Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 4 listopada 2024 19:14
Reklama
Reklama

Relacja z Dnia Otwartego w Gimnazjum nr 6 - przyszłej Szkole Podstawowej nr 9

"Szóstka" zaprezentowała się jako miejsce przyjazne uczniom, bezpieczne i atrakcyjne.

We wtorkowe popołudnie 21. lutego 2017 roku Gimnazjum nr 6 im. ks.J.Twardowskiego odwiedzili uczniowie i rodzice uczniów zainteresowanych nauką w Szkole Podstawowej nr 9. Nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 6 stanęli na wysokości zadania, by zaprezentować atuty szkoły.


Licznie zgromadzonej grupie rodziców i uczniów pokazano prezentację multimedialną. Dyrektor - Jolanta Jabłońska podkreślała, że szkoła jest miejscem przyjaznym uczniom, bezpiecznym i atrakcyjnym. Są tu: monitoring, nowe boisko z bieżnią lekkoatletyczną, nowa pracownia biologiczna, dobrze wyposażone pracownie do nauki języków, zróżnicowane formy zajęć artystycznych, stołówka.
W mieście, w którym buduje się nowoczesny tor łyżwiarski, szkoła jest najlepszym miejscem dla tych, którzy chcieliby ćwiczyć łyżwiarstwo. Z "Szóstki" wywodzą się najlepsi w tej dyscyplinie sportowej - szkoła w rywalizacji uczniów z całej Polski zajęła - pierwsze miejsce w klasyfikacji dziewcząt i drugie - w klasyfikacji chłopców. Trener - Rafał Brzostowicz przygotował uczniów, do krótkiego pokazu umiejętności jazdy na łyżworolkach.


Podkreślono, że to idealne miejsce dla uczniów z talentem aktorskim. Działa tu Grupa Teatralna "INNI" - najlepsza grupa teatralna w Tomaszowie. Prowadzi ją Joanna Domalik-Dróżdż. Grupa regularnie zdobywa nagrody i prezentuje się widzom Tomaszowa. Ostatnio wystąpili w sali Kina Włókniarz w spektaklu "Beczeć nie wolno!".


Szkoła pochwaliła się też wyjątkowymi zajęciami informatycznymi. Prowadzi je Beata Putek. Uczniowie uczą się trudnej sztuki programowania w ramach projektu "Mistrzowie kodowania".
Był też dynamiczny pokaz zumby. Te - cieszące się powodzeniem, atrakcyjne dla oka - zajęcia taneczne prowadzi z sukcesami Małgorzata Jabłońska.
Na koniec zobaczyliśmy występ wokalny - w szkole uczniowie uczą się nie tylko śpiewu, a także gry na gitarze. Zajęcia prowadzi Anna Niewiadomska.

Następnie uczniowie z rodzicami oglądali sale lekcyjne, w których odbywały się różnego rodzaju pokazy, zabawy, przedsięwzięcia.

Zwiedzającym szkołę podobała się szatnia z szafkami zamykanymi na kluczyki. W sali języka angielskiego nr 4, wybrani uczniowie z kl. 3a i 3d pracowali metodą projektu, przygotowując plakat dotyczący atrakcji turystycznych Londynu. Będzie on elementem dekoracji sali, w której pod koniec marca odbędzie się konkurs języka angielskiego English Masters, skierowany do uczniów klas VI szkół podstawowych z powiatu tomaszowskiego.


Na parterze - w Centrum Multimedialnym, goście mogli zapoznać się z historią szkoły przeglądając kroniki szkolne. Każdy z odwiedzających otrzymał cytat: dzieci „dobre rady przyjaciół Pinokia”, a dorośli: myśli o. Honorata Koźmińskiego lub cytaty z książek patrona szkoły - ks. Jana Twardowskiego, Wisławy Szymborskiej lub Henryka Sienkiewicza.
Na pierwszym piętrze – w sali fizycznej uczniowie klas trzecich przygotowali doświadczenia fizyczne z elektrostatyki, napięcia powierzchniowego, magnetyzmu i prądu elektrycznego. Dzieci i rodzice mogli obejrzeć pokaz doświadczeń oraz sami wykonać niektóre z nich.

[reklama2]


W sali nr 11 prezentowano jak zrobić oryginalne ozdoby z włóczki m.in. świąteczne kurczaczki.


W sali chemicznej można było obejrzeć doświadczenia: badanie odczynu roztworów, rozdzielanie mieszaniny przez sączenie, badanie rozpuszczalności soli w wodzie, reakcje strącania i efektowne spalanie magnezu. Chłopcy z I klasy budowali modele związków chemicznych, a chłopcy z trzeciej klasy zaprezentowali prace origami, wykonane na zajęciach technicznych.


W sali informatycznej na trzecioklasistów czekała zabawa z Augmented Reality (rozszerzoną rzeczywistością). Najmłodsi z zainteresowaniem obserwowali „ożywianie” rysunków, kolorowanek i przedstawianie ich w postaci ruchomej grafiki 3D na ekranach tabletów. Uczniowie mogli pobudzić wyobraźnię i kreatywność dzięki Makey Makey. To świetne urządzenie pozwala np. zrobić klawiaturę, gamepad do gry czy kontroler do obsługi wirtualnego instrumentu praktycznie ze wszystkiego. Chętni (a było ich wielu) zagrali na sztućcach, folii aluminiowej… Niektórzy szóstoklasiści próbowali rozwiązać łamigłówkę Wieży Hanoi. Nie zabrakło oczywiście programowania… Chętni napisali swój pierwszy program w języku C++, pod okiem gimnazjalistów z Klubu Młodego Programisty. Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko „Zaprogramuj robota”, przecież najlepiej uczyć się przez zabawę. Uczennice z Klubu Młodego Programisty chętnie wyjaśniały programowanie Ozobotów za pomocą środowiska blokowego, a najmłodsi programowali wytyczając mu kolorowe ścieżki.


W pracowni języka niemieckiego uczniowie zaprezentowali swoje prace projektowe o najwybitniejszych postaciach i najsławniejszych miastach z krajów niemieckojęzycznych. Oprócz tego zapoznali przybyłych gości z historią powstania takich produktów jak: Milka, Haribo, które są uwielbiane przez dzieci na całym świecie. Na koniec można było poczęstować się oryginalnymi słodkościami pochodzącymi z Niemiec, Austrii i Szwajcarii.


Na korytarzu prezentowano plakaty o cyberprzemocy - plon konkursu szkolnego.

Na drugim piętrze, w pracowni języka polskiego nr 18 zorganizowane były polonistyczne kalambury. Drugoklasiści za pomocą rysunków przedstawiali zwroty i wyrażenia z różnych kategorii np. powiedzenia, przedmioty, tytuły. Do zabawy włączali się odwiedzający naszą szkołę. Po wykonaniu zadania obdarowano ich także smakołykiem z krótką sentencją.


W sali nr 19 odbyły się zajęcia muzyczne: grano na instrumentach perkusyjnych, śpiewano piosenki z nauczycielem i uczennicami szkoły, grającymi na gitarach. W tej samej pracowni był też quiz na temat religii, rozwiązywano krzyżówkę oraz losowano cytaty z Pisma Świętego.


W pokoju pedagoga szkolnego goście mogli wypróbować swoje umiejętności "magiczne", czyli za pomocą własnych fal mózgowych unosić piłeczkę i przeprowadzać ją przez tor przeszkód. Praca z urządzeniem Mindflex to wspaniała zabawa i jednocześnie ćwiczenie koncentracji, uwagi i panowania nad emocjami.


W pracowni biologicznej „Czas na zdrowie”, dzieci mogły posłuchać jak pracuje ich serce wykorzystując do tego stetoskopy. Sprawdzały czy ich ciśnienie krwi jest prawidłowe, używając ciśnieniomierzy. Ponadto obejrzały preparaty mikroskopowe krwi ludzkiej jak również płuca zdrowego człowieka i palacza oraz modele ucha, oka, mózgu i szkieletu ludzkiego.


W sali matematycznej nr 22 pokazano niezwykły świat składania papieru, jakim jest japońska sztuka origami, zaś uczniowie starszych klas sprawdzali swoje umiejętności matematyczne wykonując różne ćwiczenia interaktywne.


W dwóch pracowniach językowych 20 i 23: zachęcano do nauki angielskiego przez słuchanie angielskich piosenek, rozdawano zakładki do książek w języku angielskim, rozmawiano wykorzystując mikrofony i słuchawki.

Na trzecim piętrze w pracowni matematycznej nr 25 uczniowie mieli okazję zagrać w gry edukacyjne z matematyki. Grano w "Kolorowe symetrie", w której uczniowie uczyli się układać figury symetryczne względem prostej, i w "Memo", utrwalające tabliczkę mnożenia.


W sali nr 26 można było obejrzeć fragment filmu z Zaduszek Narodowych na górze Matyska. To tam zaprezentowali się nasi uczniowie, którzy wygrali Ogólnopolski Konkurs na Apel Poległych.
Uczniowie koła historycznego tworzyli niezbędnik gimnazjalisty i krzyżówki dla zainteresowanych historią.


W sali matematycznej nr 27 odbywało się wyszywanie haftem matematycznym za pomocą igły i nitki, na bazie przygotowanych wcześniej szablonów: kątów i trójkątów równobocznych. To dobra nauka dokładności i planowania pracy, kształcenie wyobraźni i cierpliwości. Wyszywanie to dobry sposób na to, aby w niekonwencjonalny sposób przekazać uczniom pewne treści matematyczne, wzbogacić ich wiedzę o nowe pojęcia.
W salce logopedycznej można było zobaczyć jak wyglądają zajęcia logopedyczne. To na nich kształtuje się prawidłową mowę uczniów pod względem gramatycznym, fonetycznym, leksykalnym, rozwija się słownictwo, utrwala zasady ortograficzne. Podczas Dni Otwartych uczniowie utrwalali prawidłową wymowę głosek szumiących, układali opowiadanie do historyjki obrazkowej oraz relaksowali się przy grach rozwijających spostrzegawczość.


W sali historycznej oglądano prezentację multimedialną na temat wojen napoleońskich.


W sali geograficznej szukano odpowiedzi na pytania quizowe dotyczące znajomości mapy świata, miejsc występowania różnych gatunków roślin lub zwierząt. Były też zagadki dotyczące rekordów z mapy fizycznej czy politycznej.


W sali 31 w oryginalnych strojach prezentowała się Grupa Teatralna "INNI". Była też "żywa rzeźba", z którą można było się fotografować, a także galeria zdjęć i dokonań na przestrzeni 12 lat działalności, m.in. artykuły z gazet, maski, dyplomy. Odwiedzającym podobały się propozycje ćwiczeń, które kształtują warsztat sceniczny aktora: tzw. "dmuchanki", "malowanie wiatrem", które polegały na rozdmuchiwaniu na kartkach: cukru, kawy; herbaty, farby, utrzymaniu piórka w powietrzu.

„Szóstka”, w której od przyszłego roku będzie Szkoła Podstawowa nr 9 pokazała przyszłym uczniom, że będzie dla nich dobrą szkołą.


Relacja z Dnia Otwartego w Gimnazjum nr 6 - przyszłej Szkole Podstawowej nr 9

Relacja z Dnia Otwartego w Gimnazjum nr 6 - przyszłej Szkole Podstawowej nr 9

Relacja z Dnia Otwartego w Gimnazjum nr 6 - przyszłej Szkole Podstawowej nr 9

Relacja z Dnia Otwartego w Gimnazjum nr 6 - przyszłej Szkole Podstawowej nr 9

Grupa sportowa

Grupa sportowa

Grupa sportowa

Grupa sportowa

Pokaz zumby

Pokaz zumby

Wszyscy chcą się nauczyć programować

Wszyscy chcą się nauczyć programować

Wszyscy chcą się nauczyć programować

Wszyscy chcą się nauczyć programować

Słodki poczęstunek

Słodki poczęstunek

W pracowni języka niemieckiego

W pracowni języka niemieckiego

Żywa rzeźba

Żywa rzeźba

Żywa rzeźba

Żywa rzeźba

Grupa Teatralna "INNI"

Grupa Teatralna "INNI"

Doskonalenie warsztatu aktorskiego

Doskonalenie warsztatu aktorskiego

Doskonalenie warsztatu aktorskiego

Doskonalenie warsztatu aktorskiego


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Polecane
Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla LegiiSzkoda straconych punktów
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama