Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 listopada 2024 13:32
Reklama
Reklama

Laureaci konkursów i wysokie wyniki indywidulane.

Wyniki egzaminów ośmioklasistów pokazują, że poziom kształcenia w szkołach publicznych ma się u nas całkiem dobrze. Przynajmniej w tych najlepszych szkołach, bo są i takie, które poziom oświaty u nas zaniżają. Jak wypada ich porównanie z placówką prywatną, w której pobiera się za każdego ucznia wysokie czesne? Przyjrzyjmy się na przykładzie poszczególnych przedmiotów.

Zacznijmy od języka polskiego. Tutaj niekwestionowanym liderem jest Szkoła Podstawowa numer 1. Średni procentowy wynik jaki, uczniowie uzyskali w egzaminie Ósmoklasisty wyniósł aż 73,3 procent. Jest on o tyle niepodważalny i zasługuje na tym większe uznanie, że jest to największa w naszym mieście szkoła podstawowa. Kształci się tu najwięcej dzieciaków. Bardzo dobry wynik i drugie miejsce na podium zajęła prywatna Szkoła Podstawowa Tomek, prowadzona przez Fundację ProEm. Tuż za nią znalazły się dwie szkoły publiczne, czyli „Siódemka” i „Jedenastka”. 

Średnia w powiecie tomaszowskim to 64,48%, a w samym mieście 64,33. Województwo Łódzkie na tle całego kraju wypada ogólnie słabiej. Różnica to prawie 2%. Tomaszowska średnia z języka polskiego jest tylko nieznacznie lepsza od tej „ogólno łódzkiej”. Przykład „Jedynki” pokazuje, że zbudowanie systemu nauczania na najwyższym poziomie jest możliwe. Co ciekawe to właśnie ta szkoła może pochwalić się największą liczbą finalistów w konkursach przedmiotowych, interdyscyplinarnych i tematycznych organizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2021/2022. 

Przynajmniej 3 szkołom wypada się przyjrzeć bliżej. Wyniki na poziomie poniżej 60% dają sporo do myślenia. Wydaje się, jakby dyrektorzy placówek zapomnieli, że demografia prędzej czy później wymusi konieczność likwidacji dwóch szkół w Tomaszowie Mazowieckim. Czyżby chcieli władzom miasta ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji w tej sprawie? 

Zdaniem specjalistów od oświaty wyniki są odzwierciedleniem skutków reformy edukacji przeprowadzonej kilka lat temu. Nie jest przypadkiem, że słabsze wyniki osiągają placówki, które zostały przekształcone w podstawówki z gimnazjów. Nauczyciele najprawdopodobniej mają problem z dostosowaniem się do nauczenia na poziomie elementarnym. Wyjątkiem jest Szkoła Podstawowa numer 11. 

Dużo lepiej ma się sprawa z nauczaniem matematyki i wynikami egzaminu z tego przedmiotu. Tu szkoły publiczne w sposób zdecydowany dominują. Tym razem na najwyższym stopniu podium zameldowała się „Jedenastka”. Na podobnym poziomie egzamin zdali uczniowie „Jedynki”. Bardzo dobrze spisali się uczniowie szkół numer: 6, 7, 12. Prywatna Szkoła „Tomek” wypada tu słabiej, chociaż mieści się powyżej średniej. 

Zdecydowanie najlepiej wypada „Tomek” w egzaminie z języka angielskiego. Wysokie wyniki uzyskały też cztery szkoły publiczne, prowadzone przez miasto. Interesujące jest to, że w przypadku egzaminu z języków obcych nowożytnych, młodzi tomaszowianie uzyskują wyniki na poziomie przekraczającym średnią krajową. 

Warto zwrócić też uwagę na indywidualne wyniki najlepszych uczniów w poszczególnych szkołach. Dla porównania mamy dostępne dane z roku ubiegłego. 

UWAGA!!!

Dane o indywidualnych osiągnięciach uczniów pochodzą z roku szkolnego 2021/2022. Wnioski na nagrody dotyczące indywidualnych sukcesów uczniów w roku szkolnym 2022/23, zgodnie z przyjętą uchwałą, dyrektorzy przedstawiają do UM w terminie do 16 sierpnia. Wtedy podsumowany będzie miniony rok szkolny, który de facto się kończy 31 sierpnia

W Szkole Podstawowej numer 1 im. Aleksandra Kamińskiego najlepszy wynik z egzaminu końcowego uzyskała Michalina Elas, finalistka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z chemii, przygotowywana przez nauczycielkę Jolanta Jaśkiewicz. Jej wynik to 98,6%. Tylko odrobinę słabiej egzamin napisała Monika Niewola – 98%. 

Uczniowie tej szkoły brali też udział w wojewódzkich finałach konkursów z matematyki, biologii, historii, ekologii. Poza wspomnianą wyżej Jolantą Jaśkiewicz z sukcesów swoich podopiecznych cieszyły się również Katarzyna Gebler, Krystyna Mazek, Julita Piotrowska. 

W Szkole Podstawowej numer 3 im. marsz. Józefa Piłsudskiego najlepiej zdała egzamin Gabriela Niezawitowska – 95,6%

W „Szóstce” Patrycja Rzeźnik była finalistką wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego, a najwyższą średnią z ocen osiągnęła Antonina Domańska (5,57) 

W Szkole Podstawowej numer 7 najwyższa średnią zanotował Krzysztof Wiśkowski (5,44), finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki (nauczycielka Marzena Rudzka). 

W „Ósemce” przy ulicy Stolarskiej najlepszym uczniem 8-klasy okazał się Kacper Pełka ze średnią 5,79. Natomiast w „Dziewiątce” przegoniła wszystkich Wiktoria Pająk. 

Joanna Piechota to z kolei uczennica ze Szkoły Podstawowej numer 10. Finalistka konkursów wojewódzkich z geografii i matematyki, przygotowywana przez nauczycielki Joannę Matsiak i Elżbietę Galińską. Jej średnia na zakończeni szkoły to 5,71. W konkursach historycznych brali udział też jako finaliści Łucja Szydłowska i Jakub Szewczyk, pod fachowym okiem Anny Czyż. 

Monika Zygmunt okazała się najlepsza uczennicą w Szkole Podstawowej numer 11. Brała udział jako finalistka w konkursie przedmiotowym z języka polskiego (nauczycielka Grażyna Serwa). Dawid Kukiełka był finalistą ogólnopolskiego konkursu historycznego (nauczycielka Iwona Goździk). 

W Szkole Podstawowej numer 12 dwoje uczniów osiągnęło na egzaminie wynik 96%. Byli to: Jędrzej Sipa i Lena Piechna. Najwyższa średnią na zakończenie szkoły miała Nina Kociucka (5,89). Nina była finalistką wojewódzkich konkursów przedmiotowych z chemii i matematyki (nauczycielki Barbara Szczecińska, Marzena Głowa). W konkursie historycznym laureatami zostali: Paweł Goździk i Wojciech Kobacki (nauczycielka Jolanta Wawrzeńczyk). 

Szkoła numer 13. Tutaj prawdziy „Asem” był Oliwier Kwiatkowski. Nie tylko osiągnął najlepszy wynik z egzaminu końcowego (95%) ale też najwyższa średnią (5,83). Był laureatem konkursów przedmiotowych z: matematyki, chemii, fizyki i języka angielskiego. Jest też finalistą ogólnopolskiego konkursu internetowego „Firs Step To Succes”. Ucznia wspierały nauczycielki: Regina Kwapiszz, Jolanta Migowska, Mariola Kubacka, Anna Gabryszewska – Anteczek. W tej samej szkole finalistą wojewódzkiego konkursu z biologii została Karolina Pichola (nauczycielka: Irena Barcikowska). 

Rewelacyjne wyniki z egzminu ósmoklasisty uzyskały w szkole podstawowej numer 14 Dominika Zyska (99,2%) oraz Amelia Magiera (97,6). Równie dobrze spisała się Julia Smuga (95,2). Dwie pierwsze dziewczynki to równocześnie laureatki wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego (nauczycielka: Elżbieta Kafar). 

Sukcesy uczniów, to równocześnie sukcesy ich nauczycieli. To oni potrafią wyłowić talenty a z nich wydobyć to, co najlepsze. Równocześnie zachęcić do wysiłku i odpowiednio zmotywować, bo jak wiadomo każdy sukces to 1 procent talentu i 99 procent pracy. W Tomaszowskich szkołach zatrudnionych jest kilkuset nauczycieli. Nam udało się wymienić zaledwie kilkanaście najbardziej zaangażowanych osób. 

Nie zapomniano o nauczycielach. Zachętą miała być nagroda Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego "Nauczyciel Roku", która przyznawana miała być nauczycielom wykazującym szczególną aktywność i innowacyjność w pracy z uczniem. Miała mieć na celu wyróżnienie nauczycieli samorządowych szkół podstawowych. Na nagradzanie nauczycieli przez samorząd nie udzielił zgody wojewoda łódzki. Dlaczego? Nikt tego nie wie. Ale to właśnie ten zapis miał kluczowe znaczenie w całym programie. Tobiasz Bocheński je po prostu zdemolował. 

Po raz pierwszy w Tomaszowie Mazowieckim udało się opracować tak kompleksowy program wspierania uczniów. Paca z uzdolnionymi dziećmi i młodzieżą w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę - Miasto Tomaszów Mazowiecki, realizowana będzie poprzez prowadzenie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych oraz realizacje autorskich programów nauczania i innowacji pedagogicznych.  Na ich realizację przyznawana będzie  dodatkowa liczba godzin dydaktycznych  

Nowy Program przewiduje też  szereg wyróżnień i nagród, jakie będę z nowym rokiem szkolnym przyznawane uczniom.

Pierwsza z nich to „Olimpijski Laur” - za szczególne osiągnięcia w konkursach, olimpiadach nagroda może być przyznana uczniowi klasy IV-VIII szkoły podstawowej, który jest laureatem najwyższego stopnia konkursu lub olimpiady zorganizowanych w sposób przewidziany rozporządzeniem wydanym na podstawie ustawy o systemie oświaty. Nagroda przyznawana jest w formie pieniężnej.  Prawo zgłaszania kandydatów przysługuje dyrektorom szkół.

Nagroda Edukacyjna Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego „Tomaszowski Diament” może być przyznana uczniowi klasy IV-VIII szkoły podstawowej, który w bieżącym roku szkolnym spełnił łącznie następujące warunki: jest laureatem najwyższego stopnia konkursu, olimpiady, turnieju zorganizowanych w sposób przewidziany Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, wywiązuje się z podstawowych obowiązków ucznia, uzyskując w klasyfikacji rocznej średnią ocenę z obowiązkowych zajęć edukacyjnych w szkole podstawowej na poziomie nie niższym niż 5,4 bez ocen dostatecznych, ocenę wzorową z zachowania oraz nie ma nieusprawiedliwionych nieobecności z zajęć edukacyjnych.  

Statuetkę Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego „Pomocna Dłoń” może otrzymać uczeń, który w bieżącym roku szkolnym spełnił łącznie następujące warunki: działa aktywnie na rzecz innych, zwłaszcza w formie wolontariatu w szkole, poza szkołą;  został wytypowany do tego wyróżnienia przez radę pedagogiczną, radę rodziców i samorząd uczniowski szkoły, do której uczęszcza lub uczęszczał w roku, którego wyróżnienie dotyczy; uzyskał w klasyfikacji rocznej ocenę z zachowania nie niższą niż bardzo dobrą. 

Nagroda „Ósmoklasista - Absolwent 100%”  jest szczególną nagrodą dla uczniów klas VIII szkół podstawowych, którzy uzyskali z egzaminu ósmoklasisty średni wynik procentowy mieszczący się w przedziale 95% - 100%. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Misia 13.07.2023 01:16
To tylko w Tomaszowie takie rzeczy się opisuje. Na portalu epiotrkow są ogólne wyniki a tu dzielenie włosa na czworo. Znam wielu nauczycieli,którzy odnoszą sukcesy w różnych konkursach ( jest ich dużo organizowanych w szkołach podstawowych,ale nie mają zasięgu kuratoryjnego) i dzieciaki odnoszą sukcesy . Dlaczego nie wspomina się o konkursach miejskich czy powiatowych? Tam również trzeba wiele wysiłku włożyć,żeby takiego ucznia przygotować. Krzywdzące jest to,że tylko liczą się konkursy na takim szczeblu. Moim zdaniem nie warto w ogóle angażować się w takie rzeczy ,ponieważ później jest pisane,że kilku nauczycieli tylko pracuje a reszta to nieroby. Ile akcji , ile działań jest organizowanych w szkołach. Można sprawdzić poprzez strony internetowe danych szkół, wszystko jest szczegółowo opisywane. Przychodzi egzamin i bach widzimy suche procenty i te szkoły cacy a tamte są beee bo przecież tylko statystyka się liczy prawda?

Ajdejano 11.07.2023 18:42
Ach - ten p. Chomentowski, "... jeszcze "chwilowo dyrektorujący...". To ten gość, w związku z którym, wiele lat temu, jako przewodniczący komitetu rodzicielskiego, miałem "przerąbane". To taki, zwykły człowieczek, mały, maleńki pod każdym względem. Typowy, tomaszowski spryciula. Teraz czeka chyba na emeryturkę i dlatego jeszcze "chwilowo dyrektorujący...". Robił, co mógł. Daj Jemu, Stwórco, wszystkiego dobrego.... Te!!! "kkk" , nie bądź taki zasyfiały, zapyziały, lokalny, tumasioski mundruś. Myślisz, że jak uczysz gnojów w podstawówce w zapyziałym, jakimś prowincjonalnym miasteczku, to jesteś jakimś bonzo ? Błąd w myśleniu !!! Jeżeli u takich wsiowych średniaków, jak ty, występuje chociażby zarodek normalnego myślenia.... Wy, "nałucyciele", zwłaszcza z podstawówek, uważacie się za omnibusy, bo czasami (bardzo rzadko) jesteście o jeden punkt inteligentniejsi od waszych uczniów z podstawówki.

Kkk 11.07.2023 21:52
Ależ Pana życie musi być smutne i przepełnione frustracją niespełnienia... No tak: postoje Taxi przestały mieć rację bytu, nie można odebrać na nich stacjonarnego, taksówki w Tomaszowie są na zawołanie, przez komórkę... W życie wkradła się nuda... Dlatego też jedyną rozrywką jest wyzywanie innych. Podziwiam jakość pożytkowania nadmuaru wolnego czasu... W dodatku, gdy ma się kompleks pochodzenia, łatwo przychodzi wyzywanie ludzi od wsioków i tym podobnych... I myślę, że był Pan (niech Pan zauważy, piszę Go z wielkiej litery, bo mimo wszystko szanuję ludzi, nie obrażam, bo nie mam kompleksów) nieźle gnojony w swoim życiu, bo teraz szuka odreagowania. Nie mam potrzeby obnosić się wykształceniem, nie muszę podnosić swojego ego, kosztem próby poniżenia innych. I widzi Pan, dla mnie taksiarz, pani sprzątająca, czy lekarz będą zawsze na tym samym poziomie, dopóki nie są chamami, jak Pan ( mimo wszystko z wielkiej litery). Pani nkc konstruktywnwgo w komentarzu nie wniósł. Jak zwykle nakrzyczał, nauwłaczał i sobie ulżył (impotencja, demecja i inne kończące się na "cja" to mają do siebie). A Pan Chomentowski, to cudowny człowiek. Tulko niestety, gdy do ludzi mądrych stoi się twarzą, ćwokom pozostaje pokazać się od dupy strony!

Kkk 11.07.2023 17:49
Poza tym, nazwy szkół, pisze się z wielkich liter, a nie jak się uda - raz tak, a raz siak.

Kkk 11.07.2023 17:45
Chyba ktoś tu namieszał. Artykuł nierzetelny. Przynajmniej jeśli chodzi o uczniów S.P. nr 10. A jeśli są tu aż takie nieścisłości, nie stanowi on wiarygodnego źródła informacji w pozostałej części. Łucja Szydłowska i Jakub Szewczyk, to zdolni, mądrzy młodzi ludzie. Ale to absolwenci z ubiegłego roku. A Pani Anna Czyż nigdy nie uczyła w Dziesiątce historii, od zawsze tylko i wyłącznie religii. Tej uczyli i uczą Panie U. Białas i J. Krajewska i jeszcze chwilowo dyrektorujqcy Pan Piotr Chomentowski.

MS 11.07.2023 18:09
Przecież na wstępie zaznaczono, że dane indywidualne dotyczą roku szkolnego 2021/2022. Skoro jednak jest problem z percepcją dodałem zdanie na ten temat po raz kolejny. Dane za aktualny rok są dopiero zbierane, więc doczekają się osobnej publikacji. Celowo zamieściliśmy to info, bo dane statystyczne nie pokazują pełnego obrazu. Gdzieś jest napisane, że pani Anna Czyż jest nauczycielką historii? Faktycznie jednak konkurs był interdyscyplinarny historyczno-religijny. Uwagę o wielkich literach przyjmuję z pokorą

Kkk 11.07.2023 18:22
Tak. Jest podany rok, ale tylko i wyłącznie w odniesieniu do jednej szkoły. Nie na wstępie artykułu i nie jest zaznaczone, że dotyczy całości. Poza tym jest mowa o nagrodach, które będą przyznawane od tego roku. Zatem robi się bałagan. Zresztą to nie tylko moja opinia, komentarze na Fb o tym świadczą. Po co artykuł o wynikach z zeszłego roku w momencie, gdy znane są już wyniki egzaminów tegorocznych?

MS 11.07.2023 18:36
Indywidualne są opracowywane aktualnie na potrzeby między innymi uchwalonego programu. Wystąpiliśmy do magistratu o dane i otrzymaliśmy tylko poprzedni rok. Podanie samych danych procentowych z pierwszej części artykułu trochę (a może nawet bardzo) przedstawiałoby zafałszowany obraz szkolnictwa w mieście. Ocena szkoły na podstawie samych tylko wyników byłaby niesprawiedliwa. Dla przykładu w szkole gdzie średnia ocena była z jakiegoś przedmiotu najniższa, może okazać się, że indywidulane wyniki wielu uczniów wychodzą zdecydowanie ponad przeciętność. Zgodnie z zasadą ja mam 100 zł Ty nie masz nic, ale mamy średnio po 50 zł. Oczywiście najlepiej byłoby je zestawić z tegorocznymi, ale póki co nie ma takiej możliwości. Chociaż, jeśli weźmiemy pod uwagę, że mieliśmy rocznik po pandemiczny, to są one może nawet ciekawsze. Może faktycznie powinienem za każdym razem wskazywać, że dane dotyczą poprzedniego roku szkolnego. Na przyszłość się poprawię i nie dam pani Marcie możliwości publikowania komentarzy na Facebooku

Opinie
Stół rozkładany do salonu – elegancja i funkcjonalność w jednym meblu Urządzanie salonu to wyzwanie, które wymaga znalezienia idealnej równowagi między estetyką a praktycznością. Jednym z kluczowych elementów wyposażenia tego pomieszczenia jest stół. W przypadku stołów rozkładanych można zyskać nie tylko elegancki mebel, który doskonale wpisze się w styl wnętrza, ale także rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas wyjątkowych okazji. Jak zatem wybrać idealny model, który spełni wszystkie wymagania?Data dodania artykułu: 26.11.2024 18:36Stół rozkładany do salonu – elegancja i funkcjonalność w jednym meblu Policja zatrzymała poszukiwanego 46-latka skazanego za pedofilię Policja zatrzymała poszukiwanego listem gończym 46-letniego mieszkańca Lubyczy Królewskiej (Lubelskie) skazanego na karę więzienia za przestępstwo o charakterze pedofilskim. Najbliższe sześć lat spędzi w więzieniu – poinformowała we wtorek policja.Data dodania artykułu: 26.11.2024 17:29Policja zatrzymała poszukiwanego 46-latka skazanego za pedofilię Efektywny magazyn - 3 sprawdzone sposoby na optymalizację Efektywność magazynu jest jednym z kluczowych elementów wpływających na sukces operacyjny każdej firmy. Odpowiednio zorganizowane procesy, zoptymalizowany układ przestrzeni oraz wdrożenie nowoczesnych systemów zarządzania mogą znacząco wpłynąć na redukcję kosztów, zwiększenie wydajności i poprawę jakości obsługi klienta. W tym artykule przedstawiamy trzy sprawdzone strategie, które pomogą usprawnić działanie magazynu i dostosować go do dynamicznych wymagań współczesnej logistyki.Data dodania artykułu: 26.11.2024 09:50Efektywny magazyn - 3 sprawdzone sposoby na optymalizację
Reklama
Reklama
„Miłość jak miód” „Miłość jak miód” „Miłość jak miód”seans w ramach cyklu Kultura Dostępna!W czwartkowe popołudnie, 28 listopada w kinach zagości cykl Kultura Dostępna i polska komedia romantyczna „Miłość jak miód”. Majka i Agata zamieniają się miejscami, dzięki czemu odnajdują wielkie uczucie.Majkę (Agnieszka Suchora) i Agatę (Edyta Olszówka) równie dużo łączy, co dzieli. Obie są po pięćdziesiątce, przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze. Jedna mieszka nad Bałtykiem, druga w Tatrach. Jedna prowadzi cukiernię, druga jest wziętą architektką wnętrz. Jedna jest wdową, drugą partner właśnie zostawił dla młodszej. Jedna poświęca się dzieciom i wnukom, kompletnie zapominając o sobie, druga nie ma rodziny i dba o swój duchowy rozwój. Pewnego dnia przyjaciółki spotykają się na pogrzebie koleżanki z liceum. Agata namawia Majkę do spontanicznego wyjazdu w góry, sama zaś zajmuje jej miejsce. Nieoczekiwana zamiana ról przynosi szereg komplikacji, zabawnych zwrotów akcji i wyzwań, którym kobiety będą musiały stawić czoła. Czy uda im się przezwyciężyć przyzwyczajenia, uprzedzenia i lęki? Czy zdobędą się na odwagę, żeby otworzyć się na miłość i rozpocząć nowy rozdział w życiu? Czy naprawdę nigdy na nic nie jest za późno?Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Projekt dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Szczegółowe informacje i repertuar najnowszej edycji cyklu w kinach Helios w całej Polsce dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/kultura-dostepna. Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.11.2024
Repertuar kina Helios Repertuar kina Helios Tegoroczna jesień nie przestaje zaskakiwać różnorodnymi nowościami. Od najbliższego piątku w repertuarze kin Helios zagoszczą aż trzy premiery: „Simona Kossak”, „Vaiana 2” i „Heretic”. Ponadto widzowie mogą zapoznać się z licznymi filmowymi przebojami oraz projektami specjalnymi, takimi jak Kultura Dostępna czy Maraton Władcy Pierścieni.Polską nowością na najbliższy tydzień jest dramat „Simona Kossak”, przybliżający prawdziwą historię potomkini artystycznej rodziny Kossaków. Młoda kobieta porzuca dotychczasowe życie i towarzyskie salony, aby objąć posadę naukowczyni w Białowieży. W środku puszczy, pomimo trudnych warunków – bez prądu i bieżącej wody – rozpoczyna życie na własnych warunkach. Tam poznaje fotografa Lecha Wilczka, z którym łączy ją niezwykła relacja. Jednakże wyobrażenia Simony o pracy przyrodnika ulegają bolesnej weryfikacji. Musi stanąć w obronie nie tylko swoich ideałów, ale również świata roślin i zwierząt… W rolach głównych występują: Sandra Drzymalska, Jakub Gierszał i Agata Kulesza.W repertuarze znajdzie się także nowa animacja wprost ze studia Disney – to „Vaiana 2”, czyli kontynuacja ciepło przyjętej historii nawiązującej do kultury wysp Polinezji. Trzy lata po wydarzeniach z pierwszej części, Vaiana otrzymuje nieoczekiwane wezwanie od swoich przodków. Dziewczyna musi wypłynąć na dalekie i dawno zapomniane wody Oceanii. Vaiana zbiera więc grupę śmiałków gotowych na przygodę życia, wśród których znajduje się jej przyjaciel Maui. Ich zadaniem będzie przełamanie niebezpiecznej klątwy, a nie będzie to proste, gdyż będą musieli stawić czoła starym i nowym wrogom.Jesienna aura sprzyja oglądaniu horrorów, a już w najbliższym tygodniu pojawi się kolejna nowość z tego gatunku. „Heretic” opowiada o dwóch młodych kobietach, które od drzwi do drzwi starają się głosić słowo Boże. W jednym z domów otwiera im czarujący pan Reed – szybko okazuje się jednak, że mężczyzna posiada diaboliczną drugą twarz. Niespodziewanie wszystkie wyjścia zostają zamknięte, a podejrzany gospodarz co chwila pojawia się, aby zadać im kolejną zagadkę testującą ich wiarę. Rozpoczyna się śmiertelnie niebezpieczna gra, w której stawką jest przetrwanie…Ponadto w repertuarze Heliosa znajdą się hitowe nowości ostatnich tygodni, takie jak „Gladiator 2” w reżyserii Ridleya Scotta. Lucjusz jako dziecko był świadkiem śmierci Maximusa z rąk swojego wuja Commodusa. Teraz decyduje się walczyć w Koloseum jako gladiator, aby przeciwstawić się dwóm cesarzom, rządzącym Rzymem żelazną pięścią. Z wściekłością w sercu i z nadzieją na lepszą przyszłość Cesarstwa Lucjusz musi spojrzeć w przeszłość, aby znaleźć siłę i honor, by zwrócić chwałę Rzymu jego ludowi.Fani kina familijnego mogą wybrać się do kin na pozytywną produkcję „Paddington w Peru”. Tytułowy bohater wraz z rodziną Brownów postanawia wyruszyć w daleką podróż do Ameryki Południowej, a dokładniej do Peru, aby odwiedzić swoją ukochaną ciocię Lucy. W tym celu wszyscy udają się do umieszczonego nieopodal lasu deszczowego Domu dla Emerytowanych Niedźwiedzi. To jednak dopiero początek niezwykle ekscytującej przygody, w trakcie której odkryją wiele tajemnic.Kinomani, którzy pragną poczuć ducha zbliżających się Świąt, mogą zapoznać się z najnowszą częścią kultowej serii. Film „Listy do M. Pożegnania i powroty” ukazuje losy różnorodnych bohaterów, które krzyżują się w Wigilię. Do sagi po dłuższej przerwie powraca postać Mikołaja. Mężczyzna odwiedza dawnych i nowych przyjaciół, podczas gdy jego synek Ignaś rusza w pościg za utraconym prezentem i duchem Świąt… Ponadto w obsadzie znalazła się plejada polskich gwiazd!Kina Helios słyną z organizacji popularnych Nocnych Maratonów Filmowych, najbliższa edycja cyklu będzie w pełni poświęcona produkcjom stworzonym na podstawie dzieł J.R.R. Tolkiena. W piątek, 22 listopada odbędzie się Maraton Władcy Pierścieni, podczas którego widzowie będą mogli obejrzeć wszystkie części przebojowej trylogii w wersji reżyserskiej. Z kolei melomani mogą wybrać się do Heliosa na porywające koncerty uwielbianego tenora. Widowisko „Andrea Bocelli 30: The Celebration”, które zawita na wielkich ekranach 23 i 24 listopada, podsumowuje trzydzieści lat artysty na scenie i jest okazją do przypomnienia największych przebojów w jego wykonaniu. W poniedziałek, 25 listopada w wybranych lokalizacjach odbędą się seanse z cyklu Kino Konesera. Widzowie będą mogli zobaczyć słynny koreański thriller „Oldboy” w odnowionej jakości obrazu. Główny bohater, Dae-su, mści się po latach za zabójstwo swojej żony… Natomiast w czwartkowe popołudnie, 28 listopada w kinach zagości cykl Kultura Dostępna i polska komedia romantyczna „Miłość jak miód”. Majka i Agata zamieniają się miejscami, dzięki czemu odnajdują wielkie uczucie.Bilety na listopadowe seanse dostępne są w kasach kin Helios, w aplikacji mobilnej oraz na stronie www.helios.pl. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a  także zaoszczędzić w ramach oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.11.2024
Poszukiwanie Świętego Mikołaja Poszukiwanie Świętego Mikołaja Bezpłatnym autobusem komunikacji miejskiej na poszukiwanie Świętego Mikołaja w SpaleWybieracie się na Poszukiwanie Świętego Mikołaja w Spale? Zachęcamy tomaszowskich poszukiwaczy przygód od skorzystania z bezpłatnego transportu publicznego. W niedzielę 1 grudnia, będzie można dojechać i wrócić ze Spały specjalną linią komunikacji miejskiej.V edycja rodzinnej gry terenowej Poszukiwanie  Świętego Mikołaja odbędzie się ona na terenie Spalskiego Parku im. Prezydentów II Rzeczpospolitej. Impreza rozpocznie się już 1 grudnia, o godzinie 12:00 w Spalskiej Sołtysówce. Organizatorzy zapraszają dzieci wraz z opiekunami do wzięcia udziału we wspólnej zabawie i odnalezieniu drogi do świętego Mikołaja.Na szlaku przygody czekają liczne atrakcje w tym m.in. stanowisko Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, na którym za wykonanie zadania otrzymacie na mapie wyzwań stosowny stempel.Napiszcie list do świętego Mikołaja i wyruszajcie linią specjalną Miejskiego Zakładu Komunikacji w Tomaszowie Mazowieckim w drogę.Rozkład jazdy bezpłatnych autobusów miejskich linii nr 54 na Spalskie Mikołajki z pl. Kościuszki do Spały (i z powrotem) w niedzielę 1 grudnia br.:- odjazdy z Tomaszowa Mazowieckiego z przystanku pl. Kościuszki – centrum godz.:11:00, 12:00, 13:00, 14:30, 15:30, - odjazdy ze Spały (przystanek przy stacji paliw) godz.:11:35, 12:35, 14:05, 15:05, 17:00.Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.12.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Tak. Masz rację, że głównym winowajcą jest idiotyczny system opieki zdrowotnej. Ten fatalny system tworzy fatalne warunki pracy lekarzy i pozostałej obsługi medycznej. Jednak ten fatalny system nie zwalnia pielęgniarki od empatii wobec chorych i rzetelnej "obsługi" tych chorych. Pielęgniarki nie przychodzą do szpitala z ulicy, ale z odpowiednich szkół. Do tych szkół idą chyba nie dla jakiejś kasy, która zarobią w zawodzie, ale z jakiegoś powołania (tak powinno być) - co ?! I w tych szkołach chyba je uczą, że to nie jest "robota" w markecie, a obsługa ludzi chorych - co?! Tak więc, nie zwalajmy narzekania na pielęgniarki z powodu złego systemu, ale bierzmy pod uwagę i to, że ten zawód wymaga poświęcenia, niezależnie od humorów i charakterów pielęgniarek. Ten sam temat dotyczy lekarzy. Jeden lekarz traktuje ludzi, jak szara masę, nie ma żadnych sukcesów zawodowych, ale zawsze wyciąga łapę po kasiorkę. Ja nieraz tę kasiorkę chciałbym dać, ale tylko dobrym lekarzom, bo sobie na to zasługują.Źródło komentarza: Trzy nowe stanowiska dyrektorskie w szpitalu, a pacjenci... nie powinni chorowaćAutor komentarza: Człowiek...Treść komentarza: Bardzo bogaty zasób słów Państwo posiadacie , bogaty i przeniesiony tutaj. Mam odrobinę inne zdanie. System jest chory. Pielegniarki ,lekarze i cała ochrona zdrowia pracuje w takich warunkach jakie mają. 30 pacjentów i dwie pielęgniarki. Co One mogą zrobić? Już piszę zlecenia i dokumentację. Dla pacjenta nie ma czasu. Niestety. To system zawinił. Biurokracja wzięła górę nad rozsądkiem. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia .Źródło komentarza: Trzy nowe stanowiska dyrektorskie w szpitalu, a pacjenci... nie powinni chorowaćAutor komentarza: boloTreść komentarza: Czy na tego lewackiego gnojka nie ma mocnych?Źródło komentarza: Krytykuje to.... co sam robi. Adrian Witczak wśród tłustych kotówAutor komentarza: mTreść komentarza: Specjalista to zapewne etatowy pracownik UM lub starostwa.Źródło komentarza: Kilka słów o turystyce w Tomaszowie Maz. - list czytellnikaAutor komentarza: TMTreść komentarza: Proszę zrobić zestawienie wsUstkich radnych kto gdzie jest zatrudniony i wtedy grono obserwujących portal będzie miało wgląd do tego kto przez kogo został kupiony ;)oczywiście takie coś nie powstanie bo przecież ci najbardziej pazerni muszą być tylko po jednej stronie prawda:)Źródło komentarza: Głos radnej za posadę dla Glimasińskiego? Wszystko może na to wskazywaćAutor komentarza: WystarczyNieKraśćTreść komentarza: zdrowy rozsądek i godność... w PIS-ie....Mój Ty Bosz.....Źródło komentarza: Mariusz Węgrzynowski sam powinien złożyć rezygnację
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama