Mikołaj Gawłowski, uczeń klasy 2b Gimnazjum nr 6 został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego.
Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 27 uczniów, a wśród nich aż 5 z Gimnazjum nr 6.
Do etapu wojewódzkiego awansował Mikołaj Gawłowski, znajdując się w grupie 9 uczniów z województwa łódzkiego. Uczestnicy eliminacji wojewódzkich rozwiązywali zadania praktyczne z programowania w wybranym przez siebie języku spośród: Python, Java, C, C++ lub C#.
Uczniowie „szóstki” znaleźli się również w finale Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego InfoSukces, organizowanego przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Od tego roku konkurs na poziomie gimnazjalnym jest konkursem kuratoryjnym.
W pierwszym etapie uczestnik konkursu miał wykonać grę wyjaśniającą genezę żywiołów.
Wśród bardzo wielu prac z całej Polski, do kolejnego etapu zostało zakwalifikowanych 30 gimnazjalistów, a wśród nich troje z Gimnazjum nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim:
Cyniak Aleksander (kl.2a)
Kowalska Weronika (kl. 2b)
Nowak Jakub (kl. 2c).
W II etapie, który odbył się na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej w dniu 17.03.2017, uczniowie rozwiązywali test z wiedzy informatycznej.
Do ścisłego finału zakwalifikowało się 11 uczniów. W szczęśliwej jedenastce dwoje z Gimnazjum nr 6 - Kowalska Weronika i Nowak Jakub (który został laureatem).
Finałowe zadanie sprawdzało umiejętność programowania w wybranym środowisku programistycznym.
25 kwietnia 2017 roku o godzinie 12:00 odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy organizowane przez Politechnikę Łódzką.
W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego InfoSukces, w rankingu szkół gimnazjalnych, Gimnazjum nr 6 znalazło się na III miejscu.
Opiekunem uczniów jest nauczycielka informatyki, pani Beata Putek.
Warto przypomnieć, że Gimnazjum nr 6 bierze udział w pilotażu programowania. Ponadto, już po raz czwarty przystąpiło do projektu „Mistrzowie Kodowania”, w ramach którego prowadzone są dodatkowe zajęcia z programowania nie tylko w języku Scratch, ale przede wszystkim w języku C++ i Java.
Udział w projekcie Akademii Programowania zaowocował powstaniem Klubu Młodego Programisty. W „szóstce” realizowany jest również projekt „Wolontariat ponad barierami działam dla dobra innych i własnego rozwoju”, w ramach którego uczniowie dzielą się z innymi wiedzą informatyczną – były poprowadzone już zajęcia z programowania dla uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 12, natomiast na początku maja gimnazjaliści z Klubu Młodego Programisty zapraszają przedszkolaków.
Podczas dodatkowych zajęć powstają również gry i aplikacje na urządzenia mobilne (na Androida) w oparciu o narzędzie AppInventor.
Szkoła corocznie bierze udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, którego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Podsumowaniem są zawsze Noce Kodowania, podczas których uczniowie dzielnie programują do rana.
Napisz komentarz
Komentarze