Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 lutego 2025 19:17
Reklama
Reklama

/video/ Lawina poparcia dla tomaszowskiej onkologii

Do Nu-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej do 14 kwietnia 2015 r. wpłynęło ponad 7 tysięcy podpisów wspierających starania ośrodka o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Podpisów zgromadzono 7197, z czego 80 zostało unieważnionych z powodu braku numeru PESEL, bądź podpisu. Tym samym za ważne uznano 7117 podpisy

Po przeliczeniu podpisów spisany został protokół, który trafi do łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Przedstawiciel Funduszu będzie miał możliwość wglądu w dokumentację w Nu-Med CDiTO w Tomaszowie Mazowieckim. Taka procedura związana jest z ochroną danych osobowych. Tomaszowskie Centrum zabezpieczyło dokumentację, do której wgląd mają tylko osoby upoważnione - wyjaśnia dyrektor placówki Paweł Paczkowski. Jak dodaje dyrektor, kopię protokołu z pismem wyjaśniającym otrzymają też władze wojewódzkie oraz samorządowe Tomaszowa i powiatu tomaszowskiego.

 

Decyzja o przekazaniu podpisów właśnie teraz ma związek z przypadającym na 18 kwietnia Europejskim Dniem Praw Pacjenta. Nu-Med CDiTO przypomina, że jednym z podstawowych praw pacjenta, jest prawo wyboru placówki, w której chory chce się leczyć.

 

W lutym, podczas Dnia Chorego, ze strony pacjentów i ich rodzin padła propozycja opracowania petycji do NFZ w sprawie kontraktu. Z dnia na dzień pod petycją podpisywało się coraz więcej osób. Znaczący udział w tych działaniach miało stowarzyszenie tomaszowskich Amazonek. Włączyli się też wierni tomaszowskich parafii. W jedną z marcowych niedziel podpisy pod petycją zbierane były pod kościołami. Udział we wsparciu petycji mają też Niepubliczne Zespoły Opieki Zdrowotnej, firmy i inne osoby prywatne. Nie spodziewaliśmy się takiej lawiny poparcia, jesteśmy bardzo wdzięczni i serdecznie dziękujemy za te podpisy - mówi Anna Idzikowska, koordynator d/s pacjenta w Nu-Med CDiTO. Koordynator dodaje,  że kolejne podpisy wciąż docierają do placówki. Są odpowiednio zabezpieczane i po pewnym czasie zostaną przeliczone i ponownie w formie protokołu trafią do NFZ. 

 

Potrzebę kontraktu dla tomaszowskiej onkologii dostrzegły też władze samorządowe. Pismo z apelem o kontrakt wysłał do NFZ starosta tomaszowski Mirosław Kukliński. Z kolei 26 marca Rada Powiatu Tomaszowskiego jednogłośnie podjęła uchwałę intencyjną w sprawie kontraktu. Podobną uchwałę tego samego dnia podjęła Rada Gminy Inowłódz. Nad kolejnymi uchwałami intencyjnymi obradują rady gmin Rokiciny, Rzeczycy i Poświętnego w powiecie opoczyńskim.

 

Nu-Med CDiTO w Tomaszowie Mazowieckim przyjmuje pacjentów od 7 stycznia 2015 r. Za potrzebą istnienia onkologii w Tomaszowie przemawia liczba przyjętych pacjentów - mówi dyrektor ds. administracyjnych Monika Wiśniewska dodając, że - mimo braku kontraktu - do 14 kwietnia przyjęto około 600-set pacjentów, z których 200 trafiło na oddział szpitalny, pozostali to pacjenci ambulatoryjni.

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

... 18.04.2015 06:37
Nazywanie korporacji inwestorem świadczy o kompletnym niezrozumieniu tematu. Korporacja sama wchodzi gdy czuje interes, sama znika gdy przestaje się to jej opłacać. Pomaganie jej petycjami jest niepotrzebym wychodzeniem przed orkiestrę i dowodem naiwności. Mądrością władzy byłoby postawienie korporacji warunku podzielenia się zyskiem, który korporacja wyprowadzi do Luksemburga, z miastem, powiatem lub miejscowym szpitalem np przez regularne dotowanie lub wyposażenie jakiegoś oddziału miejscowego szpitala. Korporacje działają na całym świecie, nie chodzi o walkę z nim, która jest z gruntu nieskuteczna, ale o mądre wykorzystanie wejścia korporacji dla interesów miejscowej społeczności. Takie warunki stawia się korporacji przy wejściu na dany teren.Ale jeśli władze nie odróżniają wejścia na teren miasta korporacji od wejścia prawdziwego inwestora i chwalą się operatywnością to cóż tu dalej tłumaczyć. Oj ciemny my naród, ciemny i naiwny....

Lonia 16.04.2015 23:34
do paranoja, nie ubliżaj temu z wpisu 14, facet ma racje, znam kilka osób, którym nigdy łódzki Kopernik nie odmówił przyjęcia. Nie wiem dlaczego tobie dał taki długi termin czekania na radioterapię, może leczenie wcześniejsze było w innej placówce i dlatego. Powstanie takich wysysaczy jak słusznie napisał ten z wpisu 8 spowoduje właśnie to, że kasa pójdzie do nich a te duże ośrodki znowu popadną w długi.

...... 17.04.2015 09:53
Jasne. Wszystkim zabrać i dać Kopernikowi. Już ma około 200 mln długu. Dawajmy jeszcze więcej kasy. Oni się tylko będą cieszyć. Zabierzmy jeszcze kontrakty na chirurgię ,ortopedię i wszystkie inne też i dajmy do Łodzi dla Kopernika. A po co nam szpital w Tomaszowie

Waran 16.04.2015 22:41
do ......., masz chłopie racje, w 100% cie popieram, niech zadufany w sobie starosta co to zrobił się w barach bardzo szeroki jak stołek dostał pokaże co on potrafi. Ale podobno już się do parlamentarnych szykuje więc na przeczekanie idzie. Teraz z innej beczki, widzimy skutki pozytywnej polityki również Pana prezydenta, nikt dotąd nie potrafił tak szybko działać jak panujący nam prezydent, mam na myśli burzenie byłej fabryki Pischa (Mazowie). Przejeżdżam wczoraj przez Barlickiego a tam Nagasaki, działa facet szybko, szkoda, że w burzeniu a nie w budowie.

tomaszow 16.04.2015 21:32
Dlaczego spolka nie wystartowala w konkursie nfz na chemioterapie w grudniu?

.. 16.04.2015 12:41
Korporacja pojawiła się w TM bo jej się opłaci, jeśli państwo zabierze dofinansowanie do onkologii a przerzuci je np. na ortopedię będzie leczyć nasze pokrzywione kręgosłupy. Miejmy tylko cichą nadzieję, że ten korporacyjny biznes nie walnie zbyt silnym rykoszetem w Szpital Kopernika w Łodzi, ktory nam zapewniał opiekę onkologiczną do tej pory i w razie zmiany przepisów będzie nasza jedyną najbliższą deską ratunku. Jeśli wzrosną w kraju zarobki i przestaniemy być tanią siłą roboczą koropracja może zwiniąc interes i przenieść się np na Ukrainę. Pożegna się z nami bez sentymentów. A państwowe wydrenowane szpitale zostaną i będą musiały dalej poradzić sobie z naszymi wszystkimi schorzeniami. Dobrze, że korporacja nie zaproponiowała podpisaanie mieszkańcowm petycji, że zobowiązujemy się do coraz większej zachorowalności na nowotwory przynajmniej przez najbiższe kilkadziesiąt lat, a władze i mieszkańcy nie odnieśli się do tego z lawiną poparcia. Póki co cieszmy się, że mamy wybór i bądźmy zdrowi. ps.Panie Redaktorze, pisze Pan, że marzymy o leczeniu w zachodnich szpitalach i teraz będziemy to mieć bez wyjeżdzania z kraju. Marzyliśmy kiedyś o posiadaniu konta w zachodnim banku. Pstryk! I zachodnie banki przyszły do nas, prawie każdy ma konto w zachodnim banku. Jakoś zadowolenia brak, szczególnie u frankowiczów.

paranoja 16.04.2015 23:16
O czym ty piszesz czlowieku... Kopernik? Moja,mama musiala do Wawy na naswietlania jjeździć, tu byla tak dluga kolejka, ze nie dozylaby swojego terminu. Tyle w temacie.

...... 16.04.2015 10:56
Zgadzam się z redaktorem w 100 %. Ciekawe co by mówiono gdyby onkologia otworzyła się w Piotrkowie, Opocznie lub w Rawie Maz. Wtedy Kagankiewicz byłby tym , Który nie umiał sprowadzić inwestora medycznego do Tomaszowa. Jak mu się to udało (onkologia i kardiologia), to też jest źle. 65 mln zł zainwestowane w Tomaszowie. Czekam na nowych inwestorów. Niech Kukliński pokarze co umie. (najlepiej z inwestorem z Hiszpanii- ma już doświadczenie).

kiki 16.04.2015 09:11
No to mamy co chcieliśmy. Jak powiadają na ryneczku starzy mieszkańcy pamiętający czasy przedwojenne, to ludzie umierali nie wiedząc nawet na co. Nielicznych było stać na leczenie, na leki...i teraz jest podobnie. Po cholerę ten moloch dla Rakowców w Tomaszowie jak z leczeniem problemy. Kupa dziada w Polsce i nic więcej. Ten kraj musi upaść by Polacy zrozumieli, że są dziadostwem, niezdolnym by tym państwem rządzić i w nim żyć. Posprzedawać obcym wszystko co się da, a potem zdychać z pijaństwa w brudzie i smrodzie. Naród niezdolny do normalnej egzystencji nie ma prawa bytu. Albo Polska się otrząśnie albo przepadnie po raz kolejny. Dziadostwo samo się powykańcza, bo to robić potrafimy doskonale. Potem, po utracie wszystkiego nie pomoże płacz, łzy i wylana krew o odzyskanie tego co zostało utracone. Baj, Baj....czas opuścić ten kraj !!!

takie tam spostrzeżenie 16.04.2015 03:32
Podział własności na prywatną i państwową jest anachroniczny. Trzeba do tego dołożyć transnarodową własność korporacyjną dla której dobro jednostki czy pojedynczego państwa jest bez znaczenia.

Slavva 15.04.2015 22:11
http://kukiz.org

Taki tam analityk 15.04.2015 14:32
Panie Mariuszu, tylko widzi Pan te tego typu placówki wchodzą w sieć placówek polskiej służby zdrowia ale głównie tych z wysoką stopą zwrotu. Jak Pan zauważył zarówno "sercówka" w Tomaszowie jak i teraz "onkologia" to procedury dobrze opłacane a przede wszystkim opłacane przez budżet państwa ze specjalnych programów stąd pewność pieniędzy i to dużych pieniędzy. Zastanawiamy się dlaczego GUS podaje, że w służbie zdrowia na przełomie chyba 10 lat wydatki wzrosły o ponad 70% a nam, pacjentom nic nie lepiej, nie widzi się tej poprawy. Właśnie tej poprawy nie widać za sprawa takich "wysysaczy i drenów" pieniędzy z budżetu państwa. W roku 2001 ogłoszono program związany z dializoterapią, i co nagle w Polsce nie wzrosła na tyle ilość chorych na niewydolności nerek a staje dializ rosły jak grzyby po deszczu. jednym takim "zajączkiem" jest maleńka stacja też w tomaszowskim szpitalu agresywnie rozwijającej się sieci chyba ze śląska. Powstały, bo budżet wprowadził finansowanie za dializę a nie na utrzymanie oddziału dializ. Pamiętamy jak gdzieś pod Poznaniem w takiej nastawionej na zysk stacji dializ, materiały jednorazowe używano wielokrotnie aby tylko powstał jeszcze większy zysk. Nie wiem czy moje przesłanie zostało w sposób należyty odczytane. Nie jestem przeciwko tego typu instytucjom bo one maja pomagać lecz niech nikt nie myśli, że one powstają w trosce o moje, twoje zdrowie tylko o możliwość tu i teraz zrobienia przede wszystkim kasy. Na którymś tam miejscu jest dopiero troska o nasze zdrowie. Byśmy zdrowi byli

15.04.2015 14:39
Osobiście jestem zwolennikiem prywatnej własności. Jest ona czytelna w odróżnieniu od publicznej, na której ktoś wykonuje prywatę.

takie sobie pytanko 15.04.2015 12:08
Może ma Pan rację...oby tak było

takie sobie pytanko 15.04.2015 11:53
Kto jest właścicielem tego prywatnego szpitala? W KRS można przeczytać, że jest to spółka z przewagą kapitału zagranicznego. Co wiemy o rzeczywistym właścicicielu firmie HEALHCARE INVESTMENTS S. Á.R.L. Z SIEDZIBĄ W LUXEMBURGU, która w październiku 2013r. przejęła firmę od TRINITY SHELF COMPANIES SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z prezesem Christian Guy Gaunt. Ta firma brała wcześniej udział w przejęciu polskiej sieci teleinformatycznej o czym można sobie poczytać w necie wpisując nazwisko prezesa. Bóg jeden wie, kto w przyszłości będzie właścicielem tego szpitala. Czy nie byłoby dla nas lepiej gdybyśmy leczyli się w polskim szpitalu? Firma Nu Med ma tylko mniejszościowy udział w firmie. To tylko takie sobie pytanko... Może nie potrzebujemy już polskich sieci teleinformatycznych i polskich szpitali...

15.04.2015 11:58
To mamy leczyć chorych w jednym szpitalu w województwie a chorzy mają ustawiać się w gigantycznych kolejkach? W jaki sposób zbudować w Tomaszowie podobny obiekt z publicznych pieniędzy? Czy ktoś, kto jest chory będzie dywagował, czy spółka która go leczy jest z Krzemienicy czy z Luksemburga? Ile osób marzy o tym, by leczyć się skutecznie w zagranicznych klinikach? To takie sobie pytanka

15.04.2015 13:57
masz Mariusz zdecydowaną rację .... osoba która dowiaduję się że jest chora na raka ma tylko jeden cel aby dostać się na leczenie jak najszybciej i nie interesuje go czy jet leczony w szpitalu POLSKIM czy np Pakistańskim , taki chory po prostu chce jak najszybciej wyzdrowieć jeśli może ....

Waran 14.04.2015 22:06
Jak to Kukliński przed laty piał jak to może szpital uzdrowić, jak był prezydentem tomaszowa a teraz co, niemoc go ogarnęła. Przecież to on jest odpowiedzialny za kreowanie (tworzenie) polityki zdrowotnej powiatu. Jak to, niemożliwe załatwić kontrakt? "Starosta posłał pismo z apelem" i co i nic. Sorry jaka władza taki apel.

xxx 14.04.2015 18:42
No przecież tak na 1000 % byliście pewni, że dostaniecie kontrakt, może warto przytoczyć nagranie z konferencji ?? ŻAL :)

A moze warto poczytac 14.04.2015 19:36
Dlaczego jeszcze nie ma rozpisanych konkursów na kontrakty

Opinie

Wiceszef MON: kluczowe elementy "Tarczy Wschód" to fortyfikacje, systemy antydronowe i rozpoznawcze

Program "Tarcza Wschód" oparty jest na trzech kluczowych elementach: fortyfikacjach i zaporach przeciwpancernych, systemach antydronowych i rozpoznawczych, oraz wsparciu lokalnych społeczności rozbudową potrzebnej infrastruktury, np. drogowej - powiedział w Sejmie wiceszef MON Cezary Tomczyk.Data dodania artykułu: 22.02.2025 10:29
Wiceszef MON: kluczowe elementy "Tarczy Wschód" to fortyfikacje, systemy antydronowe i rozpoznawcze

Ekspert: media społecznościowe to szerokie audytorium, ale o sile przekazu decyduje algorytm

Media społecznościowe należą do prywatnych firm, które mogą wpływać na siłę przekazu, nad czym użytkownicy nie mają kontroli. Używanie ich przez polityków jako głównego kanału komunikacji z obywatelami może podważać zaufanie do mediów tradycyjnych – uważa politolog i medioznawca dr Wojciech Maguś z UMCS.Data dodania artykułu: 22.02.2025 10:22
Ekspert: media społecznościowe to szerokie audytorium, ale o sile przekazu decyduje algorytm

Grypa szaleje, a Polacy nie słuchają zaleceń. Eksperci alarmują. W lutym odnotowano już 295 tys. zakażeń

Podczas przeziębienia lub grypy 40,1% Polaków mierzy temperaturę ciała dopiero po wystąpieniu objawów gorączkowych. 27,9% chorych robi to raz na dobę, a 21,3% – kilkakrotnie w ciągu 24 godzin. Do tego 77,5% rodaków nie notuje uzyskanych pomiarów. Zaledwie 7,4% badanych zapisuje je i 2,6% robi to dość sporadycznie. Eksperci komentujący wyniki raportu alarmują, że Polacy najwyraźniej nie słuchają zaleceń lekarzy. Z kolei GIS informuje, że tylko w styczniu br. zachorowało na grypę ponad 300 tys. osób, a w lutym odnotowano już 295 tys. zakażeń. Od początku stycznia hospitalizowano z rozpoznaniem grypy i jej powikłań ok. 23 tys. pacjentów. Natomiast od września ub.r. zmarło z tego powodu ok. tysiąca osób. Jednak Polacy jakby nie do końca zdają sobie sprawę z powagi sytuacji.Data dodania artykułu: 21.02.2025 17:33
Grypa szaleje, a Polacy nie słuchają zaleceń. Eksperci alarmują. W lutym odnotowano już 295 tys. zakażeń
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem

Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem

Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 1°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Czy tak powinno wyglądać Liceum

Czy tak powinno wyglądać Liceum

Od kilkunastu lat na oświatowej mapie powiatu tomaszowskiego funkcjonuje zespół szkół "katolickich". Jego integralną częścią jest też liceum. Szkoły prowadzi Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe im. Św. Ojca Pio. Liceum nadano imię Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Zasłynęło jakiś czas temu, że żaden uczeń w nim nie zdał egzaminu maturalnego. Biorąc pod uwagę liczbę uczniów, może nie jest to nawet jakoś specjalnie problematyczne. Problemów należy szukać gdzieś indziej. Przyjrzeliśmy się dokumentom, które dotyczą funkcjonowania liceum w okresie minionych kilku lat. Wniosek nasuwa się jeden. To Liceum po prostu należy zlikwidować.
Kolejny pisowski spadochroniarz w szpitalu

Kolejny pisowski spadochroniarz w szpitalu

Od kilku miesięcy piszemy o tym, że nasz szpital, będzie przechowalnią pisowskich działaczy tracących intratne synekury. O tym, że w tomaszowskim szpitalu zatrudniono kolejnego spadochroniarza PiS dowiedzieliśmy się... z reportażu TVN. Tym razem jest to Radosław Marzec, związany z Janiną Goss (znaną z pożyczek udzielanych J. Kaczyńskiemu). Będzie on pełnił funkcję rzecznika spółki, ale jak zapewnia, wicestarosta Włodzimierz Justyna, nie będzie to jego jedyne zadanie. Marzec to radny Rady Miejskiej w Łodzi. Zajmował też szereg stanowisk bez wątpienia z politycznego nadania. O karierze zawodowej niewiele z Internetu się dowiemy. Poza tym, że był szoferem wspomnianej wcześniej łódzkiej skarbniczki PiS orz po Prezesa Skry Bełchatów. Do grudnia był też przewodniczącym Klubu Radnych. Złożył rezygnację, kiedy porządki w łódzkim PiS zaczęła robić Agnieszka Wojciechowa Van van Hekelom.
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: JagodaTreść komentarza: A w sprawie s12, która w wariancie południowym to jakaś masakra milczy...Źródło komentarza: Dariusz Klimczak w Tomaszowie: wkrótce przedstawię projekt usprawnienia procesów inwestycyjnychAutor komentarza: ***Treść komentarza: Teraz się przypomniało jak inni przy władzy, że na dworcu syf! Przepraszam a co wasz PiS i największy ulubieniec -Macierewicz, zrobił wcześniej w tej kwestii dla Tomaszowa? 💩. 😀Źródło komentarza: 300-metrowy peron i przejście podziemne powstanie na stacji kolejowej w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: KasiaTreść komentarza: Dobry wpis ale zapomniała Pani dodać że koniecznością na Dworcu jest okienko z kasą biletową! To prawdziwe utrapienie dla podróżująch tomaszowian.Źródło komentarza: 300-metrowy peron i przejście podziemne powstanie na stacji kolejowej w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: TomaszowiankaTreść komentarza: Wszystko ładnie i pęknie, ale szkoda, że tak mało ludzi korzysta. Czemu ? Bo minister infrastruktury Dariusz Klimczak odpowiedzialny za transport nawala z robotą, za którą bierze niemałe pieniądze. Multum przejazdów, jednak 80% z przesiadką w Koluszkach bądź Łodzi. Nawet do stolicy oddalonej o zaledwie ponad 100 km jest przesiadka. Przecież to komiczne, ale co takiego "szanownego" ministra może obchodzić ?! On w porównaniu do 'szarego obywatela" śmiga sobie samochodem ładowanym/tankowanym za nasze podatki. Jedynie kiedy korzysta z transportu publicznego to czas przed wyborami, kiedy to trzeba się pokazać jak Pan Trzaskowski poruszający się tramwajem jeden przystanek pod publiczkę i moment, w którym dziennikarze mogą cyknąć fotkę na okładkę swojego żałosnego szmatławca. A zwykli ludzie niech sobie radzą, oczywiście tuż po wyborach. Ta sytuacja miała miejsce właśnie po objęciu stanowiska przez Pana Klimczaka. Jeszcze w roku 2023 mieliśmy kilka połączeń bezpośrednich, lecz to się wówczas zmieniło, a Koalicja wpiera nam same dobre zmiany, choć już dobrze wiemy, że ich nie ma pod każdym względem. Mam nadzieję jednak, że rodacy któregoś pięknego dnia, wezmą sprawy w swoje ręce i przestaną wspierać oszustów i złodziei. Prace nad projektem jak zwykle zaczynają się w III kwartale, kiedy to przebudowa będzie stała od IV kw. 2025 r. do końca I kwartału 2026 r. z powodu warunków atmosferycznych, przez co również będzie trwała zapewne do końca 2027 r. o ile i w tym terminie się wyrobią. Kończąc, niech nasz dworzec rośnie w siłę, bezpieczeństwo oraz piękno i wygodę dla podróżujących ludzi.Źródło komentarza: 300-metrowy peron i przejście podziemne powstanie na stacji kolejowej w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: tTreść komentarza: Może mieszkańcy miasta ocenią czy takie dodatkowe skrzydła mieszkalne komponują się z wciśniętą kamienicą zabytkową. Czy modernizacja - remont zabytkowej kamienicy nie wpłynie na charakter elewacji i całego budynku (czy konserwator będzie nadzorował wszystkie działania na każdym etapie).Źródło komentarza: Dariusz Klimczak w Tomaszowie: wkrótce przedstawię projekt usprawnienia procesów inwestycyjnychAutor komentarza: obywatel TMTreść komentarza: Co się spodziewać po wyborcach skoro większość to przybysze z wiosek. Starych tomaszowian coraz mniej, wieś rządzi miastem, wybierając tzw. swoich.Źródło komentarza: Radni chcą nocnej prohibicji. Koalicja ponad podziałami
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklamawłączenie społeczne
Reklama
Reklamawłączenie społeczne
Reklama
Reklama