Bardzo często w ofercie salonów kosmetycznych możemy znaleźć właśnie ofertę profesjonalnego zabiegu oczyszczania twarzy. Jednak w tym przypadku zdania dermatologów, co do skuteczności takich praktyk, są bardzo podzielone, więc nie można do końca być pewnym ich skuteczności. Taka terapia ma także pewne ograniczenia, które jeśli występują mogą uniemożliwić lub nawet pogorszyć stan pacjenta, jeśli nie zostaną wzięte pod uwagę.
Na kosmetyczne oczyszczanie twarzy nie powinny decydować się osoby, które:
- mają zmiany na skórze w postaci nowych, ropnych i bolących zmian,
- mają na twarzy czerwone wypryski lub takie z białym wierzchołkiem.
Pomocne może jednak okazać się udanie się do salonu kosmetycznego, jeśli na skórze pojawiły się tzw. zaskórniki. Są to widoczne zmiany, które możemy dostrzec w obrębie naszych porów skórnych. Do ich powstania przyczyniają się zbyt duża ilość łoju oraz nadmiar złuszczonych komórek naskórka. Jeśli jednak dostrzegamy w ich obrębie stan zapalny powinniśmy udać się raczej do dermatologa. W przeciwnym razie zabieg kosmetyczny jest dopuszczalny i może okazać się bardzo pomocny.
Oczyszczając twarz powinniśmy skupić się na kilku kluczowych partiach skóry, gdzie zagrożenie trądzikiem oraz innymi stanami zapalnymi jest szczególnie duże. Są to:
- czoło,
- nos,
- broda,
- policzki.
Najczęściej poleca się w takich przypadkach regularne stosowanie maseczki oczyszczającej skórę twarzy poprzez jej zdolność do rozszerzania porów. Tak przygotowaną twarz łatwiej jest pozbawić nadmiary substancji, które prowadzą do nieestetycznych zmian skóry w postaci wyprysków. Można też zdecydować się na tzw. kąpiel parową, kiedy to pod wpływem ciepła (zupełnie jak w upalne dni) nasze pory same się otwierają i możemy z sukcesem przystąpić do oczyszczania nagromadzonych w nich substancji (tzw. sebum).
Należy jednak pamiętać, że po takim oczyszczaniu konieczne jest ponowne zamkniecie porów. Osiąga się to poprzez nałożenie odpowiedniej maseczki ochronnej, która ujednolica strukturę skóry twarzy. Udając się do salonu kosmetycznego zwróćmy uwagę również na stopień przygotowania ochronnego naszej skóry po skończonym zabiegu. Nie jest to jednak jednorazowy zabieg i by utrzymać jego efekty trzeba go co jakiś czas powtarzać. Odstępy czasu są tu indywidualne, ale wydaje się, że najczęściej jest to ok 4-6 tygodni pomiędzy kolejnymi wizytami.
Dziękujemy redakcji serwisu o urodzie za współpracę merytoryczną.
Napisz komentarz
Komentarze