Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 listopada 2024 18:51
Reklama
Reklama

W tej katolickiej szkole stawiają na jakość

Publiczna Szkoła Katolicka prowadzona przez Archidiecezję Łódzką funkcjonuje od kilku lat w budynku po dawnym Domu Dziecka przy ulicy Bartosza Głowackiego. Opustoszały obiekt przekazał w formie "darowizny" Powiat Tomaszowski. Kilka lat trwała jego przebudowa, która pochłonęła kilka milionów złotych. Na klasy zaadaptowano pomieszczenia, które wcześniej służyły za sypialnie. Po przekroczeniu progu szkoły, pierwsze co rzuca się w oczy to wyjątkowa schludność i… uśmiechnięte dzieciaki. Jest ich w szkole 106. Uczą się w małych, kameralnych oddziałach. Ktoś nieznajomy idący szkolnym korytarzem zawsze usłyszy słowa: Dzień Dobry.

Pomysł na szkołę

Idea stworzenia w Tomaszowie Mazowieckim szkoły katolickiej budziła i chyba budzi często nieprzechylne komentarze. Wiele osób wskazuje, że taka szkoła już u nas istniała i potrzeby powoływania nowej nie było. Dodatkowo w ostatnim czasie mało rzetelni dziennikarze zaczęli zestawiać tę placówkę ze szkołą, która prowadzona jest przez Stowarzyszenie im. Św. Ojca Pio, gdzie w tym roku matury nie zdał żaden z uczniów. Tego rodzaju zbitka oparta jedynie na przymiotniku „katolicki” jest nie tylko nieuczciwa ale stygmatyzująca uczniów uczęszczających do szkoły przy Bartosza Głowackiego. Rodzice dzieciaków są co najmniej zdumieni. 

- Pomysł zrodził się  z analiz księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, później to przypieczętował ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś. Uznano, że taka szkoła na terenie Tomaszowa Mazowieckiego jest potrzebna, by dzieci uczyć chrześcijańskiego widzenia świata. Chodziło o to, by budować jedność między ludźmi w duchu religijnym. Szkoły katolickie, firmowane przez Kościół zawsze słynęły z tego, że reprezentowały wysoki poziom. Zarówno ten naukowy, jak i ten w wymiarze etycznym, polegający na byciu z ludźmi i nauce wzajemnego szacunku, z którym we współczesnym świecie mamy coraz większy problem. Z założenia miała to być szkoła mała, a więc taka o atmosferze rodzinnej – wyjaśnia ksiądz Przemysław Dominiak, dyrektor szkoły, dodając, że niezwykle ważnym dla niego jest, by dzieci w szkole mogły czuć się bezpiecznie. Podkreśla również, że wielu rodziców szuka właśnie takich miejsc dla swoich dzieci. Miejsc, gdzie uczeń nie jest tylko kolejnym numerem w dzienniku ale żywą i rozpoznawalną osobą. 

Kosztowny remont

Przyjazna atmosfera szkoły jest wyczuwalna już po przekroczeniu jej progu. Wnętrze w niczym nie przypomina już peerelowskiego „bidulca”. Wykonano tu ogrom prac remontowo budowlanych. Warto chyba dodać, że niezwykle kosztownych. Zagospodarowano też teren wokół obiektu, by był maksymalnie przyjazny dla dzieci. Na ten cel udało się pozyskać środki z Unii Europejskiej. Często podnosi się argument, że atrakcyjnie zlokalizowaną działkę oddano niemalże w prezencie Archidiecezji Łódzkiej. Rzeczywiście można było ją sprzedać a w tym miejscu zamiast szkoły pojawiłby się być może kolejny supermarket lub koszmarne betonowe blokowisko. 

- Jeśli chodzi o kwestie remontowe i modernizacyjne budynku oraz ich opłacalność, to rzeczywiście taniej byłoby wybudować całkowicie nowy obiekt. Koniecznym było nie tylko zaadaptowanie pomieszczeń, wcześniej stanowiących pokoje mieszkalne    ale też wymiana wszystkich instalacji. Obecnie zakładamy instalację fotowoltaiczną, ze względów ekologicznych i oczywiście ekonomicznych – dodaje wicedyrektor dr Justyna Muszyńska 

Szkoła jednak publiczna

Szkole stawia się kuriozalny zarzut, że… jest szkołą publiczną. Faktycznie w odróżnieniu od innych szkół, których organem prowadzącym nie jest samorząd w szkole nie pobiera się czesnego. Nie wnosi się też żadnych innych opłat, poza dobrowolną składką na tzw. komitet rodzicielski. Podobne wpłaty funkcjonują też w szkołach samorządowych, więc nie ma w nich niczego zaskakującego. Jako szkoła publiczna placówka otrzymuje więc subwencję liczoną na każdego ucznia, którą przekazuje na jej rzecz miasto. Jest ona w podobnej wysokości, jak średni koszt utrzymania ucznia w szkołach miejskich. Do takiego naliczenia funduszy obliguje prawo oświatowe. Jak poinformował nas Wydział Edukacji, Kultury i Sportu w tomaszowskim magistracie Archidiecezjalna Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa w Tomaszowie Mazowieckim na dzień 1 sierpnia 2022 r. wykazała 100 uczniów.   Obecnie ich ilość wzrosła do 106

- Kwoty przekazywane szkole wynikają z metryczki subwencji oświatowej. Pomnożone są przez wskaźnik zwiększający dla publicznych szkół podstawowych niebędących szkołami specjalnymi, prowadzonych przez osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego, w których realizowany jest obowiązek szkolny lub obowiązek nauki. Wysokość wskaźnika na rok 2022 wynosi 1,482 – czytamy w odpowiedzi wiceprezydent Izabeli Śliwińskiej na przesłane pytania. Do maila dołączono tabelę z zestawieniem dotacji przekazanej w miesiącu sierpniu 2022 r.  

Kwota podstawowa

100

uczniów (Sa)

x

806,03

 =

80 603,00

uczniowie klas I-III

57

uczniów (P49)

x

52,39

 =

2 986,23

uczniowie szkół podstawowych

100

uczniów (P52)

x

20,16

 =

2 016,00

średnia liczebność klasy  niższa lub równa 18 uczniów

100

uczniów (P3)

x

201,51

 =

20 151,00

uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego

1

uczeń  

x

2 901,70

 =

2 901,70

5

uczniów  

x

7 657,24

 =

38 286,20

1

uczeń  

x

1 128,44

 =

1 128,44

 

Razem

148 072,57

     

- Mamy też wsparcie organu prowadzącego (przyp. red. Archidiecezji Łódzkiej). Obejmuje ono zakup wyposażenia i materiałów dydaktycznych. - wyjaśnia Justyna Muszyńska. 

W szkole zatrudnionych jest obecnie 27 nauczycieli. Wszyscy na podstawie przepisów ustawy Karta Nauczyciela, a nie jak ma to często miejsce w prywatnych placówkach na podstawie umów z Kodeksu Pracy. To wiąże się z konkretnymi kosztami związanymi ze stopniami awansu zawodowego. W szkole znajdziemy zarówno nauczycieli mianowanych, jak i dyplomowanych. 

Ze względu na specyfikę szkoły nabór kadry nauczycielskiej prowadzony jest w oparciu o doświadczenie zawodowe ale niezbędna jest w tym przypadku opinia księdza proboszcza z parafii do której należy konkretny nauczyciel. – Jesteśmy szkołą katolicką, więc zależy nam na tym, by nasi nauczyciele z wiarą się utożsamiali i by była ona u nich prawdziwa i szczera - mówi ksiądz Przemysław Dominiak 

Pandemia utrudnia nabór

Wicedyrektor Justyna Muszyńska twierdzi, że dzieci w szkole byłoby więcej. Problemy z naborem związane są głównie z pandemią. – Początkowo mieliśmy bardzo dużo osób zainteresowanych. Pandemia jednak uniemożliwiła nam przeprowadzenie akcji promocyjnych. Dlatego w tym roku mamy trochę mniej nowych uczniów niż dwa lata temu. 

Dodatkowo dała znać o sobie negatywna kampania w stosunku do szkoły z ulicy Warszawskiej i wiele osób myli placówki. Nie jesteśmy też   szkołą specjalną- nadmienił  ksiądz Przemysław Dominiak

 Oczywiście przyjmujemy też, podobnie jak inne szkoły dzieci z orzeczeniami. Są to różne niepełnosprawności. Nie zawsze są to orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na jakiekolwiek upośledzenie ucznia –  wyjaśnia i dodaje, że szkoła stwarza warunki współdziałania dzieci chorych i zdrowych. Zależy nam na jakości kształcenia dzieci niepełnosprawnych.  

Według danych z Wydziału Edukacji Tomaszowskiego Urzędu Miasta w informacji o rzeczywistej liczbie uczniów na dzień 1 sierpnia 2022 r. wykazano 7 uczniów posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego oznacza to, że na każdą z klas przypada jeden taki uczeń.

Poziom kształcenia 

W jaki sposób szkoła weryfikuje poziom wiedzy zdobywanej przez uczniów? Nie od dzisiaj wiadomo, że stopnie w dziennikach nie zawsze odpowiadają stanowi faktycznemu. Przykre niespodzianki i rozczarowania pojawiają się dopiero przy okazji pierwszych egzaminów. 

- Jesteśmy jeszcze przed taką prawdziwą weryfikacją, jaką będzie egzamin ósmoklasisty. Mamy dopiero 7 klas, nie ma jeszcze u nas klasy ósmej. Weryfikacja faktyczna stanu nauczania dopiero nas czeka. By nie było niespodzianek nasi nauczyciele prowadzą testy diagnostyczne i kompetencyjne. Tak samo było po pandemii. Pierwsze co zrobiliśmy to dokonaliśmy weryfikacji tego, czego i  w jakim stopniu dzieci się w tym czasie nauczyły. Jeśli zauważymy u któregoś ucznia jakieś problemy wdrażamy nasze pomysły na usprawnienie procesu dydaktycznego – mówi wicedyrektorka szkoły. 

W szkole zorganizowano między innymi dodatkowe lekcje matematyki dla wszystkich uczniów wychodzące poza liczbę godzin przewidzianą w podstawie programowej. Wdrażane są także zajęcia dodatkowe języka polskiego, które przygotowują do egzaminu. Podobnie jest z językiem angielskim Szkoła prowadzi także zajęcia dodatkowe, wyrównawcze oraz koła zainteresowań. W tym koła szachowe, dziennikarskie, czytelnicze, plastyczne. Jest tu też świetnie działająca świetlica. 

- Jesteśmy jedną z pierwszych szkół w Polsce, która zakupiła sandboxa, czyli interaktywną piaskownicę. Służy ona do pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych łącząc elementy terapii sensorycznej ale i kształtowania kompetencji językowych – wyjaśnia Justyna Muszyńska

Dzieci ze szkoły biorą udział w licznych konkursach. Są to zarówno konkursy wewnątrzszkolne, miejskie, jak i powiatowe czy ogólnopolskie. Uczniowie zostali laureatami w konkursie „Orzeł Matematyczny” i „Olimpusek”. Wysokie miejsca uzyskują także w konkursie „Kangur Matematyczny”. 

Nie tylko nauka 

 - Angażujemy się  w różne akcje charytatywne, zarówno te lokalne, jak i ogólnopolskie. Trzy lata naszej pracy zaowocowały wieloma certyfikatami, dyplomami i podziękowaniami, które są wyeksponowane przy wejściu do szkoły  – dodaje Justyna Muszyńska.  Szkoła organizuje też wycieczki dla dzieci, wyjazdy na zawierzenie. 

W szkole odbywają się także kiermasze, pozwalające na zebranie funduszy na doposażenie szkoły. Jak twierdzi wicedyrektor uczą one też przedsiębiorczości. Zbierane są dary dla schroniska dla zwierząt. Placówka współpracuje z Domem Samotnej Matki w Łodzi. 

Zbierano też dary dla uchodźców z Ukrainy, które przekazano do ośrodka w Zakościelu. W  tym zakresie współpracowano również z harcerstwem i Caritasem. 

Wkrótce patronem szkoły zostanie  ojciec Maksymilian Kolbe.

Ewangelizacja

Dyrekcja szkoły nie kryje, iż jednym z celów, jakie przed sobą stawia jest ewangelizacja. Jak rozumiana w dobie cyfrowej obojętności? Okazuje się, że w sposób bardzo tradycyjny ale i nowoczesny zarazem. 

– Ewangelizacją w praktyce są nasze akcje, nasza postawę, podejście do każdego człowieka. Oparcie się na wartościach. Nie wstydzimy się tego, że reprezentujemy katolickie wartości i je cenimy.  Chociażby przez szacunek do pracowników, rodziców i siebie nawzajem.  wyjaśnia wicedyrektor. 

 - Zwracamy uwagę na to, że w naszym codziennym życiu, we wszystkim co robimy, ważny jest człowiek. Wszystko to, co czynimy, robimy dla drugiej osoby – dodaje ksiądz Dominiak

Współpraca z miastem

- Współpraca ze szkołą ma charakter formalny- wynika z przepisów i obowiązujących zasad przekazywania dotacji zawartych w  ustawie o finansowaniu zadań oświatowych  - informuje Izabela Śliwińska . 

Chwali ją sobie również dyrekcja szkoły, podkreślając, że placówka jest traktowana na równi z innymi publicznymi szkołami w mieście. – Nie czujemy się nieproszonymi gośćmi. Każdy kontakt jest bardzo rzeczowy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

rk 22.09.2022 18:03
Co za bzdury czytam... Nasze dzieci tam chodziły - i już nie chodzą... W tym roku szkolnym ze szkoły zrezygnowało chyba z 10 osób... Więcej nie warto pisać.

Ciekawy 20.09.2022 23:30
27 nauczycieli na 106 uczniów. Wszyscy na karcie nauczyciela. Ile miasto dopłaca do tej placówki?

Antyczekista 20.09.2022 11:01
Konkurencja dla Tomaszka

Mirek 19.09.2022 23:23
Bo ta szkoła jest prawdziwie katolicka, certyfikowana w kurii w odróżnieniu od przebierańców

Ajdejano 12.09.2022 17:23
Mój mały łeb mi pęka!!! Jak to jest możliwe, że w wiodącym na świecie, katolickim kraju, katolicka szkoła musi sponsorować taki, reklamowy materiał..... Więc pytam: gdzie ta katolicka Polska jest....

Opinie
Reklama
Reklama
„Miłość jak miód” „Miłość jak miód” „Miłość jak miód”seans w ramach cyklu Kultura Dostępna!W czwartkowe popołudnie, 28 listopada w kinach zagości cykl Kultura Dostępna i polska komedia romantyczna „Miłość jak miód”. Majka i Agata zamieniają się miejscami, dzięki czemu odnajdują wielkie uczucie.Majkę (Agnieszka Suchora) i Agatę (Edyta Olszówka) równie dużo łączy, co dzieli. Obie są po pięćdziesiątce, przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze. Jedna mieszka nad Bałtykiem, druga w Tatrach. Jedna prowadzi cukiernię, druga jest wziętą architektką wnętrz. Jedna jest wdową, drugą partner właśnie zostawił dla młodszej. Jedna poświęca się dzieciom i wnukom, kompletnie zapominając o sobie, druga nie ma rodziny i dba o swój duchowy rozwój. Pewnego dnia przyjaciółki spotykają się na pogrzebie koleżanki z liceum. Agata namawia Majkę do spontanicznego wyjazdu w góry, sama zaś zajmuje jej miejsce. Nieoczekiwana zamiana ról przynosi szereg komplikacji, zabawnych zwrotów akcji i wyzwań, którym kobiety będą musiały stawić czoła. Czy uda im się przezwyciężyć przyzwyczajenia, uprzedzenia i lęki? Czy zdobędą się na odwagę, żeby otworzyć się na miłość i rozpocząć nowy rozdział w życiu? Czy naprawdę nigdy na nic nie jest za późno?Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Projekt dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Szczegółowe informacje i repertuar najnowszej edycji cyklu w kinach Helios w całej Polsce dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/kultura-dostepna. Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.11.2024
Repertuar kina Helios Repertuar kina Helios Tegoroczna jesień nie przestaje zaskakiwać różnorodnymi nowościami. Od najbliższego piątku w repertuarze kin Helios zagoszczą aż trzy premiery: „Simona Kossak”, „Vaiana 2” i „Heretic”. Ponadto widzowie mogą zapoznać się z licznymi filmowymi przebojami oraz projektami specjalnymi, takimi jak Kultura Dostępna czy Maraton Władcy Pierścieni.Polską nowością na najbliższy tydzień jest dramat „Simona Kossak”, przybliżający prawdziwą historię potomkini artystycznej rodziny Kossaków. Młoda kobieta porzuca dotychczasowe życie i towarzyskie salony, aby objąć posadę naukowczyni w Białowieży. W środku puszczy, pomimo trudnych warunków – bez prądu i bieżącej wody – rozpoczyna życie na własnych warunkach. Tam poznaje fotografa Lecha Wilczka, z którym łączy ją niezwykła relacja. Jednakże wyobrażenia Simony o pracy przyrodnika ulegają bolesnej weryfikacji. Musi stanąć w obronie nie tylko swoich ideałów, ale również świata roślin i zwierząt… W rolach głównych występują: Sandra Drzymalska, Jakub Gierszał i Agata Kulesza.W repertuarze znajdzie się także nowa animacja wprost ze studia Disney – to „Vaiana 2”, czyli kontynuacja ciepło przyjętej historii nawiązującej do kultury wysp Polinezji. Trzy lata po wydarzeniach z pierwszej części, Vaiana otrzymuje nieoczekiwane wezwanie od swoich przodków. Dziewczyna musi wypłynąć na dalekie i dawno zapomniane wody Oceanii. Vaiana zbiera więc grupę śmiałków gotowych na przygodę życia, wśród których znajduje się jej przyjaciel Maui. Ich zadaniem będzie przełamanie niebezpiecznej klątwy, a nie będzie to proste, gdyż będą musieli stawić czoła starym i nowym wrogom.Jesienna aura sprzyja oglądaniu horrorów, a już w najbliższym tygodniu pojawi się kolejna nowość z tego gatunku. „Heretic” opowiada o dwóch młodych kobietach, które od drzwi do drzwi starają się głosić słowo Boże. W jednym z domów otwiera im czarujący pan Reed – szybko okazuje się jednak, że mężczyzna posiada diaboliczną drugą twarz. Niespodziewanie wszystkie wyjścia zostają zamknięte, a podejrzany gospodarz co chwila pojawia się, aby zadać im kolejną zagadkę testującą ich wiarę. Rozpoczyna się śmiertelnie niebezpieczna gra, w której stawką jest przetrwanie…Ponadto w repertuarze Heliosa znajdą się hitowe nowości ostatnich tygodni, takie jak „Gladiator 2” w reżyserii Ridleya Scotta. Lucjusz jako dziecko był świadkiem śmierci Maximusa z rąk swojego wuja Commodusa. Teraz decyduje się walczyć w Koloseum jako gladiator, aby przeciwstawić się dwóm cesarzom, rządzącym Rzymem żelazną pięścią. Z wściekłością w sercu i z nadzieją na lepszą przyszłość Cesarstwa Lucjusz musi spojrzeć w przeszłość, aby znaleźć siłę i honor, by zwrócić chwałę Rzymu jego ludowi.Fani kina familijnego mogą wybrać się do kin na pozytywną produkcję „Paddington w Peru”. Tytułowy bohater wraz z rodziną Brownów postanawia wyruszyć w daleką podróż do Ameryki Południowej, a dokładniej do Peru, aby odwiedzić swoją ukochaną ciocię Lucy. W tym celu wszyscy udają się do umieszczonego nieopodal lasu deszczowego Domu dla Emerytowanych Niedźwiedzi. To jednak dopiero początek niezwykle ekscytującej przygody, w trakcie której odkryją wiele tajemnic.Kinomani, którzy pragną poczuć ducha zbliżających się Świąt, mogą zapoznać się z najnowszą częścią kultowej serii. Film „Listy do M. Pożegnania i powroty” ukazuje losy różnorodnych bohaterów, które krzyżują się w Wigilię. Do sagi po dłuższej przerwie powraca postać Mikołaja. Mężczyzna odwiedza dawnych i nowych przyjaciół, podczas gdy jego synek Ignaś rusza w pościg za utraconym prezentem i duchem Świąt… Ponadto w obsadzie znalazła się plejada polskich gwiazd!Kina Helios słyną z organizacji popularnych Nocnych Maratonów Filmowych, najbliższa edycja cyklu będzie w pełni poświęcona produkcjom stworzonym na podstawie dzieł J.R.R. Tolkiena. W piątek, 22 listopada odbędzie się Maraton Władcy Pierścieni, podczas którego widzowie będą mogli obejrzeć wszystkie części przebojowej trylogii w wersji reżyserskiej. Z kolei melomani mogą wybrać się do Heliosa na porywające koncerty uwielbianego tenora. Widowisko „Andrea Bocelli 30: The Celebration”, które zawita na wielkich ekranach 23 i 24 listopada, podsumowuje trzydzieści lat artysty na scenie i jest okazją do przypomnienia największych przebojów w jego wykonaniu. W poniedziałek, 25 listopada w wybranych lokalizacjach odbędą się seanse z cyklu Kino Konesera. Widzowie będą mogli zobaczyć słynny koreański thriller „Oldboy” w odnowionej jakości obrazu. Główny bohater, Dae-su, mści się po latach za zabójstwo swojej żony… Natomiast w czwartkowe popołudnie, 28 listopada w kinach zagości cykl Kultura Dostępna i polska komedia romantyczna „Miłość jak miód”. Majka i Agata zamieniają się miejscami, dzięki czemu odnajdują wielkie uczucie.Bilety na listopadowe seanse dostępne są w kasach kin Helios, w aplikacji mobilnej oraz na stronie www.helios.pl. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a  także zaoszczędzić w ramach oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.11.2024
Poszukiwanie Świętego Mikołaja Poszukiwanie Świętego Mikołaja Bezpłatnym autobusem komunikacji miejskiej na poszukiwanie Świętego Mikołaja w SpaleWybieracie się na Poszukiwanie Świętego Mikołaja w Spale? Zachęcamy tomaszowskich poszukiwaczy przygód od skorzystania z bezpłatnego transportu publicznego. W niedzielę 1 grudnia, będzie można dojechać i wrócić ze Spały specjalną linią komunikacji miejskiej.V edycja rodzinnej gry terenowej Poszukiwanie  Świętego Mikołaja odbędzie się ona na terenie Spalskiego Parku im. Prezydentów II Rzeczpospolitej. Impreza rozpocznie się już 1 grudnia, o godzinie 12:00 w Spalskiej Sołtysówce. Organizatorzy zapraszają dzieci wraz z opiekunami do wzięcia udziału we wspólnej zabawie i odnalezieniu drogi do świętego Mikołaja.Na szlaku przygody czekają liczne atrakcje w tym m.in. stanowisko Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, na którym za wykonanie zadania otrzymacie na mapie wyzwań stosowny stempel.Napiszcie list do świętego Mikołaja i wyruszajcie linią specjalną Miejskiego Zakładu Komunikacji w Tomaszowie Mazowieckim w drogę.Rozkład jazdy bezpłatnych autobusów miejskich linii nr 54 na Spalskie Mikołajki z pl. Kościuszki do Spały (i z powrotem) w niedzielę 1 grudnia br.:- odjazdy z Tomaszowa Mazowieckiego z przystanku pl. Kościuszki – centrum godz.:11:00, 12:00, 13:00, 14:30, 15:30, - odjazdy ze Spały (przystanek przy stacji paliw) godz.:11:35, 12:35, 14:05, 15:05, 17:00.Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.12.2024
Reklama
Reklamamuzyczny spektakl Metamorfozy
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 28 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: TomTreść komentarza: Taki wstyd dla miasta i powiatu. Jak czują się teraz ludzie popierający taka organizacje jak pis i ich kolesiostwo w marnowanie pieniędzy potrzebnych powiatowiŹródło komentarza: Mariusza Węgrzynowskiego wstydzą się nawet... radni PiSAutor komentarza: TMTreść komentarza: Niemcy otrzymały 22mln euro,Włochy 4mln euro na zwalczenie skutków powodzi z UE.A Polska nie dostała 1 euro?wiecie dlaczego? Bo nie złożyła wniosku!!!Uśmiechamy się dalej!KO,PSL , Hołownia do dymisji!!!Źródło komentarza: Wciąż potrzebna pomoc. Prosimy Was o wsparcieAutor komentarza: Wściekła kobietaTreść komentarza: A jak ma nie zwiększać się dług alimenciarzy jak nikt z nimi porządku nie robi, robią co chcą zamiast dać im pracę na rzecz miasta i z tego odciągać dług to nic nie jest robione oni wpłacą 20zl i są zadowoleni bo nikt ich nie ruszy a matki zapierdzielają żeby dzieciom byt zapewnić takie prawo cudowne mamy!!!!!!Źródło komentarza: Raport: dłużników alimentacyjnych jest już prawie 300 tys.; ich liczba rośnieAutor komentarza: Człowiek..Treść komentarza: Przepraszam za literówkę Ajdejano.Źródło komentarza: Trzy nowe stanowiska dyrektorskie w szpitalu, a pacjenci... nie powinni chorowaćAutor komentarza: obserwatorTreść komentarza: Na nic nie ma pieniędzy , przed NEUROLOGIĄ całe 24 godziny 7 dni w tygodniu jest włączone na zewnątrz światło , kto za to odpowiada?Źródło komentarza: Trzy nowe stanowiska dyrektorskie w szpitalu, a pacjenci... nie powinni chorowaćAutor komentarza: WSTreść komentarza: Z uwagą przeczytałam powyższy artykuł, w większości się z nim zgadzam. Brakuje tam tylko jednej istotnej informacji, kto wybrał Mariusza Węgrzynowskigo na Starostę.Źródło komentarza: Mariusza Węgrzynowskiego wstydzą się nawet... radni PiS
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama