Elementy tworzą całość
Każda powierzchnia SPA składa się z kilku lub kilkunastu urządzeń operujących wodą lub parą wodną, np. jacuzzi, sauna, łaźnia parowa, bicze wodne, natryski. Ciągle powstają nowe urozmaicenia, działające na poziomie wszystkich zmysłów. Jednostki SPA często spotykamy w takich miejscach jak kluby fitness lub osobne salony piękności poświęcone idei hydroterapii. Korzystanie z tego typu miejsc wiąże się jednak z częstym brakiem wolnych terminów, krępującym towarzystwem nieznajomych osób oraz ogólnym dyskomfortem związanym z brakiem intymności, a często również brakiem higieny. Mając to na uwadze, warto zastanowić się nad zaaranżowaniem zakątka SPA we własnym domu. Jak tego dokonać?
Planujemy domowe SPA
Jeśli postanowiliśmy zorganizować własne, domowe SPA, naszym pierwszym krokiem powinien być wybór odpowiedniego pomieszczenia. Powinno być ono wystarczająco przestronne, umiejscowione na poddaszu lub w dużej łazience. Planując instalację wanny JACUZZI, przy wyborze odpowiedniej powierzchni musimy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak możliwości drogi transportu (problem ten dotyczy głównie obiektów w fazie wykańczania lub adaptowanych) oraz wytrzymałość stropu.
Następnym ważnym krokiem jest zaplanowanie przestrzeni – zgodnie ze złotą zasadą, podzielmy ją na trzy strefy: strefę saun (w której umieścimy kabinę sauny fińskiej, łaźni parowej lub kabinę INFRARED), strefę schładzania (z natryskiem wodnym, drewnianą balią lub wanną) oraz strefę relaksu, w której znajdzie się miejsce dla specjalnie profilowanej leżanki, wygodnej podgrzewanej ławy lub innych mebli umożliwiających nam odpoczynek i odprężenie się w pozycji horyzontalnej lub półleżącej.
Wykonanie – nie taki diabeł straszny
Po wstępnym rozplanowaniu przestrzeni, niezbędne będzie zaplanowanie zakupu wszystkich potrzebnych mebli i urządzeń oraz akcesoriów, które dopełnią dzieła. Na rynku działa wiele firm, które kompleksowo zajmują się tematyką aranżacji domowego SPA – warto powierzyć te czynności fachowcom, szczególnie w przypadku, gdy sami niespecjalnie orientujemy się w tym temacie.
Gdy zaufamy profesjonalistom zyskamy pewność, iż każdy element zaplanują i wykonają solidnie i trwale, my zaś nie będziemy musieli martwić się tak wieloma zagadnieniami, jak np. wybór odpowiedniego pieca, czy właściwe przygotowanie instalacji. Projektant przejdzie się z nami po mieszkaniu, zaproponuje i przedstawi własną wizję, wysłucha naszych pomysłów i z pewnością uwzględni je w projekcie.
Wszelkie zmiany podejmowane będą przy jednoczesnych konsultacjach z nami, dlatego nie musimy się również martwić, iż któregoś dnia, po powrocie do domu, zastaniemy w nim całkiem abstrakcyjną konstrukcję, z której nie będziemy potrafili korzystać.
Autor artykułu Artykuł został przygotowany przez firmę pphwandex.pl świadczącą kompleksowe usługi projektowania i realizacji saun oraz powierzchni odnowy biologicznej. |
Napisz komentarz
Komentarze