Najniższą ofertę budowy żłobka złożyła firma KRZYSZTOF PROKOP AMB BUDOWNICTWO - 15 239 000,00. zł. Przypomnijmy miasto pozyskało 3 663 045,09 dofinansowania na tę budowę. Pozostałe środki pochodzą na tę chwilę z funduszy własnych miasta, chociaż prezydent zapowiada aplikowanie o dodatkowe środki na ten cel,
W czasach, kiedy powstawało osiedle na Niebrowie funkcjonowały tu dwa przedszkola i żłobek. Teraz znowu są one potrzebne. Jarosław Batorski podkreśla, że oferta jest też odpowiedzią na kosztowne prywatne placówki, gdzie za miesięczny pobyt dziecka należy zapłacić nawet kilkaset złotych.
- Budowa pierwszego ze żłobków przy ulicy Strzeleckiej okazała się dużym sukcesem. Od początku więc zabiegałem o to, by kolejny powstał właśnie na Niebrowie. Jedno z największych osiedli w Tomaszowie zmienia się w ostatnich latach pokoleniowo. Mieszka tu bardzo dużo młodych osób. Dodatkowo kolejne mieszkania mają powstać przy ulicy Chopina. Odpowiadamy więc na aktualne zapotrzebowanie mieszkańców - mówi Batorski.
Warto w tym miejscu podkreślić, że planowanie osiedli mieszkaniowych pół wieku temu miało zupełnie inny charakter niż obecnie. Urbaniści potrafili wyznaczać strefy zieleni, liczbę koniecznych miejsc w żłobkach i przedszkolach. Lokalizowano sklepy i punkty usługowe. Co ciekawe, zasada zrównoważonego rozwoju okazuje się nie być współczesną ideą.
- Polityka prorodzinna ma dla nas kluczowe znaczenie. Obejmuje ją zarówno działalność na rzecz młodych małżeństw, jak i seniorów i młodzieży. W mieście funkcjonuje szereg programów. Część z nich powstawało jako inicjatywa obywatelska, tak jak Karta Rodziny Wielodzietnej 3+, którą napisał nasz obecny radny powiatowy, Mariusz Strzępek ze stowarzyszenia Republikanie - dodaje Batorski.
Napisz komentarz
Komentarze