W porównaniu z wynikami badania zrealizowanego kilka dni wcześniej (15-20 stycznia), przed debatą w Parlamencie Europejskim na temat sytuacji w Polsce, poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości spadło o jeden punkt procentowy.
W tym samym czasie o jeden punkt procentowy wzrosło poparcie dla Platformy Obywatelskiej. Nowoczesna straciła w tym czasie dwa punkty procentowe poparcia a formacja Kukiz'15 - jeden punkt procentowy.
Poparcie dla Zjednoczonej Lewicy, PSL i KORWiN zgłosiło po 4 proc. badanych, a dla Partii Razem - jeden procent. W porównaniu do badania przeprowadzonego przed debatą w PE poparcie dla Zjednoczonej Lewicy wzrosło o dwa punkty procentowe, w przypadku Polskiego Stronnictwa Ludowego i KORWiN poparcie wzrosło po jednym punkcie procentowym. Poparcie dla Partii Razem spadło o jeden punkt procentowy.
Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 10 proc. nie było zdecydowanych, komu przekazałby poparcie (wzrost o jeden punkt procentowy).
Na pytanie o gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu w badaniu przeprowadzonym po debacie w PE 25 proc. badanych odpowiedziało, że zdecydowanie wzięłoby udział w wyborach; a 35 proc. z wahaniem potwierdziło gotowość pójścia do urn. Wśród pozostały ankietowanych 13 proc. mówiło, że raczej by nie poszli, 19 proc., że na pewno by nie poszli a 8 proc. wahało się czy iść, czy nie iść do głosowania.
TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 22-27 stycznia 2016 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1004 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje partyjne zostały wyliczona dla 600-osobowej grupy respondentów deklarujących „zdecydowanie" lub „raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach. (PAP)
Źródło: Kurier PAP - www.kurier.pap.pl
Napisz komentarz
Komentarze