Dnia 3 stycznia chciałam załatwić sprawę w Starostwie Powiatowym. Ponieważ nie było wolnego miejsca dla osoby niepełnosprawnej zatrzymałem się przy ul. Szkolnej na zwykłym miejscu, ale miałem wyłożoną kartę osoby niepełnosprawnej w widocznym miejscu.
Jak tylko wykupiłem bilet chciałem go umieścić w aucie. Ale jak już wracałem okazało się, ze pani kontroler wystawiła mi wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej.
Wezwanie mam z godziną 14:36, a bilet z godziny 14:39. Bardzo spokojnie poprosiłem Panią aby mi nie dawała tego wezwania bo przecież zmieściłem się w czasie. Ale ona powiedziała, że muszę to wyjaśnić w Strefie. Ponieważ obecnie przebywam w szpitalu poza Tomaszowem i nie wiem do kiedy to nie mogę się osobiście tam zgłosić więc piszę do Was z prośbą o pomoc.
Niepełnosprawny rodowity tomaszowianin.
Zgodnie z § 17. 1. UCHWAŁY NR XL/379/2013 RADY MIEJSKIEJ TOMASZOWA MAZOWIECKIEGO może Pan złożyć reklamację od nałożonej opłaty dodatkowej w Strefie Płatnego Parkowania w Tomaszowie Mazowieckim.
„§ 17. 1. Reklamację od nałożonej opłaty dodatkowej w Strefie Płatnego Parkowania w Tomaszowie
Mazowieckim wnosi się pisemnie do Administratora SPP w terminie 14 dni od dnia wystawienia wezwania do jej uiszczenia.
2. Osoba zobowiązana do uiszczenia opłaty dodatkowej może skutecznie zwolnić się z tego obowiązku wykazując w trakcie postępowania reklamacyjnego fakt uiszczenia opłaty w czasie parkowania.
Przy okazji zwracają uwagę druki, którymi posługuje się Administrator Strefy Płatnego Parkowania. Na wezwaniu do uiszczenia opłaty dodatkowej widnieje w nagłówku „Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki”. Posługiwanie się tego rodzaju nazwą przez prywatnego przedsiębiorcę wydaje się dosyć wątpliwe. Co prawda działa on w imieniu i na rzecz również miasta ale to akurat nie jest jasno w wezwaniu określone.
Kolejną wątpliwość budzi fakt, że opłata ma być wniesiona na konto spółki administratora ale już egzekucją zajmuje się prawdopodobnie wydział finansowy Urzędu Miasta, ponieważ prywatny przedsiębiorca nie ma możliwości korzystania z trybu dochodzenia roszczeń na podstawie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.
Jednym słowem „pomieszanie z poplątaniem”.
Możliwość parkowania w płatnej strefie przez inwalidów od samego początku budzi liczne zastrzeżenia. Uchwała Rady Miejskiej powinna być więc jak najszybciej znowelizowana, poprzez zapisy ułatwiające życie osobom rzeczywiście niepełnosprawnym
Napisz komentarz
Komentarze