Odkażanie pomieszczeń - nowe metody
Jedną z nowych technologii wykorzystywanych do dezynfekcji pomieszczeń są lampy UV-C. Urządzenia tego typu generują promieniowanie ultrafioletowe typu C, które usuwa wirusy, bakterie, grzyby i inne drobnoustroje z dezynfekowanych powierzchni. Lampy UV-C są używane m.in. w placówkach medycznych, w transporcie publicznym i w budynkach użyteczności publicznej.
Coraz częściej do dezynfekcji używa się ozonatorów, które wytwarzają ozon. Ten gaz wyróżnia się silnymi właściwościami, dzięki którym likwiduje bakterie, wirusy i grzyby. Odkażanie pomieszczeń przy użyciu ozonatora to jedna z najskuteczniejszych metod na pozbycie się szkodliwych drobnoustrojów.
Nowe technologie w dezynfekcji pomieszczeń - co jeszcze warto wiedzieć?
Coraz częściej wykorzystuje się roboty dezynfekcyjne wyposażone w jedną lub kilka lamp UV-C. Dodatkowo wybrane modele mają wbudowane systemy rozpylające środki odkażające. Najważniejszą zaletą robotów jest możliwość autonomicznej pracy. Współczesne wersje wyposażone w lampy UV-C lub systemy rozpylające preparaty mogą samodzielnie przemieszczać się po pomieszczeniach i dezynfekować powierzchnie.
Następna technologia opiera się o wykorzystanie metody nanorozpylania. Urządzenia wyposażone w specjalnie zaprojektowany rozpylacz uwalniają mikroskopijne cząsteczki środka dezynfekującego. Mikrocząsteczki wyróżniają się zdolnością do głębokiego przenikania w czyszczoną powierzchnię, usuwając tym samym różnego rodzaju drobnoustroje. Nanorozpylanie doskonale sprawdza się do usuwania bakterii, grzybów i pleśni, m.in. z tkanin i obić mebli.
Napisz komentarz
Komentarze