnacki.

 

We wtorek, 3 lipca 2018 roku, przed północą Sejm przyjął z poprawkami ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce  i przepisy ją wprowadzające. To całościowa reforma szkolnictwa wyższego, która zakłada duże zmiany między innymi w działaniu uczelni, ich finansowaniu, i karierze naukowej.
 

- Dzisiejszą konferencję zwołaliśmy z powodu uchwalonej Ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce, Ustawy bardzo długo oczekiwanej, autorstwa premiera Jarosława Gowina. Na tę konferencję zaprosiłem doktora nauk, pana Sylwestra Kucharskiego jak i również doktoranta Jakuba Chojnackiego. Dlaczego te osoby są zaproszone? Dlatego, że ta ustawa w dużej części mówi jak od 1 października 2018 roku będzie można zdobywać tytuł doktora nauk. Przez kilkanaście lat środowisko akademickie domagało się reformy szkolnictwa wyższego. Ustawa przyjęta została 3 lipca i jest to pierwsza od lat reforma szkolnictwa wyższego i nauki. Dokument bardzo obszerny, liczący ponad 200 stron, opisujący wiele rzeczy związanych ze szkolnictwem wyższym i nauką. Zasadniczą rzeczą, która nas bardzo interesuje tutaj, jest powiązanie nauki z biznesem. W Ustawie jest ściśle opisany dział, nazwany komercjalizacją badań naukowych. Pokazuje on, jak badania naukowe można łączyć z przemysłem. Definiuje ona prawa autorskie uczelni, mówi o możliwości zakładania spółek, oraz o tym, że może nabywać,  sprzedając swoją myśl technologiczną akcje przedsiębiorstw. Ta Ustawa też reguluje ustrój uczelni, w dosyć dowolny sposób dając dużą możliwość samodzielnego działania. Mówi też o finansowaniu i gwarancji finansowania. Zapowiada wzrost nakładów na szkolnictwo wyższe. Ta Ustawa też wprowadza nowy sposób nadawania tytułów naukowych - powiedział Piotr Kagankiewicz.



Dr Sylwester Kucharski przedstawił swoją drogę do zdobycia tytułu naukowego, a Jakub Chojnacki opowiedział jak obecnie prowadzi pracę naukową, by zdobyć tytuł doktora.

 


- Pomysły często są niewykorzystywane. Ta Ustawa właśnie poświęca dużą część swojego tekstu na to, w jaki sposób można komercjalizować  wyniki badań naukowych. Komercjalizować, czyli sprzedawać, zgodnie z prawem. Oczywiście szczegóły określi regulamin Uczelni, ile w tym będzie udziału samego badacza czyli doktoranta, w przyszłości doktora, a ile Uczelni. Natomiast po raz pierwszy pojawiają się przepisy, które jasno i wyraźnie precyzują, jak badania naukowe można, po pierwsze wykorzystywać w przedsiębiorczości, po drugie jakie z tego tytułu można brać profity w sensie i badacz, i Uczelnia - podkreśla  Chojnacki

 

Dodaje też, że często młodych absolwentów szkół wyższych, magistrów, nie było stać na prowadzenie badań naukowych i studiów doktoranckich. Ustawa ma to zmienić.,Powołując szkoły doktoranckie, zabezpiecza się doktorantom bardzo duży pakiet socjalny.  Mają prowadzić przewody doktorskie od sześciu do ośmiu semestrów.  W połowie ma być dokonywana ocena średniookresowa, czyli przy tych studiach doktoranckich ośmiosemestrowych, będzie to po czterech semestrach, przy sześciosemestrowych podobnie.  Ale do momentu tej oceny międzyokresowej Uczelnie będą gwarantowały stypendium doktoranckie w kwocie powyżej 3000 zł i dodatkowo będzie gwarantowany okres przerwy w badaniach naukowych, co najmniej ośmiotygodniowy. Dodatkowo będzie też gwarantowany okres rodzicielski czy macierzyński. 

 

- Mamy do czynienia z taką sytuacją, kiedy po ukończeniu studiów, magister może podjąć studia doktoranckie w szkole doktorskiej, mając za to płacone. To jest duża rewolucja i myślę, że od tego momentu ci najzdolniejsi, mając zagwarantowane to minimum socjalne, będą takie próby podejmowali i starali się rozwijać swoje umiejętności i swoje predyspozycje. Dlatego na zakończenie zapraszam wszystkich absolwentów szkół wyższych, szczególnie Uniwersytetu Łódzkiego z filią w Tomaszowie Mazowieckim, żeby oglądali strony internetowe szkół wyższych, bo to jest ten moment, kiedy różnego rodzaju konkursy będą się pojawiać, by taką naukę i zdobywanie nowego tytułu naukowego rozpocząć od 1 października 2018 roku - zachęcił wszystkich magistrów do dalszej nauki i zdobycia tytułu doktora Piotr Kagankiewicz.


 


Kagankiewicz, Kucharski i Chojnacki o szkolnictwie wyższym

Kagankiewicz, Kucharski i Chojnacki o szkolnictwie wyższym

Kagankiewicz, Kucharski i Chojnacki o szkolnictwie wyższym

Kagankiewicz, Kucharski i Chojnacki o szkolnictwie wyższym


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

lxx 13.07.2018 09:11
Pan Jakub Ch. - miałem nieszczęście być jego uczniem w szkole na nadrzecznej. W mojej ocenie nauczyciel nieobiektywny, przychylnym okiem patrzył na uczniów kibicujących Widzewowi. Często bywał arogancki. Nigdy nie dostanie mojego głosu...

Panu Jakubowi pod rozwage 14.07.2018 14:15
To jest kwestia niepełnosprawności. Integracja przechodzi do fazy wynaturzenia. Kalekom wybacza się krzywdzenie bo los był dla nich nielaskawy? Też spotkałem się z takimi opiniami, ale jako że ta szkoła jest słaba, ida tam dzieci głównie z klasy postrobotniczej, to traktuje się ich z buta. I tak nic nie mogą zrobić. W II LO tak by się nie zachowywał, bo w nowym roku szkolnym mógłby już nie pracować. No cóż, wszystkim, którzy zaobserowac podobne sytuacje - jedna rada - nagrywać, organizować się w grupy, rozmawiać z rodzicami i jeśli dyrekcja nie reaguje to po konsultacji z radcą prawnym (50 zl kosztuje porada), zgłaszać sprawę do Prokuratury. Nauczyciel to nie jest ekonom na polu panszczyznianym. Nawet w mniejszym postrobotniczym mieście. Panu Jakubowi pod rozwagę, by los nie był jeszcze okrutniejszy.

magister tylko 13.07.2018 08:46
Zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego taki brak szacunku dla stopni naukowych . Inni skończą byle kurs a natychmiast menadzerami się okrzykują. Jeden z lokalnych polityków nazwał się prawnikiem, choć tylko czasami przechodził obok wydziału prawa. Co wtym mieście się dzieje? Czy mamy miernoty pokazywać? Po co?

@ 41 Z tym, że ... 12.07.2018 18:51
Nikt się tu nie ekscytuje, że ktoś jest doktorantem. Jak ktoś jest w trakcie odbywania stażu, jest stażystą, jak ktoś jest w trakcie pisania doktoratu, jest doktorantem. Koniec kropka. To, że Ty nie czułeś "bluesa" i stwierdziłeś, że Ci to niepotrzebne, Twoja sprawa. Ktoś inny poczuł "bluesa" a na dodatek stwierdził, że może jednak się przyda. Nie ma nic złego w zdobywaniu wiedzy, czy to nieformalnie, czy to formalnie na studiach. Edukacja przez całe życie dotyczy wszystkich: i tych co muszą się przekwalifikować, i tych co CHCĄ zdobywać nowe kwalifikacje, lub uzupełniać wiedzę w tym co robią.

Ajdejano 12.07.2018 14:18
Dlaczego, prawie wszyscy, tak podniecacie się Tym "doktorantem" ?! Bardzo dobrze, że jest tym doktorantem. No, ale co z tego wynika ?! Mnie też kiedyś - na studiach zaproponowano procedurę uzyskania tytułu doktora nauk g....... . I co z tego wyszło ?! JAJCO !! Dlaczego ? Wówczas zupełnie nie czułem tego "bluesa" i wiedziałem, że lepiej zrobię, jak pójdę jak absolwent do normalnej pracy i lepiej na tym wyjdę finansowo. Ten "doktorant" będzie tym "doktorantem" - nie wiadomo jak długo, ale ten naukowy "nimb" będzie Go znacznie nobilitował w lokalnym światku. Cała tajemnica z tym mitycznym "doktorantem".

wyborca 12.07.2018 10:46
stypendium od 110% do 170 % średniego wynagrodzenia dla doktorantów... ręce opadają.

tylko lo 12.07.2018 10:02
Panowie , Mistrzostwo świata ! Jednak trudno mi zrozumieć mimo szczerych chęci , że nie mówi się o nowych miejscach pracy, o lepszych warunkach dla potencjalnych przedsiębiorców, o ożywieniu rynku pracy i systemie świadczeń pracowniczych . Nie poruszane są kwestie opieki społecznej, służby zdrowia czy szkolnictwa zawodowego czy edukacji w ogóle . Tak przyznaję temat doktoratów to najpilniejsza kwestia w tym mieście i w tym powiecie , to kwestia która ożywi te wszystkie dziedziny dzięki stypendiom z kasy podatnika . Może dzięki temu staniemy się wreszcie zagłębiem naukowym dla reszty województwa i kraju. Nasi doktorzy i doktoranci będą tworzyć dla biznesu i przemysłu nowe high -techy czy inne patenty . Jedno jest pewne , bez żadnego politycznego kontekstu jako pierwsi w kraju zrobiliście KONFERENCJE informującą społeczeństwo tomaszowskie o ustawie która jest furtką w nowe lepsze jutro. BRAWO BRAWO BRAWO i YES YES YES . Jestem za i od razu mi lepiej.

szkoda że co 4 lata 12.07.2018 00:00
jak bujamy zagramanicę to tryskamy z wrazenia jakie super pomysły ... jak u nas ktoś robi to samo to fe! dr Kucharski ma to. Nie boi się nawet wywadzie dał pełną wykładnie naszych wynalazków. Dawaj Pan na prezydenta lub staroste!

Autor wpisu 34 11.07.2018 21:44
Wystraszony procesem przepraszam Pana Doktora Sywestra Kucharskiego za poniższą częśc mojego wpisu: "Te wszelkie funkcje srodowiskowe to jest zazwyczaj robota na 2-3 godziny tygodniowo, wiec mozna co nieco wygospodorowac i po 12-13 pojawiac sie juz w chałupce oddalonej od roboty 50 kilosków. Zatem paintball mógł być" Są to jedynie moje domysły. Za resztę wpisu, nie przepraszam, są moje sybiektywne wrażenia. Nikt w tej sprawie się ze mną nie kontaktował, przeprosiny przesłam z własnej woli.

666 11.07.2018 13:47
Ach w Starostwie już się nie możemy doczekać naszego kochanego starosty i jego dream teamu, bo te obecne to jakieś takie bardziej różańcowe niż zabawowe, a i Ford jakiś taki zastany, wdzięczne sprzątaczki

m&m 11.07.2018 07:47
Tego z lewej nie znam, ale doktor i doktorant, to porządne chłopy!! Sylwek i Kuba- Pozdrowienia:)

MG 11.07.2018 05:21
Doktorat jest stopniem a nie tytułem naukowym.

MG 11.07.2018 17:20
Napisałem to tylko dlatego, że doktorat jest po prostu trzecim STOPNIEM studiów. Po licencjacie, magisterium. Nie chodzi o niedociagniecie w tekście, tylko puszenie się kandydata. Stosując taką logiką to brak jest bankowcem. No nie jest? Nie otworzył, ale zamierzał. Gdy wygracie będzie ekonomem miasta. Po Mechaniku w którym matematyki nie zdaje co drugi maturzysta. Ale brat mu pomoże. Ma doktorat!

subiektywna opinia na temat stroju 11.07.2018 19:45
Dużym atutem jednego z kandydatów ze zdjecia jest luz. Pozkazuje, że na spotkanie z wyborcami można przyjść od razu z warsztatu czy w spodniach w których przed chwilą latało się po lesie bawiąc się w paintballa. Te wszelkie funkcje srodowiskowe to jest zazwyczaj robota na 2-3 godziny tygodniowo, wiec mozna co nieco wygospodorowac i po 12-13 pojawiac sie juz w chałupce oddalonej od roboty 50 kilosków. Zatem paintball mógł być. Nie szata zdobi człowieka - jak to mówią. Profesjonaliści, których horyzont sięga po krańce Zjednoczonej Europy, strojem sobie nie zaprzatają głowy. Gacie można wciagnąć jakiekolwiek. Przed plebsem nie ma co się stroić.

DB 11.07.2018 20:02
dobre , dobre

Taka uwaga. 11.07.2018 00:12
Nasunęło mi się spostrzeżenie. Gdy redakcja pisze o Pani Klatce, Panu Witko czy też innych osobach (niekoniecznie politykach) używa imion lub choćby słowa Pan / Pani. Tu zaś jedzie równo Kagankiewicz, Chojnacki, Kucharski. Ilu jest ludzi o takim nazwisku? I co to w ogóle jest? Czy to są szanownego redaktora osobiste notatki z brudnopisu? Czy te osoby nie mają imion? Już nie wspomnę o tym, że jeden z nich ma tytuł naukowy doktora, który przy takiej okazji należy wymienić w tytule do artykułu. Ewidentny brak szacunku ze strony redakcji. To nie jest żaden Kagankiewicz, Chojnacki i Kucharski tylko Piotr Kagankiewicz, Jakub Chojnacki i dr Sylwester Kucharski.

tap 11.07.2018 08:00
czy pan który ma stopień dr pracuje na uczelni i prowadzi nadal badania luz regularne zajęcia ze studentami ?

@ Mirek 10.07.2018 20:59
Może, nie wszedł bo startował z dalszych miejsc, a ostatnio miał ponad 2 tyś głosów, a startował bodaj z 10-ki. Osoba z jedynki z tej samej listy, będąc do tego jandyda0tem na prezydenta otrzymał niewiele ponad 3 tyś, a na prezydenta ... najmniej w historii ... A po drugie to kto powiedział, że ktoś z tej trójki gdziekolwiek będzie startował i to jeszcze z jakiegoś Porozumienia? Jest gdzieś taka informacja?

Głosów 10.07.2018 23:14
na pana Kucharskiego było dokładnie 1858. Osobą z jedynką była pani Chełmińska i nie kandydowała na prezydenta (4315), chodziło Ci raczej o nr dwa czyli pana Gajewskiego (3484). Trochę Ci się dane rozjechały;) http://bip.lodzkie.pl/files/wy...niki/5.pdf

Mirek 10.07.2018 15:06
Kucharski kandydowal do Rady Miasta z AWS 2002, z LPR do Sejmiku 2006, z PO do Sejmiku 2010 i 2014. Teraz słychać ze szykuje się kandydowac z Pis/Porozumienie piąty raz. Acha nigdy mandatu nie uzyskał. Ciekawe czemu. Powodzenia za 5-10 razem :(

HenieQ 10.07.2018 07:23
Ej, FCTM - a te bohomazy, przykład huligańskiego zachowania to co, elfy namalowały? I Chojnacki wspiera taką swołocz? ŻENADA! A zawiadomienia składałem nie jedno, w stosunku do jednego przygłupa toczy się postępowanie i mam nadzieję, że kolejne 10 lat spędzi w pierdlu jak na każdego wandala -malarza przystało.

fctm 10.07.2018 14:10
czyli jesteś typowy Frajer- społeczniak. A o tego chłopaka się nie martw dostanie porządną opiekę adwokata i najwięcej co dostanie to Max zawiasy. Druga sprawa to że Kuba jest WIDZEWIAKIEM nie oznacza że kim złym itp. Wspiera środowisko kibicowskie i nie ma w tym nic złego. Ty pewnie nie masz kolegów przyjaciół tylko obserwujesz z okna kogo by tu podpi....ć typowy Paździoch Marian ;-) I na koniec żeby ci trochę humor popsuć niedługo będą powstawały nowe grafy sławiące łodzki Widzew.

Opinie
Efektywny magazyn - 3 sprawdzone sposoby na optymalizację Efektywność magazynu jest jednym z kluczowych elementów wpływających na sukces operacyjny każdej firmy. Odpowiednio zorganizowane procesy, zoptymalizowany układ przestrzeni oraz wdrożenie nowoczesnych systemów zarządzania mogą znacząco wpłynąć na redukcję kosztów, zwiększenie wydajności i poprawę jakości obsługi klienta. W tym artykule przedstawiamy trzy sprawdzone strategie, które pomogą usprawnić działanie magazynu i dostosować go do dynamicznych wymagań współczesnej logistyki.Data dodania artykułu: 26.11.2024 09:50Efektywny magazyn - 3 sprawdzone sposoby na optymalizację Nowi podoficerowie 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej! Zakończyła się kolejna edycja kursu podoficerskiego SONDA, który wyposażył 9 Łódzką Brygadę Obrony Terytorialnej w 33 nowych podoficerów. To oni będą od teraz wspierać proces szkolenia i budować kompetencje kolejnych żołnierzy, wzmacniając zdolności obronne oraz terytorialne jednostki.Data dodania artykułu: 26.11.2024 08:28Nowi podoficerowie 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej! Obawy najmniejszych firm. Na czele zestawienia rosnące koszty prowadzenia działalności i składki ZUS-owskie Rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej są obecnie największą obawą mikro i małych przedsiębiorstw, o czym informuje blisko 37% z nich. Z kolei niespełna 30% wskazań dotyczy podnoszenia składek na ZUS, a przeszło 27% – nierzetelnych kontrahentów. W czołowej piątce zestawienia znajdują się też takie zagrożenia, jak utrata płynności finansowej oraz wzrost podatków i nakładanie dodatkowych danin. Natomiast najmniej lęków wzbudza kwestia niestabilności politycznej. Do tego widać, że tylko 2,5% badanych stwierdza, iż niczego się nie boi.Data dodania artykułu: 25.11.2024 19:33Obawy najmniejszych firm. Na czele zestawienia rosnące koszty prowadzenia działalności i składki ZUS-owskie
Reklama
Reklama
„Miłość jak miód” „Miłość jak miód” „Miłość jak miód”seans w ramach cyklu Kultura Dostępna!W czwartkowe popołudnie, 28 listopada w kinach zagości cykl Kultura Dostępna i polska komedia romantyczna „Miłość jak miód”. Majka i Agata zamieniają się miejscami, dzięki czemu odnajdują wielkie uczucie.Majkę (Agnieszka Suchora) i Agatę (Edyta Olszówka) równie dużo łączy, co dzieli. Obie są po pięćdziesiątce, przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze. Jedna mieszka nad Bałtykiem, druga w Tatrach. Jedna prowadzi cukiernię, druga jest wziętą architektką wnętrz. Jedna jest wdową, drugą partner właśnie zostawił dla młodszej. Jedna poświęca się dzieciom i wnukom, kompletnie zapominając o sobie, druga nie ma rodziny i dba o swój duchowy rozwój. Pewnego dnia przyjaciółki spotykają się na pogrzebie koleżanki z liceum. Agata namawia Majkę do spontanicznego wyjazdu w góry, sama zaś zajmuje jej miejsce. Nieoczekiwana zamiana ról przynosi szereg komplikacji, zabawnych zwrotów akcji i wyzwań, którym kobiety będą musiały stawić czoła. Czy uda im się przezwyciężyć przyzwyczajenia, uprzedzenia i lęki? Czy zdobędą się na odwagę, żeby otworzyć się na miłość i rozpocząć nowy rozdział w życiu? Czy naprawdę nigdy na nic nie jest za późno?Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Projekt dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Szczegółowe informacje i repertuar najnowszej edycji cyklu w kinach Helios w całej Polsce dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/kultura-dostepna. Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.11.2024
Repertuar kina Helios Repertuar kina Helios Tegoroczna jesień nie przestaje zaskakiwać różnorodnymi nowościami. Od najbliższego piątku w repertuarze kin Helios zagoszczą aż trzy premiery: „Simona Kossak”, „Vaiana 2” i „Heretic”. Ponadto widzowie mogą zapoznać się z licznymi filmowymi przebojami oraz projektami specjalnymi, takimi jak Kultura Dostępna czy Maraton Władcy Pierścieni.Polską nowością na najbliższy tydzień jest dramat „Simona Kossak”, przybliżający prawdziwą historię potomkini artystycznej rodziny Kossaków. Młoda kobieta porzuca dotychczasowe życie i towarzyskie salony, aby objąć posadę naukowczyni w Białowieży. W środku puszczy, pomimo trudnych warunków – bez prądu i bieżącej wody – rozpoczyna życie na własnych warunkach. Tam poznaje fotografa Lecha Wilczka, z którym łączy ją niezwykła relacja. Jednakże wyobrażenia Simony o pracy przyrodnika ulegają bolesnej weryfikacji. Musi stanąć w obronie nie tylko swoich ideałów, ale również świata roślin i zwierząt… W rolach głównych występują: Sandra Drzymalska, Jakub Gierszał i Agata Kulesza.W repertuarze znajdzie się także nowa animacja wprost ze studia Disney – to „Vaiana 2”, czyli kontynuacja ciepło przyjętej historii nawiązującej do kultury wysp Polinezji. Trzy lata po wydarzeniach z pierwszej części, Vaiana otrzymuje nieoczekiwane wezwanie od swoich przodków. Dziewczyna musi wypłynąć na dalekie i dawno zapomniane wody Oceanii. Vaiana zbiera więc grupę śmiałków gotowych na przygodę życia, wśród których znajduje się jej przyjaciel Maui. Ich zadaniem będzie przełamanie niebezpiecznej klątwy, a nie będzie to proste, gdyż będą musieli stawić czoła starym i nowym wrogom.Jesienna aura sprzyja oglądaniu horrorów, a już w najbliższym tygodniu pojawi się kolejna nowość z tego gatunku. „Heretic” opowiada o dwóch młodych kobietach, które od drzwi do drzwi starają się głosić słowo Boże. W jednym z domów otwiera im czarujący pan Reed – szybko okazuje się jednak, że mężczyzna posiada diaboliczną drugą twarz. Niespodziewanie wszystkie wyjścia zostają zamknięte, a podejrzany gospodarz co chwila pojawia się, aby zadać im kolejną zagadkę testującą ich wiarę. Rozpoczyna się śmiertelnie niebezpieczna gra, w której stawką jest przetrwanie…Ponadto w repertuarze Heliosa znajdą się hitowe nowości ostatnich tygodni, takie jak „Gladiator 2” w reżyserii Ridleya Scotta. Lucjusz jako dziecko był świadkiem śmierci Maximusa z rąk swojego wuja Commodusa. Teraz decyduje się walczyć w Koloseum jako gladiator, aby przeciwstawić się dwóm cesarzom, rządzącym Rzymem żelazną pięścią. Z wściekłością w sercu i z nadzieją na lepszą przyszłość Cesarstwa Lucjusz musi spojrzeć w przeszłość, aby znaleźć siłę i honor, by zwrócić chwałę Rzymu jego ludowi.Fani kina familijnego mogą wybrać się do kin na pozytywną produkcję „Paddington w Peru”. Tytułowy bohater wraz z rodziną Brownów postanawia wyruszyć w daleką podróż do Ameryki Południowej, a dokładniej do Peru, aby odwiedzić swoją ukochaną ciocię Lucy. W tym celu wszyscy udają się do umieszczonego nieopodal lasu deszczowego Domu dla Emerytowanych Niedźwiedzi. To jednak dopiero początek niezwykle ekscytującej przygody, w trakcie której odkryją wiele tajemnic.Kinomani, którzy pragną poczuć ducha zbliżających się Świąt, mogą zapoznać się z najnowszą częścią kultowej serii. Film „Listy do M. Pożegnania i powroty” ukazuje losy różnorodnych bohaterów, które krzyżują się w Wigilię. Do sagi po dłuższej przerwie powraca postać Mikołaja. Mężczyzna odwiedza dawnych i nowych przyjaciół, podczas gdy jego synek Ignaś rusza w pościg za utraconym prezentem i duchem Świąt… Ponadto w obsadzie znalazła się plejada polskich gwiazd!Kina Helios słyną z organizacji popularnych Nocnych Maratonów Filmowych, najbliższa edycja cyklu będzie w pełni poświęcona produkcjom stworzonym na podstawie dzieł J.R.R. Tolkiena. W piątek, 22 listopada odbędzie się Maraton Władcy Pierścieni, podczas którego widzowie będą mogli obejrzeć wszystkie części przebojowej trylogii w wersji reżyserskiej. Z kolei melomani mogą wybrać się do Heliosa na porywające koncerty uwielbianego tenora. Widowisko „Andrea Bocelli 30: The Celebration”, które zawita na wielkich ekranach 23 i 24 listopada, podsumowuje trzydzieści lat artysty na scenie i jest okazją do przypomnienia największych przebojów w jego wykonaniu. W poniedziałek, 25 listopada w wybranych lokalizacjach odbędą się seanse z cyklu Kino Konesera. Widzowie będą mogli zobaczyć słynny koreański thriller „Oldboy” w odnowionej jakości obrazu. Główny bohater, Dae-su, mści się po latach za zabójstwo swojej żony… Natomiast w czwartkowe popołudnie, 28 listopada w kinach zagości cykl Kultura Dostępna i polska komedia romantyczna „Miłość jak miód”. Majka i Agata zamieniają się miejscami, dzięki czemu odnajdują wielkie uczucie.Bilety na listopadowe seanse dostępne są w kasach kin Helios, w aplikacji mobilnej oraz na stronie www.helios.pl. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a  także zaoszczędzić w ramach oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.11.2024
Poszukiwanie Świętego Mikołaja Poszukiwanie Świętego Mikołaja Bezpłatnym autobusem komunikacji miejskiej na poszukiwanie Świętego Mikołaja w SpaleWybieracie się na Poszukiwanie Świętego Mikołaja w Spale? Zachęcamy tomaszowskich poszukiwaczy przygód od skorzystania z bezpłatnego transportu publicznego. W niedzielę 1 grudnia, będzie można dojechać i wrócić ze Spały specjalną linią komunikacji miejskiej.V edycja rodzinnej gry terenowej Poszukiwanie  Świętego Mikołaja odbędzie się ona na terenie Spalskiego Parku im. Prezydentów II Rzeczpospolitej. Impreza rozpocznie się już 1 grudnia, o godzinie 12:00 w Spalskiej Sołtysówce. Organizatorzy zapraszają dzieci wraz z opiekunami do wzięcia udziału we wspólnej zabawie i odnalezieniu drogi do świętego Mikołaja.Na szlaku przygody czekają liczne atrakcje w tym m.in. stanowisko Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, na którym za wykonanie zadania otrzymacie na mapie wyzwań stosowny stempel.Napiszcie list do świętego Mikołaja i wyruszajcie linią specjalną Miejskiego Zakładu Komunikacji w Tomaszowie Mazowieckim w drogę.Rozkład jazdy bezpłatnych autobusów miejskich linii nr 54 na Spalskie Mikołajki z pl. Kościuszki do Spały (i z powrotem) w niedzielę 1 grudnia br.:- odjazdy z Tomaszowa Mazowieckiego z przystanku pl. Kościuszki – centrum godz.:11:00, 12:00, 13:00, 14:30, 15:30, - odjazdy ze Spały (przystanek przy stacji paliw) godz.:11:35, 12:35, 14:05, 15:05, 17:00.Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.12.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
słabe opady deszczu

Temperatura: 7°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
ReklamaKino Kitka Tomaszów
Wasze komentarze
Autor komentarza: WystarczyNieKraśćTreść komentarza: zdrowy rozsądek i godność... w PIS-ie....Mój Ty Bosz.....Źródło komentarza: Mariusz Węgrzynowski sam powinien złożyć rezygnacjęAutor komentarza: BonoTreść komentarza: Puszcza spuściła lanie.I dobrzeŹródło komentarza: Ekstraklasa piłkarska - Puszcza - Widzew 2:0Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Panie: a gdzie jest napisane, że media mają obowiązek lub zwyczaj uzyskiwania informacji od dwóch stron konfliktu?! Ponadto, w tym medium nie ma żadnych przypuszczeń, odczuć i domysłów. Inwestor kupuje nie obsrany zabytek, ale NIERUCHOMOŚĆ, za którą płaci swoją kasiorkę. No to wskaż mi Pan moment, w którym inwestor ma obowiązek wiedzieć, że to jest zabytek, a nie zwykła nieruchomość - co?! Kto ma jemu to wyjaśnić - co?! Kupił i kropka!!! I może w tym "zabytku" nawet zabytkowy dom uciech otworzyć. A konserwator niech dalej żłopie tę kawkę w swoim biurze. Więc, nie uprawiaj Pan taniej populistyki. Wyrzuć Pan to czerwone ze swojej główki. Czy naprawdę ludzie muszą być pod jakimś batem ?!Źródło komentarza: Po ćwierć wieku pojawił się on... konserwator. Pałac Piescha budzi emocjeAutor komentarza: tTreść komentarza: Kto powiedział, że hotel musi prowadzić miasto. Baza hotelowa jest wokół tm - tylko miasto nic z tego niema (nie zarabia). Opracowywana strategia jest tylko na papierze, a jak się ma do realizacji. Powstał wspólny projekt miasta i gminy, są wycieczki itd. (chyba chodzi o wycieczkę do Padwy).Źródło komentarza: Kilka słów o turystyce w Tomaszowie Maz. - list czytellnikaAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Jestem - ZA, a nawet - PRZECIW... A tak na poważnie: przecież doskonale wiesz, że te moje, różne wpisy w żaden sposób nie świadczą o moim pragnieniu, aby dorwać się do "wadzy", ale, najzwyczajniej odzwierciedlają moje poglądy. Nieraz są trochę przesadne. Czy, wobec tego uważasz, że moje poglądy muszą odpowiadać poglądom innych ?! Mam prawo, tak, jak i Ty, pisać o tym, co w mojej główce siedzi. I nie zamierzam się z tego nikomu tłumaczyć. Zwłaszcza tej ogromnej większości, która ma w główkach czerwone... Trzeba wielu lat, aby czerwone pająki przestały dominować w Polsce. Pozdrowienia od starego czekisty.Źródło komentarza: Mariusz Węgrzynowski sam powinien złożyć rezygnacjęAutor komentarza: SpecjalistaTreść komentarza: Co za bełkot - od Sasa do lasa. Baza hotelowa jest wokół tm - ile masz ze Smardzewic czy spały do miasta? Raz ze miasto nie może zgodnie z ustawą prowadzić hotelu - dwa - mamy szanse jedynie opierać się o turystykę weekendową. Trzeba myśleć racjonalnie. Mówią to wszystkie strategie opracowane przez ostatnie lata - ale autor tam chyba nie zajrzal. Powstał wspólny projekt miasta i gminy, są wycieczki itd. Teraz czas na rozwój tego pomysłu i sieciowanie atrakcji. Tak się robi współcześnie turystykę - a nie znaczki na lodówkę (chociaż te też w informacji turystycznej widziałem). We wszystkich dostępnych publicznie opracowaniach wychodzą dwie dominanty: arena i niebieskie źródła. Miasto chciało dołożyć kolejną pozycję na listę: termy - no ale wyszło wszyscy wiemy jak. Skansen, groty co rok publikują ilu turystów ich odwiedza - bardzo łatwo znaleźć te liczby w raportach o stanie miasta - więc jest nieźle, a teraz trzeba to wszystko rozwijać. Tylko na to potrzebna jest kasa i z tym zawsze największy problem. Ps. Inne miasta wielkości TM likwidują rowery - bo prawie nikt nie korzysta a to wielomilionowe obciążenie dla budżetu.Źródło komentarza: Kilka słów o turystyce w Tomaszowie Maz. - list czytellnika
ReklamaKino Kitka Tomaszów
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama