W tym właśnie systemie szczególną rolę odgrywają dzielnicowi. Ich obecność w przydzielonych rejonach służbowych jest znacznym ułatwieniem w kontaktach z mieszkańcami małych lub większych społeczności. Służba ta realizuje również prewencję kryminalną i procedurę dotyczącą „Niebieskiej karty”. Dzielnicowi są obecni w zespołach interdyscyplinarnych w gminach jak również współpracują z innymi jednostkami policji oraz instytucjami, samorządami lokalnymi i placówkami oświatowymi. Cechuje ich odpowiedzialność i doświadczenie poparte licznymi szkoleniami i zdobytą wiedzą w tym zakresie.
Rewir dzielnicowych z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim to 10 rejonów służbowych. Do tego dodać należy 17 funcjonariuszy z Komisariatów w Rokicinach i Czerniewicach. Policjanci pełnią też dyżury w punktach przyjęć interesantów.
Ich staż służby w Policji jest zróżnicowany pracują od 4 do 25 lat .Większość stanowią policjanci w korpusie aspirantów (20), a siedmiu w korpusie podoficerów.
Dzielnicowi są zawsze i wszędzie - po prostu na wyciągnięcie ręki. Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku.
Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego. „Moja Komenda” dostępna jest na telefony z Androidem i na iOS. Usługa jest bezpłatna.
Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych jest podkom. Andrzej Mela, który koordynuje pracą zespołu. Szczegóły dotyczące poszczególnych dzielnicowych znajdują się w zakładce „Twój Dzielnicowy” oraz w zakładce Komisariaty.
Napisz komentarz
Komentarze