Dyrektor GOK Katarzyna Rutkowska-Bernacka podsumowała dwumiesięczne działania. Przypomniała, że projekt oprócz promocji lokalnych atrakcji miał za zadanie integrację międzypokoleniową mieszkańców. W projekcie brali bowiem udział zarówno młodsi, jak również starsi miłośnicy fotografowania i fotografii. Zaczęło się od spotkania z najstarszymi mieszkańcami.
Przebiegło ono w formie pogadanki wymiany wspomnień na temat przeszłości miejsc i ludzi związanych z lokalnym środowiskiem. Przy okazji wypłynęły zdjęcia związane z historią Ujazdu, Niewiadowa, Zaosia, czy Skrzynek. To one stanowiły bazę i inspirację dla dalszych działań. W ciągu ponad miesiąca w GOK, Domu Kultury w Skrzynkach, w świetlicy w Niewiadowie i Zaosiu prowadzone były intensywne warsztaty z podstaw i zaawansowanego korzystania z aparatu fotograficznego.
Adepci wyjeżdżali również "w teren", gdzie fotografowali miejsca takie jak: Pałac i park w Ujeździe, kościół św. Wojciecha, zabytkową plebanię i kaplicę cmentarną, zakład NIEWIADÓW (dawny NITRAT), plac Kościuszki, kapliczkę na ul. Wolborskiej i pozostałości po ewangelickim cmentarzu w Ciosnach.
Efekt jest naprawdę imponujący i kto jeszcze nie miał okazji - zapraszamy do obejrzenia wystawy w GOK. Przy okazji można również podziwiać jeszcze wystawę strojów i tkanin ludowych "Strój ludowy - barwna kronika regionu", która otwierana była tydzień wcześniej.
Po otwarciu wystawy zebrani wysłuchali recitalu chóru GOK pod dyrekcją Zdzisława Odrobiny. Jak zwykle spotkał się z bardzo gorącym przyjęciem.
Kolejne duże wydarzenie artystyczne już 30 października.
Jednocześnie bardzo dziękujemy firmie EUROBOX Polska Sp. z o.o. za udostępnienie palet stanowiących oryginalny stelaż całej wystawy.
Napisz komentarz
Komentarze