Wygoda i komfort termiczny zimą – co nam to zapewni?
Coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie podłogowe, które przestało być rozwiązaniem stosowanym wyłącznie w domach jednorodzinnych, a można spotkać je także w mieszkaniach. To efektywny sposób na zapewnienie ciepła, a do tego potrafi przynieść oszczędności i nie wymaga wiele wysiłku przy sterowaniu. Taki rodzaj ogrzewania jest jednak sporą inwestycją i może nie sprawdzić się dla każdego. Zastanawiając się jednak, jaka folia pod ogrzewanie podłogowe będzie odpowiednia, zweryfikujemy najpierw, jaki rodzaj lepiej sprawdzi się w naszym wypadku. Kolejną propozycją zapewniającą komfort zimą jest wentylator kominkowy, na który mogą zdecydować się posiadacze kominka czy piecyka. Rozprowadza on ciepło po całym pomieszczeniu bez użycia prądu. Poza tym możemy zdecydować się na zakup mat zagrzejnikowych odbijających ciepło.
Proste sposoby zatrzymania ciepła
Wysokie koszty związane z energią i ogrzewaniem mogą wprawiać wiele osób w niepokój. Wówczas warto sięgnąć po proste sposoby na zatrzymanie ciepła w domu. Należy zacząć od zastanowienia się nad swoimi nawykami, które praktykujemy codziennie. Dla przykładu nie zasłaniajmy niczym kaloryferów ani nie ustawiajmy w ich najbliższej odległości mebli. Dodatkowo staranniej kontrolujmy wietrzenie pomieszczeń – wystarczy nawet 10 minut intensywnej wymiany powietrza przy szeroko otwartych oknach.
Inwestycja na przyszłość – czego warto się podjąć?
Jeśli pomimo częstego ogrzewania domu, szybko tracimy ciepło, to znak, że warto wprowadzić pewne zmiany. Pierwszym krokiem powinno być wymienienie starych drzwi i okien na bardziej szczelne. Lepsza jakość takich produktów w połączeniu z dobrym montażem potrafi zapewnić nie tylko komfort termiczny, ale także oszczędności. Jeśli do domu dołączony jest garaż, warto zastanowić się także nad nową bramą.
Przy przeprowadzaniu takich zmian należy zwrócić uwagę na konkretne parametry wpływające na zachowanie temperatury, na której nam zależy. Mowa tutaj m.in. o odporności na działanie wiatru, przepuszczalności powietrza i dobrym współczynniku przenikania ciepła.
Jako właściciele domu możemy zdecydować się na zainwestowanie w przeprowadzenie termomodernizacji. Ściany niezabezpieczone warstwą styropianu potrafią powodować poważne straty energii cieplnej. A jeśli dopiero w przyszłości planujemy wybudować nowy dom, warto dowiedzieć się więcej przykładowo o prawidłowej izolacji poziomej fundamentów. Różne wskazówki na ten temat można znaleźć między innymi na stronie: https://aleo.com/pl/porady/izolacja-pozioma-fundamentow-na-czym-polega-i-jak-ja-wykonac/.
Dobrze przemyślane i zrównoważone budownictw sprawia, że budynek nie traci na skutecznym utrzymaniu ciepła i umożliwia obniżyć rachunki, do których byliśmy wcześniej przyzwyczajeni. Należy pamiętać, że wysoka jakość zakupionych produktów to nie wszystko, równie ważny jest ich odpowiedni montaż, który zadba o wykorzystanie całego potencjału wprowadzonych inwestycji.
Napisz komentarz
Komentarze