Czym jest terminal płatniczy?
Obecnie w każdym punkcie handlowym czy też usługowym oprócz kasy fiskalnej powinien znaleźć się również stacjonarny lub mobilny terminal płatniczy.
Terminal to kompaktowe urządzenie, które pozwala na przeprowadzenie transakcji bezgotówkowych przy użyciu karty, telefonu lub zegarka. Urządzenie dostępne jest w różnych rozmiarach, rodzajach i cenach, dzięki czemu każdy przedsiębiorca może dobrać go do własnych potrzeb.
Bogatą ofertę terminal płatniczych oferuje PayTel. Posiadanie terminala niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim:
- minimalizuje ryzyko jakichkolwiek pomyłek podczas wydawania pieniędzy, a także przepisywania kwoty z kasy;
- przyśpiesza obsługę poszczególnych klientów, a tym samym ułatwia personelowi ich obsługę;
- ułatwia raportowanie;
- kreuje pozytywny wizerunek firmy jako tej, która podąża za trendami i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów;
- pozbywa się problemów związanych z przechowywaniem pieniędzy i wpłacaniem ich na konto.
Jak działa terminal płatniczy?
Przeprowadzenie poszczególnych transakcji bezgotówkowych jest możliwe, dzięki komunikacji pomiędzy terminalem a kasą fiskalną. To bardzo prosty proces.
W pierwszej kolejności sprzedawca wciska odpowiedni klawisz na kasie fiskalnej, która następnie wysyła do terminala polecenie zapłaty oraz informację o kwocie zakupów. Gdy na terminalu pojawi się kwota, klient wkłada lub przykłada kartę, telefon lub zegarek do urządzenia.
W razie konieczności konieczne jest wprowadzenie kodu PIN. Urządzenie autoryzuje transakcję i gdy zostanie ona zaakceptowana, drukuje potwierdzenie zapłaty i kończy transakcję.
Jaki terminal wybrać?
Decydując się na terminal płatniczy, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, które wpłyną na ostateczną decyzję. Najpierw trzeba ustalić, czy ma to być urządzenie stacjonarne, które wymaga podłączenia do źródła zasilania, czy mobilne, czyli takie, które pozwala na korzystanie z niego bez konieczności podłączenia go do prądu.
Przenośne urządzenia rewelacyjnie sprawdza się na jarmarkach, w pracy kuriera czy restauracjach.
Ponadto należy wziąć uwagę także rodzaje transakcji, jakie dane urządzenie przyjmuje. Model Ingenico Move 3500, który kupisz na stronie https://www.paytel.pl/pl/nasza-oferta/oferta-terminali/marki-terminali/ingenico/move-3500, umożliwia płacenie nie tylko kartą, ale również telefonem i zegarkiem, co staje się coraz popularniejsze.
W przypadku stacjonarnego terminala, niezwykle istotny jest sposób łączności z centrum autoryzacyjnym. Jeżeli w miejscu wykonywanej działalności jest dostęp do Internetu, wystarczy, że połączyć terminal zwykłym kablem internetowym do modemu.
Jeśli jednak nie ma dostępu do Internetu, konieczny będzie zakup urządzenia z modułem GPRS. Za pośrednictwem modułu terminal płatniczy łączy się z operatorem.
Napisz komentarz
Komentarze