Na widowni zasiedli m.in. Antoni Macierewicz, marszałek senior Sejmu RP, Janusz Ciesielski, dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Łodzi, który reprezentował marszałka województwa Grzegorza Schreibera, dyrektor Biura Poselskiego Rafał Skoczylas, który reprezentował Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa, Mariusz Węgrzynowski, Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Wacława Bąk, Przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk, członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Marcin Witko, Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Krzysztof Kuchta, przewodniczący Rady Miejskiej z radnymi: Andrzejem Wodzińskim i Piotrem Kucharskim, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego, Łukasz Cerazy, radni powiatowi: Włodzimierz Justyna, Martyna Wojciechowska, Bogna Hes, dyrektorzy szkół, przedstawiciele duchowieństwa, mieszkańcy miasta i powiatu.
Była również możliwość obejrzenia wydarzenia w internecie, dzięki transmisji na żywo, którą prowadziła młodzież z sekcji filmowej pod kierunkiem Pawła Zysiaka.
Zgromadzeni wysłuchali zarówno znanych utworów patriotycznych, jak i współczesnych, które cechowała możliwość interpretacji indywidualnej. Motywem przewodnim wydarzenia była tęsknota w różnych odsłonach - tęsknota za wolnością, miłością, za rodziną, przyjaciółmi czy codziennym życiem. Inicjatorami wydarzenia byli podopieczni PCAS-u, młodzież, która w ten sposób chciała oddać cześć bohaterom tego heroicznego zrywu, ale także pokazać patriotyzm młodego pokolenia, pamięć o swoich rówieśnikach, którzy chwycili za broń w obronie Ojczyzny.
- Dziś powstanie warszawskie jest symbolem heroicznej walki o wolność Ojczyzny i polskiego ducha niepodległościowego. Młodzi ludzie, którym przyszło żyć w czasie wojny, wyrazili w ten sposób swój sprzeciw wobec okupanta. To był heroiczny zryw woli walki i nadziei. Dziś nasza młodzież nie musi trzymać karabinów w dłoniach, ale będzie trzymała mikrofony i instrumenty, wyrażając w ten sposób znajomość historii i swój patriotyzm. W dźwiękach zagranych nut, w wyśpiewanych i wypowiedzianych słowach, wyrażą POLSKOŚĆ – tymi słowami powitała zgromadzoną publiczność Dorota Ignasiak, dyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej.
Ogrom pracy jaki młodzież włożyła w organizację tego wydarzenia zaowocował bisem i owacjami na stojąco. Wszystkie utwory grane były z muzyką na żywo, z zespołem stworzonym przez uczestników sekcji muzycznej, pod kierunkiem Grzegorza Przedbory, natomiast swoje interpretacje przedstawili wokaliści sekcji prowadzonej przez Katarzynę Rychlik. Gościnnie w koncercie wystąpili: Łukasz Boroński i Paweł Zysiak . Realizacja dźwięku: Grzegorz Przedbora, oświetlenie: Paweł Zysiak i Olek Musialik.
Na scenie wystąpili: wokal – Aleksandra Szperna, Marta Kiedrzyńska, Weronika Wójcik, Aleksandra Sobkiewicz, Zuzanna Ignasiak, Weronika Bąk, Jakub Stańczyk, Konrad Ignasiak i Adrian Wymysło, muzyka – Łukasz Boroński, Paweł Zysiak, Zuzanna Ignasiak, Konrad Ignasiak i Szymon Pawlikowski. Koncert poprowadził Kacper Zając.
Napisz komentarz
Komentarze