Zasilacze UPS to urządzenia, które zabezpieczają nasz sprzęt elektroniczny, zapewniając mu stałe zasilanie w momencie awarii prądu. Mają wbudowane wydajne akumulatory AGM, które dostarczają energii w przypadku awarii zasilania. Istnieją różne rodzaje tych zasilaczy, od tych małych, które nadają się do ochrony pojedynczych komputerów, po bardziej zaawansowane systemy, które zabezpieczają duże serwery, czy całe centra danych.
Główne cechy zasilaczy UPS
Zapewniają od kilku minut zasilania rezerwowego (jest to czas przeznaczony na bezpieczne wyłączenie stacji roboczych i serwerów lub uruchomienie generatorów) do nawet kilku lub kilkunastu godzin w przypadku rozwiązań dla centrów danych.
Mają wbudowany wydajny akumulator AGM.
Mają wbudowany moduł AVR (stabilizator napięcia sieciowego), który pozwala uchronić zasilane urządzenia przed nagłymi skokami napięcia.
Dwa gniazda zasilania o napięciu 230V pozwalają na podtrzymywanie pracy dwóch urządzeń jednocześnie.
Duży czytelny wyświetlacz LCD informuje o najważniejszych parametrach jak m.in. poziom naładowania akumulatora, czy stan zasilania (z sieci elektrycznej lub akumulatora).
Pełen pakiet zabezpieczeń m.in. przed niskim napięciem, przed wysokim napięciem, zwarciowe, przeciążeniowe, temperaturowe.
Kompaktowa obudowa i mała waga urządzenia.
Co to jest technologia UPS line-interactive?
Nasze zasilacze UPS-y z serii MICRO oraz PICO wykonane są w nowoczesnej technologii UPS line-interactive. Technologia UPS line-interactive chroni podłączone urządzenia poprzez monitorowanie i regulację napięcia zasilania oraz zapewnienie ciągłości zasilania w przypadku awarii. Jest to popularny wybór dla firm, które potrzebują niezawodnej ochrony dla swojego sprzętu elektronicznego.
Główne cechy technologii UPS line-interactive to:
Monitorowanie napięcia: UPS stale monitoruje napięcie zasilania z sieci elektrycznej, aby wykryć wszelkie wahania lub problemy.
Regulacja napięcia: Jeśli UPS wykryje spadek lub wzrost napięcia zasilania, automatycznie dostosowuje je, aby utrzymać stabilne napięcie na wyjściu i chronić podłączone urządzenia.
Ochrona przed przepięciami: W razie nagłych skoków napięcia, UPS jest w stanie zapobiec uszkodzeniom sprzętu poprzez wyłapanie i odfiltrowanie przepięć.
Podtrzymanie zasilania: W przypadku awarii zasilania z sieci elektrycznej, UPS przełącza się na zasilanie z wbudowanych akumulatorów, zapewniając ciągłość zasilania dla podłączonych urządzeń przez określony czas.
Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego komputerowego zasilacza bezprzerwowego UPS?
Małe firmy, które decydują się na wdrożenie zasilania awaryjnego UPS powinny określić:
Jaka jest łączna moc pobierana przez urządzenia (m.in. serwery, komputery, stacje robocze, urządzenia sieciowe), które będą zasilane przez UPS-y.
Należy sprawdzić, czy zasilacz UPS posiada wystarczającą liczbę gniazd. Niektóre gniazda są wyposażone w ochronę przed przepięciami, które zabezpieczają podłączone do nich urządzenia przed nagłymi skokami napięcia w sieci elektrycznej. Przepięcia mogą powodować uszkodzenia sprzętu elektronicznego, dlatego ochrona przed nimi jest istotna, szczególnie w przypadku droższego sprzętu.
Jeśli firma nie dysponuje niedużą przestrzenią warto zdecydować się na małych rozmiarów zasilacz UPS o kompaktowej budowie, jak nasze modele z serii MICRO UPS
Napisz komentarz
Komentarze