- Myślę, że powstanie w województwie łódzkim drugi ośrodek onkologii. W planie mamy również ogłoszenie konkursu na radioterapię. Jeżeli ma powstać centrum w Tomaszowie, to nie tylko jako ośrodek radioterapii, ale kompleksowe centrum onkologiczne dla pacjentów - zapowiedziała w piątek, w Rozmowie Dnia w Radio Łódź dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Jolanta Kręcka.
NU-MED CDiTO przystąpił oczywiście do konkursu na wspomnianą wyżej chemioterapię. Zarząd spółki liczy także na szybkie uzyskanie kontraktu na radioterapię. Dyrektor Kręcka zapewnia, że konkurs na tego rodzaju terapię, będzie z całą pewnością ogłoszony.
Konkursy na leczenie chorób nowotworowych zakończą wieloletnią dominację łódzkiego Centrum im. Kopernika, gdzie warunki leczenia są nieporównywalne z tomaszowskim Nu-Medem. Jednak uzyskanie kontraktu przez spółkę nie było od początki wcale oczywiste. Dlatego też do wsparcia starań włączyła się duża grupa mieszkańców miasta. Zebrano w tej sprawie kilka tysięcy podpisów, które złożono razem z petycją w NFZ.
Do akcji wsparcia przyłączyli się także samorządowcy. Jako pierwsi uchwałę wspierającą starania Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej podjęli na wniosek Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych, radni Rady Powiatu Tomaszowskiego.
Podobne stanowiska uchwaliły między innymi: Rada Gminy Poświętne, położona w powiecie opoczyńskim, Rada Gminy Inowłódz, Rada Gminy Rzeczyca. Stanowiska popierające wysłali do NFZ: Starosta Powiatu Tomaszowskiego, wójt Gminy Żelechlinek, Rada Powiatu Opoczyńskiego, Gmina Rokiciny i wójt Gminy Będków.
Napisz komentarz
Komentarze