Jakie są właściwości sprężyn?
Materace sprężynowe dostępne są w różnych wersjach. Mogą one być wyposażone w różne ilości sprężyn. Podczas wyboru odpowiedniego produktu, to właśnie ten aspekt jest jednym z najważniejszych, które należy brać pod uwagę. Im więcej sprężyn będzie się znajdowało na jednym metrze kwadratowym, tym większy komfort snu można sobie zagwarantować.
Ponadto takie podłoże będzie miało lepsze właściwości zdrowotne i sprężystość. Materace sprężynowe, cechują się wysoką trwałością oraz wytrzymałością. Idealnie dopasowują się do ciała, dzięki zastosowaniu stref twardości. Rozmieszczone są one tak, aby idealnie dopasowywały się to kształtu ciała użytkownika.
Podczas snu konkretne części ciała naciskają na materac z różną siłą. Sprężyny umieszczone w kieszonkach sprawiają, że wkłady oddychają, co zapobiega gromadzeniu się kurzu, bakterii i roztoczy. Ponadto modele wyposażone w kieszonki są zbudowane tak, aby sprężyny pracowały niezależnie od siebie, co zapewnia bardzo wysoki komfort snu. Materace sprężynowe mogą być wykorzystywane w profilaktyce oraz rehabilitacji kręgosłupa, dzięki świetnej sprężystości i idealnemu dopasowaniu do naturalnych krzywizn ciała.
Jakie są rodzaje materacy sprężynowych?
Pierwszym typem wśród materacy sprężynowych są produkty, których podstawę tworzą sprężyny bonellowe. Charakteryzują się one wysoką odpornością na odkształcenia i dużą progresywnością oraz elastycznością powierzchniową. W związku z tym każda osoba, niezależnie od masy ciała, powinna czuć się na materacu bonellowym dość komfortowo.
Kolejnym typem są materace z wypełnieniem kieszeniowym. Postawiono w nich na niezależnie od siebie pracujące sprężyny, umieszczone w specjalnych kieszonkach. Co istotne, nie są one ze sobą połączone żadnym drucikiem. Dzięki temu udało się uzyskać stabilniejsze i bardziej odporne na użytkowanie wnętrze. Dodatkową zaletą materacy kieszeniowych jest to, że są one idealne dla par.
Nowoczesną wersją materacy kieszeniowych jest wersja multipocket. Podobnie, jak we wcześniej przedstawionych modelu wkładu, bazują one na niezależnie od siebie pracujących sprężynach, ale mają one zwiększoną ich ilość na jednym metrze kwadratowym. Dzięki zagęszczeniu sprężyn uzyskano podłoże o jeszcze lepszej elastyczności punktowej, co przekłada się oczywiście na komfort snu – im więcej sprężyn, tym lepsze dopasowanie podłoża do ciała użytkownika.
Napisz komentarz
Komentarze