Aura tworzona przez woń na naszej skórze doda nam także inteligencji lub elegancji w oczach innych napotkanych przez nas ludzi. Jednak by efekt był taki jakiego skrycie oczekujemy, trzeba nam poznać zasady poprawnego użycia tych tak popularnych produktów perfumeryjnych.
Umiar
Nikt nie lubi towarzystwa osoby, która ewidentnie nie potrafi dozować swoich perfum. Efekt takiego „oblewania” się zapachową substancją będzie na pewno negatywny. My z racji tego, że po tym obfitym spryskaniu się bez przerwy wdychamy dany zapach jesteśmy w stanie przyzwyczaić się do niego, nawet jeśli jest on bardzo silny, jednak inni – zwłaszcza alergicy czy astmatycy – będą mieć za naszą sprawą duży problem. Mocno skoncentrowane perfumy powinno stosować się odmierzając dosłownie krople. Z kolei woda toaletowa najlepiej działa, jeśli wejdziemy w tzw. mgiełkę zapachu z niej zrobioną. Jeśli nasz zakup perfum kierował się nie tylko ich ceną, ale także jakością, to ich zapach jest w stanie utrzymać się przez cały dzień – nie potrzebne jest więc dodatkowe spryskiwanie się nim w trakcie dobowej aktywności.
Harmonia
Używane przez nas kosmetyki winny współgrać pod względem zapachowych z zakupionymi perfumami. Ważne jest by nie mieszać ze sobą grup zapachowych. Kwiatowe mydło, płyn do tkanin o zapachu cytrusów oraz delikatne perfumy o zapachu bryzy to kiepskie połączenie, nawzajem się dodatkowo zwalczające, a efekt jest nieprzewidywalny. Jeśli kosmetyki to albo w tej samej grupie jeśli chodzi o gamę zapachową, albo te, które na nasz nos nie działają; produkty bezwonne. Dwa rodzaje perfum na jednym ubraniu to tez kiepski pomysł.
Dozowanie
Skóra ludzka to podłoże najlepiej przystosowane (najbardziej efektywne) do stosowania perfum. Skrapianie swojej odzieży czy włosów nie da nam pełnego efektu. Nadgarstek, szyja, zgięcie łokcia oraz inne miejsca na ludzkim ciele z łatwo wyczuwanym pulsem, to miejsca gdzie bezwzględnie perfumy odnoszą 100 % sukces w działaniu. Dobre ukrwienie i ciepło przez nie wydzielane, w połączeniu z perfumami daje najlepszy efekt. Poza tym ważne jest by nie wcierać perfum – mogą się one zważyć, a od tego już tylko krok do nieprzyjemnego zapachu oraz podrażnień skóry.
Sytuacjonizm
Okoliczności i pora dnia są jednymi z ważniejszych wyznaczników jeśli chodzi o stosowanie produktów perfumeryjnych. Miejsce pracy to czas gdzie powinniśmy przyoblec się w lekkie i subtelne wonie, z kolei wieczór kiedy to nasze życie prywatne kwitnie to dobra pora na wyraziste (może nawet uwodzące) zapachy. Ważne jest by zapach użytych perfum był przyjemny przede wszystkim dla nas i dopasowany do naszego nastroju czy osobowości.
Zwiększenie mocy perfum
Niektórzy uważają, że odpowiedni zapach ciała jest w obecnych czasach niewystarczający (mowa tu o sferze prywatnej) by zainteresować płeć przeciwną na tyle, że dana osoba zdecyduje się na kontakt z nami. Sięgają oni po feromony, by zwiększyć swoje poczucie pewności siebie oraz szanse pozytywnych relacji. Niektóre z tych specyfików są perfumowane – w postaci czystej są one bezzapachowe. Co jednak jeśli zapach nam nie odpowiada? To problem bardzo łatwy do rozwiązania, gdyż bezzapachowe feromony można z powodzeniem łączyć z naszymi ulubionymi perfumami, nie szkodząc ani jednemu ani drugiemu specyfikowi i nie zaburzając ich właściwości.
Napisz komentarz
Komentarze