Przedstawienie jest przewrotną interpretacją wierszy Jana Brzechwy dotyczących Lisa Witalisa. Mikołaj Grabowski wykorzystał wiersze dla dzieci do stworzenia barwnego i pełnego ironii widowiska kabaretowego dotyczącego historii Polski powojennej. W spektaklu aktorzy tworzą kreację zbiorową, realizując zadania poprzez zbiorową recytację, etiudy teatralne oraz śpiew. Spektakl bawi, ale także skłania do zadumy i refleksji na temat systemu władzy w Polsce powojennej oraz wszystkimi związanymi z nią konsekwencjami. Dla młodzieży spektakl może stanowić ciekawe uzupełnienie wiadomości dotyczących historii i obyczajowości czasów PRL, natomiast dla dorosłych może stać się okazją do wspomnień i refleksji.
Autor: Jan Brzechwa
Reżyseria: Mikołaj Grabowski
Realizacja telewizyjna: Jerzy Woźniak
Scenografia: Mikołaj Grabowski
Obsada: Róża Chrabelska, Alicja Krawczykówna, Hanna Molenda, Bogusława Pawelec, Małgorzata Wiśniewska-Rogacka, Ewa Wichrowska, Stanisław Jaskułka, Ireneusz Kaskiewicz, Marek Kołaczkowski, Andrzej Wichrowski, Bronisław Wrocławski, Mikołaj Grabowski.
Rok produkcji: 1992
Spektakl jest elementem projektu "Środy z teatrem- projekcje archiwalnych spektakli Teatru Telewizji", który Miejski Ośrodek Kultury realizuje dzięki pomocy Łódzkiego Oddziału Telewizji Polskiej.Projekcje odbywają się w Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Browarna 7) o godz. 18.00. Udział we wszystkich projekcjach jest bezpłatny! Pokaz spektaklu połączony jest z lekcją teatralną oraz dyskusją z widzami.
Szczegółowe informacje: tel. 44 724 42 93,
www.mok-tm.pl
Opieka merytoryczna: Anna Nowak
Serdecznie zapraszamy!
Napisz komentarz
Komentarze