W sobotę, 20 lipca 2019 roku, na boisku w Ciebłowicach Dużych odbył się kolejny już festyn zorganizowany z okazji Święta Ciebłowic. Wśród zaproszonych gości znalazł się także poseł Antoni Macierewicz
Remont zabytkowego ołtarza głównego w kościele pod wezwaniem św. Anny w Smardzewicach razem z odnowieniem obrazu patronki, który się w nim znajduje, kosztować ma ok. 600 tysięcy złotych. Prace dofinansuje gmina Tomaszów oraz samorząd województwa łódzkiego. W miniony czwartek odbyło się spotkanie wicemarszałka województwa łódzkiego - Grzegorza Wojciechowskiego z ojcem Markiem Zienkiewiczem, proboszczem smardzewickiej parafii.
Zarząd Powiatu w grudniu 2017 roku podpisał umowę o dofinansowanie projektu p.n. "Rozwój e-usług publicznych z zakresu infrastruktury informacji przestrzennej świadczonych przez Powiat Tomaszowski". Pod tą skomplikowaną i niewiele mówiącą przeciętnemu obywatelowi nazwą kryje się system, który w przyszłości pomóc ma w realizacji wszelkiego rodzaju inwestycji. Jego częścią ma być tzw. geoportal. Czekają na niego firmy budowlane, geodeci ale i drobni inwestorzy, budujący chociażby domki jednorodzinne. Realizacja projektu, mimo uzyskanego dofinansowania okazuje się wcale nie taka prosta. Pierwotnie całość prac miała zostać zakończona do 30 czerwca 2020 roku. Teraz wystąpiono o to, by termin realizacji przesunąć o rok.
Tomaszowski Szpital oglądamy najczęściej z pozycji pacjenta. Irytują nas kolejki do specjalistów, długi czas oczekiwania na badanie i to, że mimo, iż płacimy obowiązkowe składki na leczenie, to i tak aby się leczyć korzystać musimy z pomocy prywatnej gabinetów lekarskich. Rzadko zastanawiamy się nad tym dlaczego czas oczekiwania na lekarza na SOR-e lub Izbie Przyjęć się wydłuża. Nie mamy świadomości, że brakuje w Polsce lekarzy, pielęgniarek, a ostatnio nawet ratowników medycznych. We wtorek, 5 marca 2019 roku odbyło się posiedzenie Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych, na które zaproszono przedstawicieli Zarządu Szpitala. Rozmawiano przede wszystkim o bieżacych problemach finansowych.
W czwartek, 28 lutego 2019 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się V sesja Rady Powiatu.
W sobotę, 2 marca 2019 roku, w sali kina Włókniarz w Tomaszowie Mazowieckim odbył się koncert zatytułowany "Gdzie ci mężczyźni". Koncert przygotowany został przez Formacje Rewiową "Step by Step" pod kierownictwem Eweliny Grzelki, Joanny Seligi i Jakuba Wolaka, a gościnnie wystąpił Przemysław Majewski
Od 1 stycznia 2019 roku mamy nowego prezesa Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Spółka z o.o. Stanowisko to zajmuje obecnie dr n. med. Wiesław Chudzik. Na ostatniej Sesji Rady Powiatu prezentował sprawozdanie z działalności, które można podsumować krótkim zdaniem: nie jest dobrze.
W czwartek, 28 lutego 2019 roku w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym odbyła się V sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego. Przed sesją zostały nagrodzone najlepsze szkoły naszego powiatu, które znalazły się w rankingu prowadzonym przez Portal Edukacyjny "Perspektywy".
W czwartek, 31 stycznia 2019 roku, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się IV sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego. Radni przyjęli między innymi Budżet na rok 2019 wraz z Wieloletnią Prognozą Finansową. Obrady rozpoczęto minutą ciszy ku czci zamordowanego Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.
W środę, 19 grudnia 2018 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się II w tej kadencji sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego. Program rozszerzono mi.n.o punkt dotyczący wynagrodzenia Starosty.
W czwartek, 30 listopada 2017 roku, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się XLI sesja rady Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim. Poza prezentacją informacji o aktualnej sytuacji w Tomaszowskim Centrum Zdrowia, obrady bez większej historii.
Na XLI sesji Rady Powiatu, która się odbyła w czwartek, 30 listopada 2017 roku, Krzysztof Zarychta - prezes Tomaszowskiego centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Tomaszowie Mazowieckim przekazał radnym Rady Powiatu informację dotyczącą bieżącej działalności Spółki. Jak zwykle nie zabrakło pytań. Tradycyjnie najwięcej zadał ich przewodniczący komisji Zdrowia Rodziny i Spraw Społecznych.
Tak zwana "dobra zmiana" ma jak się okazuje wiele do ukrycia. Na wczorajszej sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego znalazł się punkt dotyczący informacji z bieżącej działalności Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Mimo posiadanych wcześniej informacji na temat terminu sesji prezes Krzysztof Zarychta nie przybył na posiedzeniem by osobiście opowiedzieć radnym o kierowanej przez siebie spółce.
Połączone Komisje Oświaty oraz Zdrowia Rodziny i Spraw Społecznych wnioskowały do Zarządu Powiatu o przeznaczenie 6 tysięcy złotych na zakup narkotestów dla tomaszowskich szkół ponadgimnazjalnych.
Jury organizowanego przez Związek Powiatów Polskich Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy. Powiat Tomaszowski znalazł się na 14 miejscu wśród samorządów o liczbie mieszkańców poniżej 120 tysięcy.
Tomaszowskie Centrum Zdrowia to bez wątpienia najważniejsza instytucja podległa samorządowi powiatowemu. Szpital to z jednej strony jeden z największych pracodawców w całym powiecie, z drugiej instytucja, której zadaniem jest leczenie i ratowanie życia mieszkańcom. To też miejsce, gdzie od lat ścierają się interesy różnych grup zawodowych, pielęgniarek, lekarzy czy ratowników medycznych. Są też te bardzo osobiste i indywidualne geszeficiki. Kiedy w dyskusji o ochronie zdrowia pojawia się słowo szpital, natychmiast też zaczyna się rozmowa o pieniądzach. Z jednej strony mówi się o konieczności zwiększenia kontraktów, z drugiej słyszymy magiczne słowo "zysk". Mnożą nam się w oczach sześciozerowe cyfry wyników finansowych, które pacjenci zestawiają natychmiast z zawartością talerzy, na których podawane są im posiłki. Trudno nie poczuć się zniesmaczonym, kiedy ktoś mówi nam, że zarabia miliony, równocześnie podsuwając na śniadanie dwie kromki podeschniętego chleba wraz z małą kostką masła.
W miniony poniedziałek odbyło się posiedzenie połączonych komisji Bezpieczeństwa, Zdrowia, Spraw Społecznych i rodziny, Edukacji oraz Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Jedynym tematem były plany budowy sieci monitoringu miejskiego.
Ciekawe pomysły na funkcjonowanie tomaszowskiego powiatu mają radni. Na początku stycznia do Starosty trafiło pismo Dariusza Misztala, w którym sugeruje on, że Powiat powinien wejść w posiadanie budynku dawnego Gimnazjum numer 2, w którym obecnie funkcjonuje katolicka szkoła, Stowarzyszenie Amazonek oraz przede wszystkim Warsztaty Terapii Zajęciowej. Nieruchomość mogłaby stać się własnością Starostwa w drodze zamiany z miastem, dla którego rekompensatę miałaby stanowić obecna siedziba MDK. Zdaniem radnego Misztala miasto "nie wykorzystuje w pełni możliwości związanych z tą nieruchomością" a można by w niej prowadzić działalność związaną z realizacją "zadań i celów, które powinien wprowadzać w życie powiat". Jakie to zadania i cele? Radny ich nie wymienia.
Przygotowano już projekt budżetu miasta na kolejny rok. Jakich inwestycji mogą spodziewać się tomaszowianie?
Zadanie inwestycyjne dotyczące rozbudowy ul. Piaskowej znalazło się na liście rankingowej ogłoszonej przez Wojewodę Łódzkiego i otrzyma dofinansowanie w ramach konkursu ogłoszonego w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej - edycja 2017".
Temperatura: 1°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki
Ciśnienie: 999 hPa Wiatr: 21 km/h
Przejdź do kategorii