Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 lutego 2025 19:45
Reklama Sklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama

Kto i ile zarabia w Tomaszowie Mazowieckim cz. 3 - W urzędzie jak na grzędzie

Trzecią część naszego cyklu zatytułowanego „Kto ile zarabia w Tomaszowie Mazowieckim” w całości poświęcimy naczelnikom niektórych wydziałów Urzędu Miasta. Niestety obowiązek składania oświadczeń matowych dotyczy tylko tych, którzy uprawnieni są do wydawania decyzji administracyjnych. Podjęta dwa lata temu przez minister Julię Piterę próba objęcia nim wszystkich zasiadających na kierowniczych stanowiskach urzędników nie powiodła się. Biurokratyczne lobby okazało się silniejsze niż zasady transparentności, jakie powinny obowiązywać w demokratycznym państwie. Z uwagi na fakt, że oświadczenia za ubiegły rok nie zostały jeszcze w większości opublikowane zmuszeni jesteśmy analizę ograniczyć do lat 2008-2010.

 

 

Pierwszy na naszej liście znajduje się  naczelnik wydziału podatków i opłat UM, Tomasz Jurek. Kierowany przez niego wydział należy do najważniejszych w całej strukturze Urzędu Miasta. Zajmuje się ogólnie rzecz biorąc stroną dochodową budżetu. Wśród jego zdań znajduje się m.in. egzekwowanie i windykacja wszelkich należności (w tym podatkowych). To ta urzędowa komórka odpowiedzialna jest za przygotowywanie uchwał określających co roku wysokość podatków lokalnych, które następnie przedstawiane są radnym pod głosowanie. Wynagrodzenie naczelnika wydziału w 2010 roku osiągnęło 66.900 złotych, co uwzględniając 13 pensję daje uśredniony, miesięczny dochód w wysokości 5146 złotych. Niestety nie działa obecnie archiwum Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu, dlatego wynagrodzenia urzędników możemy porównać tylko do roku 2008.  Tomasz Jurek otrzymał w ramach stosunku pracy 59.900 złotych.

 

Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami kieruje pani Lucyna Pietrzyk. Ta komórka Urzędu Miasta ma w swojej gestii szeroki zakres zadań, które w regulaminie organizacyjnym obejmują ponad 60 pozycji. Wśród nich znajdują się ustalanie i aktualizacja opłat za użytkowanie wieczyste nieruchomości oraz opłat adiacenckich, prowadzenie ewidencji nieruchomości, oddawanie nieruchomości w użytkowanie wieczyste, załatwianie spraw związanych z prawem pierwokupu nieruchomości,  oraz prowadzenie spraw związanych ze sprzedażą nieruchomości i przekształcaniem prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.  Naczelnik otrzymała w ramach stosunku pracy za 2010 rok wynagrodzenie w kwocie 67.182 złotych (5.167 miesięcznie). Trzy lata wcześniej wynagrodzenie na tym samym stanowisko wynosiło 73.591 (naczelnikiem był wówczas Włodzimierz Malczewski). Trudno oprzeć się wrażeniu, że kobieta zajmująca to samo stanowisko pracy zarabia jednak mniej niż jej męski odpowiednik. 

 

Leszek Tomczyk kieruje od kilku lat Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta. Zakres działań komórki jest dosyć oczywisty więc nie będziemy go szczegółowo opisywać. Podlegają jej przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja. Wynagrodzenie naczelnika za rok 2010 osiągnęło poziom 65.976 złotych (w 2008 roku - 59.485)

 

Kierownik referatu zarządzania kryzysowego i spraw obronnych, Leszek Jakubowski otrzymał w 2010 roku wynagrodzenie w wysokości 64,544 (4964). Wzrosło ono w okresie 3 lat z 57.041. Do zadań referatu należy: sporządzanie wykazów przedpoborowych oraz ich rejestracja, prowadzenie poszukiwań przedpoborowych i poborowych uchylających się od obowiązku regulowania stosunku do służby wojskowej, prowadzenie i aktualizacja listy poborowych. Referat zajmuje się też  sprawami z zakresu obrony cywilnej i innych spraw obronnych.  Ponadto jego pracownicy biorą udział w monitorowaniu, alarmowaniu i ostrzeganiu ludności oraz koordynowaniu działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. Także  sprawują pieczę nad wyposażeniem i zapewnieniem gotowości bojowej podległych Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Jakub Zięba kieruje Wydziałem Działalności Gospodarczej, który zajmuje się: obsługą Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej; przygotowywaniem decyzji w sprawie wydawania zezwoleń na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych; kontrolą punktów sprzedaży napojów alkoholowych; wydawaniem licencji na wykonywanie krajowego zarobkowego przewozu osób taksówką osobową; prowadzi ewidencję przedsiębiorców prowadzących zarobkowy przewóz osób. Podlegają mu także sprawy związane z prowadzeniem ewidencji pól biwakowych oraz obiektów w których mogą być świadczone usługi hotelarskie. Wydział wykonuje także całość zadań związanych z administrowaniem miejskimi targowiskami. Zarobki naczelnika w 2010 roku osiągnęły 71.945 (5534 miesięcznie). Trzy lata temu jego dochód (jako kierownika referatu wykonującego te same zadania) wynosił 54.575.

 

Beata Gamrot, kierownik Biura Ewidencji Ludności wykazała za 2010 rok dochód ze stosunku pracy w wysokości 70.824 (5448). Przyrost wartości rocznych zarobków w ciągu trzech lat wyniósł 14.298 złotych. Biuro prowadzi postępowania w sprawach zameldowania i wymeldowania; udostępniania danych osobowych, wydawania dowodów osobistych, przygotowywania, sporządzania i aktualizacji spisu wyborców. Wśród jego zadań znajduje się też współpraca z Centrum Personalizacji Dokumentów MSWiA, Terenowym Bankiem Danych, WKU, USC, Policją i Sądami w zakresie ewidencji ludności i dowodów osobistych. Biuro prowadzi postępowania w sprawach wydawania zezwoleń na przeprowadzenie imprezy masowej, zbiórek i zgromadzeń publicznych.

 

Naczelnikiem Wydziału Inżyniera miasta jest pani Barbara Misiurska. Jej wynagrodzenie za rok 2010 to kwota 75.036 złotych (5772 miesięcznie). Od 2008 roku wzrosło ono z kwoty 67.000. Wydział zajmuje się szerokim spektrum (najbardziej rozbudowany zakres zadań w Regulaminie organizacyjnym Urzędu) spraw związanych z: planowaniem przebudowy, remontów, utrzymania i ochrony dróg oraz drogowych obiektów inżynierskich oraz ich odpowiednim utrzymaniem; koordynacją zadań w pasach drogowych, w tym wydawanie decyzji w sprawach lokalizacji lub przebudowy zjazdu z drogi oraz naliczanie kar pieniężnych za wybudowanie lub przebudowę zjazdu bez zezwolenia zarządcy drogi lub o powierzchni większej niż określona w zatwierdzonym projekcie budowlanym zjazdu. Wydział dokonuje również okresowych pomiarów ruchu drogowego. W gestii Inżyniera miasta leży także prowadzenie spraw związanych z oświetleniem ulic, placów, parków i terenów komunalnych; zarządzanie Cmentarzem komunalnym; nadzór nad realizacją zadań w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi, w tym nad selektywną zbiórką odpadów komunalnych. Lista zadań jest bardzo długa i wydaje się nieporównywalna z innymi wydziałami merytorycznymi Urzędu Miasta.  

 

Komendant Straży Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, Piotr Remisz zarabia rocznie (2010) 105.000 złotych. W 2008 roku jego wynagrodzenie wynosiło 84.976. Zakresu zadań Straży Miejskiej nie prezentujemy, bo jest on dosyć oczywisty i wynika z ustawy.

 

Warto natomiast wspomnieć, że naczelnicy wydziałów oraz kierownicy referatów posiadają zastępców, których średnie wynagrodzenie roczne przekracza 60 tysięcy złotych. 

 

Przy okazji, przeglądając oświadczenia majątkowe zauważyliśmy, że spośród wymienionych wyżej osób, tylko panie Barbara Misiurska i Beata Gamrot są rodowitymi tomaszowiankami.

 

Czytaj także poprzednie części naszej analizy wynagrodzeń

 

Kto i ile zarabia w Tomaszowie Mazowieckim cz. 1 - Zostań dyrektorem

Kto i ile zarabia w Tomaszowie Mazowieckim cz. 2 - Lepiej być prezesem

"Głodowe" pensje samorządowców

 

W kolejnym odcinku porównamy wynagrodzenia dyrektorów tomaszowskich szkół.

 

P.S

 

Trochę żałujemy, że Biuletyn Informacji Publicznej uległ "erozji" i nie mamy dostępu do treści opublikowanych przed 2008 rokiem. Moglibyśmy wtedy porównać przyrost wynagrodzeń w ciągu całej, minionej kadencji samorządowej. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

tomtom - widze ze nie mozesz odpuscic zdonkowi 12.06.2012 14:00
napisz do PKW napewno uzyskasz odpowiedz

pitek 11.06.2012 23:53
miasto roz....... jechane i kasa w urzędzie tyż. CZAS NA NICH WSZYSTKICH - ZWERYFIKUJEMY PRZY WYBORACH

tomtom 11.06.2012 21:40
Mariusz radny miejski wg oświadczenia ma dom poza miastem , mieszka w nim , został wybrany na radnego wg jakiego prawa ? jesli ma meldunek poza TM to niech to Mariusz sprawdzi

Tom 11.06.2012 21:19
Właśnie, czy jakieś służby (NIK, CBA, ABW, Urząd Skarbowy) weryfikują oświadczenia majątkowe w Tomaszowie, tym co jest tam napisane z tym co jest na kontach oraz nieruchomości i innych składników majątkowych? Jak tak czytam niektóre i porównuję osoby i nieruchomości i majątek posiadany przez niektórych to śmiać mi się chce i jednocześnie szlag mnie trafia, sama biedota, chyba te duże zarobki odprowadzają gdzieś do tzw "rajów podatkowych" np na Kajmany gdzie nie sięga ręka sprawiedliwości. Chodzi o elementarną uczciwość. Jak się zajmuje wysokie stanowiska publiczne i bierze się bardzo duże wynagrodzenia, diety itp to powinien być bezwzględny obowiązek dokładnej kalkulacji majątku. Tu nie chodzi czy ktoś ma odpowiedzialną pracę i czy duży zakres zadań w swoich obowiązkach.

Bizon Driver 11.06.2012 21:08
Do: Kamilr94 . Pewne jednostki tak.......ale czy wszystkie?

dulski 11.06.2012 20:15
Mariusz a tak apropos oświadczeń majatkowych zrób zdjęcia tych domów i porównaj z oswiadczeniami , chętnie kupie pare nieruchomości

11.06.2012 08:15
Czy ktoś napisał, że naczelnicy nic nie robią? To chyba zbyt daleko posunięta sugestia. Wręcz przeciwnie, dlatego między innymi przedstawiamy obok wynagrodzeń zakres rzeczowy wykonywanych zadań, które np. w przypadku Wydziału Inżyniera Miasta moim zdaniem powinny być rozdzielone dla skuteczniejszego ich wykonywania. Co roku, przy okazji publikacji oświadczeń majątkowych, dziennikarze rzucają się niczym hieny na radnych, którzy pobierają nieco ponad 1000 złotych diety. Do tego dochodzą prezydent, jego zastępcy i członkowie zarządu powiatu. Toczy się dyskusja, kto i jaki samochód posiada, jak duże ma mieszkanie i czy przypadkiem nie zadeklarował zbyt niskiej wartości domu. Rozważa się ile kto ma oszczędności i w jakiej walucie i czy przypadkiem nie jest zbyt rozrzutny. Przyznam, że staraliśmy się jak dotąd unikać takiego podejścia i w dalszym ciągu tę "politykę" informacyjną zamierzamy kontynuować. Piszemy więc tylko i wyłącznie o wynagrodzeniach, które to my, jako podatnicy wypłacamy i które uważamy powinny stanowić informację publiczną w przypadku każdego urzędnika, do którego byciem nikt nikogo przecież nie zmusza. Przepisy są na tyle absurdalne, że nakazują opisywanie stanu majątkowego jedyne tym urzędnikom, którzy podpisują decyzje administracyjne a omijają na przykład członków komisji przetargowych. Paradoksalne? Tak jest. Pozytywem jest informacja sama w sobie. Z całym szacunkiem ale jeżeli wynagrodzenie na poziomie 75 tysięcy rocznie (przyjmując najwyższą kwotę brutto, netto wychodzi około 3000 miesięcznie "na rękę") ma być szczytem marzeń o robieniu kariery zawodowej, to znaczy, że coś w naszym mieście nie działa najlepiej. Nie mamy wpływu na to, co się rodzi w ludzkich głowach ale przyznam, że tej pracy, wynagrodzenia i poziomu odpowiedzialności nie zazdroszczę, podobnie jak nie zazdroszczę uzależnienia od zmian politycznych w Urzędzie, więc nie pisz głupot, tylko naucz się czytać ze zrozumieniem.

bruno 11.06.2012 07:43
tak dla kontrastu, pensja zwykłego strażnika 1600 z premią i nocami

kama77 11.06.2012 06:10
Bardzo" lubię", jak się ludziom, nie mającym co do garnka włożyć,nie mogącym znaleźć pracy, nie mającym nadziei na lepsze jutro, pokazuje tych, co to, wg autora tego, pożal się Boże, cyklu informacyjnego, nic nie robią i dostają za to takie pieniądze, jakich ci pierwsi pewno całe swoje życie nie zobaczą.Jeżeli jest w tym jakakolwiek konstruktywna myśl, jakikolwiek pozytyw, to nich mi go ktoś pokaże, bo ja uważam, że takie "coś" służy jedynie szczuciu i dołowaniu. No, może nie jedynie temu...

ssss 10.06.2012 21:41
Pani Misurska trzepie kasę, ponoć zajmuje się pasami. Od oddania Głowackiego minął już ponad miesiąc, a o pasów nie ma na całej wyremontowanej jezdni. Pozdrowienia o starszych mieszkańców osiedla Niska.

Markus 10.06.2012 20:47
Pozdrawiam Panów Straznikow Miejskich z Fiata Doblo, strzegących porządku pod mostem kolejowym na Pilicy, na Kępie i na parkingu BP i w innych newralgicznych punktach w mieście. Wasza formacja to porażka.

10.06.2012 18:35
@rewelka, co się straży m. czepiasz...? pewne jednostki zostały wyeliminowane i jest OK

Rewelka 10.06.2012 18:16
Myślę, że to pokazuje pewien przekrój jedynie. Znamiennym jest wynagrodzenie komendanta Straży Miejskiej. Jak rozumiem jest on wynagradzany za wybitne osiągnięcia związane z ubywaniem kamer monitoringu i nadzorem nad podległymi mu pracownikami, którzy chyba już prawomocne wyroki, przynajmniej niektórzy wyłapali. Świetnie, świetnie... Jaki pan, taki kram. U nas wynagradza się najlepiej nieudaczników.

Opinie

Wiceszef MON: kluczowe elementy "Tarczy Wschód" to fortyfikacje, systemy antydronowe i rozpoznawcze

Program "Tarcza Wschód" oparty jest na trzech kluczowych elementach: fortyfikacjach i zaporach przeciwpancernych, systemach antydronowych i rozpoznawczych, oraz wsparciu lokalnych społeczności rozbudową potrzebnej infrastruktury, np. drogowej - powiedział w Sejmie wiceszef MON Cezary Tomczyk.Data dodania artykułu: 22.02.2025 10:29
Wiceszef MON: kluczowe elementy "Tarczy Wschód" to fortyfikacje, systemy antydronowe i rozpoznawcze

Ekspert: media społecznościowe to szerokie audytorium, ale o sile przekazu decyduje algorytm

Media społecznościowe należą do prywatnych firm, które mogą wpływać na siłę przekazu, nad czym użytkownicy nie mają kontroli. Używanie ich przez polityków jako głównego kanału komunikacji z obywatelami może podważać zaufanie do mediów tradycyjnych – uważa politolog i medioznawca dr Wojciech Maguś z UMCS.Data dodania artykułu: 22.02.2025 10:22
Ekspert: media społecznościowe to szerokie audytorium, ale o sile przekazu decyduje algorytm

Grypa szaleje, a Polacy nie słuchają zaleceń. Eksperci alarmują. W lutym odnotowano już 295 tys. zakażeń

Podczas przeziębienia lub grypy 40,1% Polaków mierzy temperaturę ciała dopiero po wystąpieniu objawów gorączkowych. 27,9% chorych robi to raz na dobę, a 21,3% – kilkakrotnie w ciągu 24 godzin. Do tego 77,5% rodaków nie notuje uzyskanych pomiarów. Zaledwie 7,4% badanych zapisuje je i 2,6% robi to dość sporadycznie. Eksperci komentujący wyniki raportu alarmują, że Polacy najwyraźniej nie słuchają zaleceń lekarzy. Z kolei GIS informuje, że tylko w styczniu br. zachorowało na grypę ponad 300 tys. osób, a w lutym odnotowano już 295 tys. zakażeń. Od początku stycznia hospitalizowano z rozpoznaniem grypy i jej powikłań ok. 23 tys. pacjentów. Natomiast od września ub.r. zmarło z tego powodu ok. tysiąca osób. Jednak Polacy jakby nie do końca zdają sobie sprawę z powagi sytuacji.Data dodania artykułu: 21.02.2025 17:33
Grypa szaleje, a Polacy nie słuchają zaleceń. Eksperci alarmują. W lutym odnotowano już 295 tys. zakażeń
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem

Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem

Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 1°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Kolejny pisowski spadochroniarz w szpitalu

Kolejny pisowski spadochroniarz w szpitalu

Od kilku miesięcy piszemy o tym, że nasz szpital, będzie przechowalnią pisowskich działaczy tracących intratne synekury. O tym, że w tomaszowskim szpitalu zatrudniono kolejnego spadochroniarza PiS dowiedzieliśmy się... z reportażu TVN. Tym razem jest to Radosław Marzec, związany z Janiną Goss (znaną z pożyczek udzielanych J. Kaczyńskiemu). Będzie on pełnił funkcję rzecznika spółki, ale jak zapewnia, wicestarosta Włodzimierz Justyna, nie będzie to jego jedyne zadanie. Marzec to radny Rady Miejskiej w Łodzi. Zajmował też szereg stanowisk bez wątpienia z politycznego nadania. O karierze zawodowej niewiele z Internetu się dowiemy. Poza tym, że był szoferem wspomnianej wcześniej łódzkiej skarbniczki PiS orz po Prezesa Skry Bełchatów. Do grudnia był też przewodniczącym Klubu Radnych. Złożył rezygnację, kiedy porządki w łódzkim PiS zaczęła robić Agnieszka Wojciechowa Van van Hekelom.
Ponad 16 mln zł dofinansowania. Remont zabytkowej kamienicy. Budowa nowego bloku

Ponad 16 mln zł dofinansowania. Remont zabytkowej kamienicy. Budowa nowego bloku

Gmina – Miasto Tomaszów Mazowiecki w październiku 2023r. złożyła dwa wnioski do BGK o otrzymanie dofinansowania w ramach Funduszu Dopłat do budowy jednego budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Barlickiego 22 (22 lokale mieszkalne) przy wnioskowanej kwocie wsparcia 7,133 mln zł oraz do przebudowy kamienicy przy ul. Barlickiego 20 (17 lokali mieszkalnych) przy wnioskowanej kwocie wsparcia 9,052 mln zł. Łączna kwota wnioskowanego i przyznanego wsparcia to 16,185 mln zł, co stanowi 80% szacowanych kosztów obu inwestycji.
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: JagodaTreść komentarza: A w sprawie s12, która w wariancie południowym to jakaś masakra milczy...Źródło komentarza: Dariusz Klimczak w Tomaszowie: wkrótce przedstawię projekt usprawnienia procesów inwestycyjnychAutor komentarza: ***Treść komentarza: Teraz się przypomniało jak inni przy władzy, że na dworcu syf! Przepraszam a co wasz PiS i największy ulubieniec -Macierewicz, zrobił wcześniej w tej kwestii dla Tomaszowa? 💩. 😀Źródło komentarza: 300-metrowy peron i przejście podziemne powstanie na stacji kolejowej w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: KasiaTreść komentarza: Dobry wpis ale zapomniała Pani dodać że koniecznością na Dworcu jest okienko z kasą biletową! To prawdziwe utrapienie dla podróżująch tomaszowian.Źródło komentarza: 300-metrowy peron i przejście podziemne powstanie na stacji kolejowej w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: TomaszowiankaTreść komentarza: Wszystko ładnie i pęknie, ale szkoda, że tak mało ludzi korzysta. Czemu ? Bo minister infrastruktury Dariusz Klimczak odpowiedzialny za transport nawala z robotą, za którą bierze niemałe pieniądze. Multum przejazdów, jednak 80% z przesiadką w Koluszkach bądź Łodzi. Nawet do stolicy oddalonej o zaledwie ponad 100 km jest przesiadka. Przecież to komiczne, ale co takiego "szanownego" ministra może obchodzić ?! On w porównaniu do 'szarego obywatela" śmiga sobie samochodem ładowanym/tankowanym za nasze podatki. Jedynie kiedy korzysta z transportu publicznego to czas przed wyborami, kiedy to trzeba się pokazać jak Pan Trzaskowski poruszający się tramwajem jeden przystanek pod publiczkę i moment, w którym dziennikarze mogą cyknąć fotkę na okładkę swojego żałosnego szmatławca. A zwykli ludzie niech sobie radzą, oczywiście tuż po wyborach. Ta sytuacja miała miejsce właśnie po objęciu stanowiska przez Pana Klimczaka. Jeszcze w roku 2023 mieliśmy kilka połączeń bezpośrednich, lecz to się wówczas zmieniło, a Koalicja wpiera nam same dobre zmiany, choć już dobrze wiemy, że ich nie ma pod każdym względem. Mam nadzieję jednak, że rodacy któregoś pięknego dnia, wezmą sprawy w swoje ręce i przestaną wspierać oszustów i złodziei. Prace nad projektem jak zwykle zaczynają się w III kwartale, kiedy to przebudowa będzie stała od IV kw. 2025 r. do końca I kwartału 2026 r. z powodu warunków atmosferycznych, przez co również będzie trwała zapewne do końca 2027 r. o ile i w tym terminie się wyrobią. Kończąc, niech nasz dworzec rośnie w siłę, bezpieczeństwo oraz piękno i wygodę dla podróżujących ludzi.Źródło komentarza: 300-metrowy peron i przejście podziemne powstanie na stacji kolejowej w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: tTreść komentarza: Może mieszkańcy miasta ocenią czy takie dodatkowe skrzydła mieszkalne komponują się z wciśniętą kamienicą zabytkową. Czy modernizacja - remont zabytkowej kamienicy nie wpłynie na charakter elewacji i całego budynku (czy konserwator będzie nadzorował wszystkie działania na każdym etapie).Źródło komentarza: Dariusz Klimczak w Tomaszowie: wkrótce przedstawię projekt usprawnienia procesów inwestycyjnychAutor komentarza: obywatel TMTreść komentarza: Co się spodziewać po wyborcach skoro większość to przybysze z wiosek. Starych tomaszowian coraz mniej, wieś rządzi miastem, wybierając tzw. swoich.Źródło komentarza: Radni chcą nocnej prohibicji. Koalicja ponad podziałami
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama