Przy zakupie prezentu dla dziecka (czy też dorosłego) wyznaję podstawową zasadę tj. mój dar ma mieć związek z zainteresowaniami obdarowywanego, czyli ma się podobać bliskiemu, a nie mnie. Są jednak przypadki, w których nie wiem jakie zainteresowania ma solenizant, czy też obdarowywane z okazji świąt dziecko, więc staram się kupić taki prezent, aby nie znudził się zbyt szybko i wzbudzał kreatywność. Wszystkie zdjęcia opakowań podanych tu gier, znajdą Państwo w naszej poniższej galerii.
HASBRO: Piękne opakowanie, wnętrze ubogie – są jednak perełki.
Wyobraźnia maluchów nie zna granic, ale portfel wielu z nas te granice posiada. Kolorowe pudełka gier firmy HASBRO zachęcają oczy, ale wiele z nich nie oferuje wymagającej rozrywki. Przeszukując półki sklepowe i Internet pod kątem zakupu prezentu dla swojego dziecka, znalazłem jednak kilka perełek, a pierwszą z nich jest: CONNECT SHOOTS
CONNECT Shoots to gra w znane nam „kółko i krzyżyk” ale w nowoczesnym wydaniu. Planszę, którą zawiera zestaw ustawiamy na ławie, a kolejno korzystając z kolorowych piłeczek z zestawu (czerwone i żółte) staramy się odbić je od blatu mebla tak, aby wpadły do wybranego przy nas otworu i cztery z nich utworzyły linię poziomą, pionową bądź ukośną. Oczywiście zasady można zmieniać i nasza grę możemy zakończyć kiedy nasza linia składa się z trzech piłeczek.
Aktywna zabawa, praca na integracją sensoryczną i ćwiczenia z zakresu logicznego myślenia to największe argumenty, które przemawiają za kupnem. Koszt od 70 złotych.
Kolejną ciekawą pozycją od firmy Hasbro jest bez wątpienia „POWIEDZ TO”. Gra składa się z kart i specjalnych nakładek, które zakładamy na usta, by zniekształcić naszą mowę. Po wylosowaniu kart, zadaniem gracza bez nakładki w ustach jest odgadnięcie tego, co chce nam przekazać współtowarzysz z nakładką. „
"POWIEDZ TO", to nie tylko gra dla najmłodszych, ale także propozycja dla dorosłych na wieczory z przyjaciółmi. Dostarcza wiele zabawy. Dużym plusem jest fakt, iż karty do gry możemy tworzyć sami, więc w momencie kiedy znudzą nam się te oficjalne, możemy wykazać się dużą kreatywnością. Koszt od 50 złotych.
Trzecią i ostatnią pozycją do której zachęcamy, a o której już napisano wszystko to MONOPOLY. Przeszukując półki obejrzałem wiele gier HASBRO i tak jak wspomniałem większość z nich nadaje się do kosza, ale MONOPOLY zawsze pojawią się w moich rękach. Wersji gry jest mnóstwo. Od tematyki PIZZY po tematykę popularnej gry sieciowej FORTNITE, czy SUPER MARIO.Chcąc zachęcić dziecku do swojej pierwszej próby nauki przedsiębiorczości polecam wybrać wersję zgodną z tematyką zainteresowami dziecka. Cena w zależności od zestawu waha się od 70 złotych wzwyż.
KULTOWA POLSKA WERSJA MONOPOLY:
Tańszym odpowiednikiem MONOPOLY jest nieśmiertelny i niezawodny EUROBIZNES produkowany przez firmę LABO. Powiem szczerze, że na dzień dzisiejszy, grając ze swoim 8 latkiem, wykorzystuję wersję z lat 90’. Choć graficznie i wizerunkowo polska wersja odbiega od swojego amerykańskiego odpowiednika autorstwa Elizabeth Magie, to jednak dopóki mój EUROBIZNES ma się dobrze, o tyle MONOPOLY zawsze będzie na drugim miejscu.
STWÓRZ SWOJE STADO:
Kolejną grą dla dzieci wartą zainteresowania okazał się niejaki SUPER FARMER . Pierwowzór na której się opiera tj. „Hodowla Zwierzątek”, powstała w 1943 roku.
Wersja od firmy Granna składa się z : dwóch specjalnych kostek do gry i żetonów, na której wydrukowane są graficznie zwierzęta hodowlane. Zadaniem gracza jest powiększanie hodowli o nowe zwierzątka, tyle że na naszą hodowlę czyha niezawodne wilki, a nasze króliki – lisy. Obronić nas mogą jednak nasze psy pasterskie.
Gra podobnie jak MONOPOLY i EUROBIZNES uczy przedsiębiorczości, gdyż aby dostać cenniejsze zwierzątka musimy wymieniać np. gracz, który ma 6 królików, 1 owcę, 2 świnie, gdy zechce może je zamienić na 1 krowę - gdyż 6 królików to 1 owca, 2 owce to 1 świnia, a 3 świnie to 1 krowa).
SUPER FARMER od firmy GRANNA ma dwie wersje: jedna z 2013 roku, druga nowocześniejsza z 2015 roku. W tej drugiej żetony psów zastąpione są figurkami (6) oraz dostajemy cztery plansze do gry. Cena w zależności od wersji waha się od 35 do 60 złotych.
Wybierając grę dla dziecka pamiętajmy o jednym, a mianowicie im bardziej jest ona kreatywna, tym dziecko będzie grać w nią dłużej i częściej będzie do niej wracać. Dopasujmy ją do wieku dziecka, możliwości intelektualnych i zainteresowań. W dniu dzisiejszym na półkach jest sporo plastiku, sporo gier ładnie opakowanych, ale niewiele w nich treści. Wybierajmy więc mądrze i tak, aby nasza obdarowywana pociecha mogła mieć ten prezent długi czas.
Poniżej zdjęcia gier.
Napisz komentarz
Komentarze