Tryb „nie przeszkadzać”
Tryb „nie przeszkadzać” to jeden z tych trybów telefonowych, o których wiele osób wie, ale nie każdy korzysta. Czasami może się on jednak naprawdę przydać. Co daje tryb „nie przeszkadzać”? Przede wszystkim wycisza wszystkie powiadomienia, połączenia i różnego rodzaju alerty. Właśnie dlatego ten tryb świetnie sprawdza się w czasie zajęć w szkole lub na uczelni, podczas ważnych spotkań biznesowych, a czasami także w pracy. W ten sposób można zapewnić sobie wyższy poziom koncentracji i uniknąć wszelkich dystraktorów, które mogą przeszkadzać. Tryb ten ma pewne cechy popularnego i znanego trybu samolotowego – w obu przypadkach wycisza się większość funkcji. W trybie „nie przeszkadzać” można jednak zezwolić na pewne wyjątki, na przykład konkretne połączenia lub ważne powiadomienia. Można również ustawić go o konkretnych porach dnia lub nocy, na przykład w trakcie codziennych spotkań z zespołem w pracy lub przed pójściem spać.
Tryb samolotowy
Tryb samolotowy wyłącza zdecydowaną większość funkcji telefonu – nie działa internet, NFC, połączenia, wiadomości, powiadomienia, aplikacje mobilne, moduły WiFi, Bluetooth. W praktyce można więc skorzystać tylko z takich aplikacji jak kalkulator czy notatnik. Da się grać w gry, które nie wymagają połączenia z siecią, można oglądać pobrane już filmy. Inne funkcje są zupełnie wyłączone. Tryb samolotowy ma zastosowanie przede wszystkim w trakcie lotu nadziemnego, ponieważ minimalizuje możliwość oddziaływania smartfona i urządzeń na pokładzie samolotu.
Tryb „sen”
Tryb „sen” powstał głównie po to, aby ułatwić zasypianie. Niektóre smartfony wyłączają wszystkie funkcje telefonu na czas snu, oczywiście za zgodą użytkownika. Inni producenci zadbali o to, aby światło z telefonu było jak najmniej szkodliwe w czasie nocnego wypoczynku. Smartfony z Androidem mają również funkcję always on display, która przydaje się szczególnie w nocy.
Tryb „jazda”
Tryb „jazda” został stworzony specjalnie dla kierowców, którzy w trakcie jazdy samochodem łączą się swoim smartfonem z autem i korzystają z Android Auto lub Apple Car Play. W czasie drogi wyciszana jest większość połączeń i powiadomień, można również włączyć tryb „wolne ręce” i rozmawiać z poziomu tabletu w samochodzie. Kierowca ma także opcję korzystania z zapisanej w telefonie muzyki lub różnych aplikacji.
Inne tryby
W smartfonach dostępne są także inne tryby, które zwykle są podobne do funkcji „nie przeszkadzać”. Świetnym przykładem są takie opcje jak „praca” oraz „skupienie”, które również wyciszają powiadomienia w ustalonym czasie.
Napisz komentarz
Komentarze