Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 01:16
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Cyrk "Kaskada" już jutro w Tomaszowie

Już jutro, mieszkańcy naszego miasta, będą mogli obejrzeć przedstawienie Cyrku Kaskada, który swój namiot rozbije przy ulicy Strzeleckiej. Dla naszych czytelników mieliśmy do rozdania zaproszenia na spektakl. Wystarczyło odpowiedzieć na pytanie: w którym roku powstała Szkoła Cyrkowa w Julinku. Prawidłowych odpowiedzi przyszło niezmiernie dużo. Poniżej lista laureatów a bilety do odebrania w kasie przed występem.

 

1. Katarzyna Gierlata

2. Anna Popłońska

3. Jacek Wódzki

4. Paulina Świnoga

5. Monika Cajdler

6. Joanna Kudlik

7. Maciej Pawlik

8. Piotr Brzeziński

9. Iwona Jasińska

10. Agnieszka Kępa

 

Program 2013

W programie możemy podziwiać Natalię, która prezentuje hula hoop, pokaz gołębi, nie zabraknie tresury koni. Będzie można zobaczyć taniec z wężami.

Znany wszystkim Duet Ando zaprezentuje Transformację oraz Iluzję z Lwem. Lew o imniu "Lord" będzie główną atrakcją cyrku Kaskada.

Podczas programu bawić będzie was oczywiście clown TUPTUŚ.

 

 

Życzymy Państwu niezapomnianych wrażeń!

Liczba współczesnych cyrków jest dziś większa niż kiedykolwiek do tej pory. Ogromną przeszkodą wstrzymującą rozwój cyrków jest brak wykonawców pracowników obsługi. trudno dziś tak o jednych jak i o drugich. cyrk to dziedzina, która wymaga specjalizacji godziny pracy są długie i uciążliwe. trzeba także wykonywać szereg innych zajęć obok bycia artystą-takich jak prowadzenie pojazdów stawianie i rozbieranie namiotu...Obowiązków tych jest dużo więcej, Słusznie pisze poeta że;

"...zasady tej niezmiennej

nikt nie skreślił, nie wymazał;

- Namiot może być płócienny

- ludzie muszą być z żelaza!!!

 
 
Zapraszamy do Cyrku Kaskada! Życzymy niezapomnianych wrażeń!
 
 
CYRK KASKADA W Tomaszowie Mazowieckim
 
w dniu 07.03.2013 czwartek
program o godzinie 17:00
 
Cyrk stacjonował będzie przy ulicy Strzeleckiej
 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
09.03.2013 23:02
Jest taka mądra bajka Mustang z Dzikiej Doliny doskonała dla dzieci, a może i przede wszystkim dorosłych

09.03.2013 23:01
To ja polecam panu Marcinowi obejrzeć to: http://www.youtube.com/watch?v...czfJdp_1Ck Jestem podobnego zdania co pani Renata, jednak zaprowadzę dziecko do cyrku żeby wiedziało co to w ogóle jest. Druga sprawa to zoo. Jestem za pod warunkiem że są to zwierzęta zranione, po części wymagające pomocy ludzi.

renata 09.03.2013 22:38
No przykro mi. Obejrzałam film - KOMPLETNIE mnie nie przekonał. Dlaczego? Bo to, co obejrzałam, to były fragmenty cyrku - przedstawienia. Proszę pokazać film z TRESURY, z wczesniejszego etapu, poprzedzajacego wyjscie na arenę... Dlaczego ja miałabym przekonać sie jednym wątpliwym filmem, skoro Pana nie przekonały moje linki i cytowane wypowiedzi wielu osób, w tym treserów. W każdym micie jest odrobina prawdy, nie uważa Pan? A juz tłumaczenie pracownika cyrku " u nas zwierzęta mają dobrze, bo... sie rozmnażaja, jest zwyczajnie śmieszne i nie ma kompletnie nic wspólnego z przygotowaniami do występów cyrkowych. Nie wiem, co chciał przez to powiedzieć? Że brak stresu, ze zezwalają na rozmnażanie... Bezsens. Jak tresuje sie zwierzęta? Ja wysłąąłm tu jeden link z filmem w którym pokazana jest tresura, natomiast Pan nie wniósł nic nowego - ot pokazany fragment filmu z przedsstwienia. Tresura, Panie Marcinie! Wczesniejszy etap mnie interesuje!

Marcin R. 09.03.2013 17:02
Pani renato proponuje to obejrzec i posłuchac wypowiedzi tych ludzi ... http://www.youtube.com/watch?v...1kjcjyAzPc SKORO to panią nie przekona to niech dalej żyje pani w niewiedzy i słucha bajek że w cyrku katuje sie zwierzeta...

renata 08.03.2013 21:35
Ja nie chcę jechać na zadne wycieczki, gdzie wszystko jest zaplanowane od "a" do "z" i nastawione na zapewnienie pozytywnych wrażen estetycznych odbiorcy. Prawdziwe dramaty rozgrywają sie poza okiem obiektywnego obserwatora. Tak, jak w życiu. nikt nikogo nie linczuje i nie upakarza na oczach innych. Zwierzęta nie powiedzą. Przecietny wycieczkowicz zobaczy tyle, ile widz w cyrku. Wybaczy Pan, ale dawanie na czas jedzenia i opieka weterynaryjna to nie jest dbanie - to jest obowiązek wobec każdego żyjącego stworzenia. A nie lepiej oddać zwierzętom wolnośc, naturę, a cyrkowe przedsiewziecia oprzeć na pokzazach zdolności artystycznych ludzi? http://empatia.pl/str.php?dz=2...&id=90 Prosze kolejny artykuł, błaganie o wyeliminowanie zwierząt z cyrku. To bestialstwo. Cytuję: "Metody stosowane przez treserów są tabu, nikt nie chce o tym mówić. Ale widać ich skutki: zwierzęta mają szramy, są nerwowe lub osowiałe, albo w kółko powtarzają to samo zachowanie, np. kiwają się, jak w chorobie sierocej.". Skoro pracował Pan w cyrku, po raz nie wiem który prosze o konkrety. Jak tresowane sa zwierzeta. Prosze podeprzec sie linkami, skoro moje sa złe.

Marcin R. 08.03.2013 21:02
CYTUJE: Zresztą... Panie Marcinie, czy to istotne czy cyrk pochodzi z Polski, Niemiec, Rosji czy Anglii? Znów nie na temat. Pani Renato ale podpięła sie pani artykułem w którym są wstawki z youtube z cyrków niemieckich a nie z cyrków polskich... W POLSKICH CYRKACH DBA SIĘ O ZWIERZĘTA !!!!! także prosze nie pisac ze nie na temat ..... naprawde proponuje pojechac do JULINKA zobaczy pani na bazie jak są tresowane i wychowywane zwierzeta tam mozna wejsc na wycieczke....

renata 08.03.2013 20:34
to po co czytasz? nie, nie mogę optymiastycznie podejsć do tematu ani cieszyć się z powodu cierpienia zwierząt. Ten temat wybitnie mnie nie bawi.

Czytelnik 08.03.2013 20:08
Szlag mnie trafia jak czytam te wasze komentarze , czy wy zawsze na wszystko musicie narzekać , nie potraficie sie naprawde z niczego cieszyć i optymistycznie podejść do tematu ???

renata 08.03.2013 20:01
Zresztą... Panie Marcinie, czy to istotne czy cyrk pochodzi z Polski, Niemiec, Rosji czy Anglii? Znów nie na temat. Ja piszę o CIERPIENIU ZWIERZĄT, które na każdym skrawku ziemi jest takie samo:(.

renata 08.03.2013 19:39
Bzdura, zwierzę jest zwierzęciem - nieistotna narodowośc. Mentalnosć ludzi jest tez identyczna - zabijają tak samo Polacy, Niemcy, Amerykanie i Rosjanie. Zresztą w artykule czytamy : "Przyłączając się do licznego grona słusznych protestów obrońców praw zwierząt i wyrażając swój stanowczy sprzeciw wobec wykorzystywania zwierząt w cyrkach, a zwłaszcza dzikich, Redakcja programu "Adwokaci Zwierząt" zwraca się z prośbą do Rządu Rzeczpospolitej Polskiej o wyrażenie swojej opinii na ten temat oraz o podjęcie stanowczych i radykalnych działań w celu zaprzestania wykorzystywania zwierząt (zwłaszcza dzikich) w cyrkach". Tu jest napisane o Rządzie Rzeczypospolitej Polskiej Panie Marcinie!! I kolejne opinie, opinie ludzi, komentarze to komentarze dotyczące Polski.Kolejny artykuł, który Panu przesłałam, też mówi o Polakach. Owszem, są też wypowiedzi treseró amerykańskich, niemieckich, ale i polskich, Panie Marcinie. Polskich!! Prosze sie więc nie pogrążać. Wciaż nie doczekałąm sie konkretów - JAK SĄ TRESOWANE ZWIERZĘTA? Prosze o link do potwierdzenia Pana słów, że tresura polega na głaskaniu po główkach i zwierzątka w cyrku mają jak w bajce.

renata 08.03.2013 19:25
Proszę: http://www.youtube.com/watch?v...Z8ONHzwlOk szczególnie proponuję zwrócić uwagę na słowa pana Gucwińskiego, który treserem, jak przyznaje, nie jest, ale na swiecie zwierząt i ich psychologii zna sie chyba świetnie. Dlaczego zwierzęta atakują? Antoni Gucwiński, wieloletni dyrektor ogrodu zoologicznego we Wrocławiu, przyznaje, że na metodach tresury zwierząt się nie zna, ale dodaje, że aby zacząć tresurę dzikiego zwierzęcia, najpierw trzeba je złamać i poddać woli człowieka. O tym, jak to wygląda, można się czasami dowiedzieć od treserów, którzy kończą pracę. Na stronach internetowych organizacji ochrony zwierząt można znaleźć sporo relacji. Elmar Osterberg wyznaje: "Łamię tabu, ponieważ nikt z mojej branży nie mówi o tym, co poprzedza tresurę cyrkową - radykalne podporządkowanie zwierzęcia za pomocą wszelkich środków. Szok elektryczny w celu przeprowadzenia tresury jest czymś normalnym. Elektryczność otrzymana z 12 płaskich baterii czyni każde zwierzę posłusznym". Inny były treser Georg Lewis opowiada: "Mieliśmy tylko dwa tygodnie do premiery, więc musieliśmy przyspieszyć pracę ze słoniami. Sadie, najmłodsza, była płochliwa i przestraszona. Nie mogła zrobić swoich trików i uciekała z areny. Złapaliśmy ją, sprowadziliśmy z powrotem, powaliliśmy na ziemię i zaczęliśmy karać. Nagle przestaliśmy ją tłuc i spojrzeliśmy po sobie. Sadie płakała jak człowiek. Leżała powalona, łzy płynęły jej z oczu, a ciałem wstrząsał szloch". Pat Derby, była treserka w jednym z amerykańskich cyrków, która porzuciła swój zawód i założyła schronisko dla zwierząt cyrkowych, tak mówi o ich tresurze: "tresowanie niedźwiedzi jest szczególnie ciężkie. Klasyczną metodą jest bicie ich po nosie. Mieliśmy niedźwiedzia cyrkowego, którego nos był pokryty strupami i nosił ślady wielokrotnego złamania, a jeżeli podnosiło się rękę, natychmiast uciekał". Darek Orwat, który dorabiał sobie jeżdżąc z cyrkiem i malując dekoracje, opowiada: "Słonie miały przekichane. Ach! Gdyby tak mogły trochę pofiglować! Swój wolny czas spędzały przykute do bali pod brezentem. Treser miał na sobie spodenki gimnastyczne, w ręku trzymał lancę zakończoną szpicem i haczykiem, by np. ciągnąć słonia za ucho, zmuszając go do głębokiego ukłonu, albo by go za karę kłuć w bok. Robił wrażenie człowieka, którego to wszystko nudzi i złości. Cztery słonie umierały ze strachu na widok faceta w spodenkach gimnastycznych! Uchylały się przed nim nerwowo". Jednak zdaniem ludzi cyrku powyższe relacje są niewiarygodne Dlatego tez nie sądzę, by zgodził sie Pan ze mną - to bardzo trudne przyznać, ze nie miało sie racji i takie... "niemęskie" , prawda? Prosze przyznajmniej nie mówić, ze to fakty z lat 80tych. te, dotyczą 2010 i kolejnych lat. Film tez mówi wiele... Ciekawa jestem tylko, czy gdyby zaproponowano ludziom obejrzenie na wielkim telebimie filmu z tresury zwierząt przeznaczonych później "na potrzeby" cyrku, to tez tak ochoczo lecieliby na to widowisko, taszcząc swoje nieletnie pociechy? Sądzę, ze nie... Bo "WRAŻLIWI" SĄ;). Ale patrzec na efekty tej tresury, na zwierzeta, które przeżyly, to juz mozna, prawa?... PS. chciałby Pan być dla kogoś takim "oczkiem w głowie", jak zwierzęta, które tu zostały opisane?

Marcin R. 08.03.2013 19:17
http://www.adwokacizwierzat.pl...mp;lang=pl TE FILMIKI tyczą się CYRKÓW NIEMIECKICH niema słowa o polskim cyrku ...

renata 08.03.2013 19:09
Acha, specjalnie zajrzałam do tego artykułu. Na jakiej podstawie sugeruje Pan, że warunki opisane rzez autora, regulują faktyczny stan rzeczy z lat 80tych? O ile umiem dobrze czytac, to komentarze do artykułu sa bardzo aktualne, wielu ludzi zgadza sie z opisanym problemem, bądź go odkrywa, co dowodzi ponadczasowości opisywanych kwestii.

renata 08.03.2013 18:52
Panie Marcinie (nie przypominam sobie, byśmy byli na "ty"), przede wszystkim proszę nie zmieniać tematu - rozmawiamy o zwierzętach cyrkowych, tych, które są areną uciechy dla dzieci i, nieświadomych ich życia, innych osób. Nie piszę o zwierzętach domowych, psach, kotach - bo wiem, że akty przemocy wobec nich są bardzo częste i nie neguję tego. Jednak nie one sa tematem naszej polemiki. Poza tym nie rozumie Pan chyba słowa "atakować". Ja nikogo nie atakuję. Powołuję sie na wiarygodne źródła (prosze wybaczyć, wiarygodniejsze niż ten portal), pokazuję świat cyrku "zza kulis". Przeciętnie rozumujący człowiek zgodzi sie z prostym faktem, że zwierzęcia dzikiego, niebezpiecznego w swej naturze, nie wytresuje sie dobrym słowem i kostką cukru na zachetę... To bardzo ciężka praca zarówno człowieka, jak i zwierząt, często nie znających normalnego, zgodnego z ich naturą, życia, od małego ćwiczonych "na potrzeby cyrku". Zwierzę trzeba obłaskawić, trzeba nauczyć wykonywać "fajnych" czynności i często by to uczynić, niestety, naraża sie zwierzęta na niewyobrazalne cierpienia. Treser, który wypowiada sie w przyotczonym przeze mnie artykule, wyraxnie pisze, ze to są "tematy tabu", o których sie nie mówi. Prosze wiec nie zmieniac tematu, zasłaniajac sie aktami przemocy wobec zwierząt domowych, tylko proszę odpowiedzieć na pytanie, z którymi ze słów przytoczonych przez trenera cyrkowego Elmara Osterberga nie zgodziłby się Pan?. W jaki sposób tresuje sie lwy, tygrysy, wielkie niebezpieczne w swej naturze zwierzęta? Fakt - nie pracowałam w cyrku, ale do zrozumienia istoty cierpienia zwierząt, nie potrzeba być wykwalifikowanym cyrkowcem. Tak jak do dostrzeżenia krzywdy ludzkiej, nie trzeba być psychologiem. Wystarczy odrobina empatii. Pozdrawiam serdecznie.

Marcin R. 08.03.2013 18:25
Pani Renato z całym szacunkiem atakuje pani świat o którym niema pani pojęcia a zna go pani tylko z takich wypocin: A co pani powie na to co ludzie robią z niechcianymi zwierzetami w domu : 1. psy : wyrzucane z aut podczas jazdy do lasu, przywiazywane drutem do drzew, w zawiazanych workach wrzucane do rzeki , katowane 2. to samo z kotami zakopywane zywcem ,...... inne zwierzeta weze wyrzucane pajaki bo nagle się znudziły .... To według ciebie jest w porzadku ????? Proponuje przy nastepnym przyjeżdzie CYRKU powiedziec panu dyrektorowi ze czytałas takie brednie i zobaczysz jak z tyłu stoją zwierzeta luzem na swierzym powietrzu i wtedy zmienisz zdanie... ten artykuł tyczy się lat 80 kiedy był bum na cyrki i zwierzeta wtedy faktycznie przebywały w warunkach które maja duzo do życzenia....

Reklama
Polecane
Podsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla Legii
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama