Podobnie jak w przypadku oddziału wewnętrznego, prowadzenie chirurgii postanowiono powierzyć konsorcjum, czyli grupie lekarzy, na czele z koordynatorem. Konsorcjum przejmie całkowitą odpowiedzialność za oddział, a więc za całodobowe udzielanie świadczeń w zakresie chirurgii ogólnej i onkologicznej.
Wymagania postawione w konkursie są na stosunkowo wysokim poziomie. Koordynator zobowiązany jest mieć co najmniej II stopień specjalizacji w chirurgii ogólnej, ponadto trzy lata doświadczenia na stanowisku ordynatora oddziału chirurgicznego (lub zastępcy ordynatora) i roczne doświadczenie na stanowisku kierownika bloku operacyjnego.
Zespół to także: sześć osób z II stopniem specjalizacji w zakresie chirurgii ogólnej, jeden specjalista w zakresie endokrynologii, jeden wyspecjalizowany w chirurgii naczyniowej, przynajmniej jedna osoba z tytułem profesorskim i trzy z tytułami doktorów nauk medycznych. Wśród nich musi znajdować się specjalista w chirurgii transplantologicznej lub osoba będąca w trakcie takiej specjalizacji.
Wśród lekarzy wchodzących w skład konsorcjum muszą znaleźć się też tacy, którzy posiadają certyfikaty z zakresu ultrasonografii jamy brzusznej i ultrasonografii dopplerowskiej naczyń obwodowych. Wymagany jeż również lekarz z 3 letnim doświadczeniem w pracy w poradni leczenia ran przewlekłych.
Ciekawym jest wymóg osoby, legitymującej się członkostwem w towarzystwie naukowym oraz potwierdzonym uczestnictwem w międzynarodowych sympozjach naukowych w dwóch ostatnich latach.
Kontrakt, jaki Tomaszowskie Centrum Zdrowia ma zawrzeć ze zwycięzcą konkursu ważny będzie 36 miesięcy.
Napisz komentarz
Komentarze