Dla kogo przeznaczone są szkolenia?
Kursy podnoszące efektywność procesów stały się popularne w polskich przedsiębiorstwach zwłaszcza po kryzysie, który w dużej mierze dotknął sferę produkcji. Zaczęto zauważać potrzebę zmian, szukać oszczędności i badać przyczyny recesji. Zrozumiano, że należy inaczej spojrzeć na zarządzanie procesem produkcji, wprowadzić zasadę oszczędnego gospodarowania surowcami. Dlatego tak popularne stały się kursy, których głównym odbiorcą jest kadra zarządzająca, menadżerowie, kierownicy poszczególnych pionów produkcji, mający realny wpływ na planowanie całego procesu. Ich udział w szkoleniu może przyczynić się do wprowadzenia na halę produkcyjną nowych sposobów zarządzania na każdym etapie – od początkowej fazy obróbki czystego surowca, aż do końcowego stadium, polegającego na wypuszczeniu gotowego produktu. Warto także podkreślić, że odbiorcą szkoleń powinien być również szeregowy pracownik przedsiębiorstw produkcyjnych, chcący szerzej zapoznać się z tajnikami skutecznego administrowania produkcją, żeby bardziej świadomie brać udział w tym procesie.
Czego można nauczyć się na kursie?
Jak wspomnieliśmy, podstawowym celem szkoleń jest podniesienie efektywności procesu produkcji, a także wyeliminowanie zbędnych wydatków i wprowadzenie daleko idących oszczędności, które nie będą jednak zagrażały jakości produktu. Kursy mają uświadomić odbiorcom jak wiele strat przynosi nieracjonalne gospodarowanie surowcami, co w efekcie przyczynia się do ich marnotrawienia. Nowoczesne koncepcje zarządzania procesem produkcji wskazują praktyczne sposoby osiągania stabilności na każdym etapie, znaczącego redukowania kosztów, a tym samym wzrostu dochodu i poprawy jakości produktów. Pracownicy uczą się również w jaki sposób działa tzw. przepływ ssący i jakie korzyści płyną z jego stosowania.
Przebieg szkolenia.
Tyle teorii, a jak wyglądają takie szkolenia w praktyce? Uczestnicy mają szansę wziąć udział w symulowanej pracy, pokazującej wady tradycyjnego podejścia do procesu produkcji oraz zalety oszczędnego gospodarowania surowcami. Dzięki praktycznej formie szkolenie lean manufacturing staje się niezwykle efektywne. Uczestnicy przeprowadzają samodzielną analizę różnych procesów, uczą się wykorzystywać zdobyte w trakcie szkolenia umiejętności. To wszystko sprawia, że poprawia się jakość pracy całego przedsiębiorstwa, maleją straty i zwiększają się zyski. Produkcja przebiega o wiele sprawniej, szybciej, a produkty nadal są najwyższej jakości, której oczekują klienci – ostateczni odbiorcy dóbr.
Napisz komentarz
Komentarze