Jaki jest idealny kandydat na policjanta?
Istnieje profil idealnego kandydata, ale nie istnieje osoba, która spełniła by wszystkie wymagania. Profesjonalizm policjanta wynika z połączenia jego pozytywnych cech i umiejętności opanowania tych gorszych, które mogą zaważyć na losie chronionych obywateli.
Doskonale zaliczone testy oraz wzorowa postawa obywatelska to najważniejsze kryteria przyjęcia w szeregi Policji. Tylko najlepsi kandydaci będą mogli ubrać mundur.
Testy do Policji w 2020 roku. Czy coś się zmieniło?
Przebieg testów do Policji niczym nie różni się od tych w roku ’18 czy 2019. Powszechnym zabiegiem wśród komisji rekrutacyjnych jest obniżanie wymogów na testach fizycznych, gdyż kandydaci są coraz gorzej przygotowani.
Testy do Policji w 2020 roku składają się z czterech, standardowych etapów z którymi można było spotkać się co roku. Egzaminy to nie przelewki i koniecznie trzeba się solidnie przygotować, zarówno pod kątem fizycznym jak i potrzebnej wiedzy.
TSF – Test Sprawności Fizycznej
Każdy egzamin ma limit czasowy 101 sekund w którym każdy kandydat musi się zmieścić. Egzamin fizyczny obejmuje 6 ćwiczeń na zaliczenie - bieg po kopercie, przewroty w przód i w tył, rzut piłką lekarską na odległość, zgięcia tułowia w leżeniu, skoki przez kozła oraz przenoszenie ciężkiego manekina na odległość.
TSO - Test Wiedzy Ogólnej
Każdy arkusz to zestaw 40 pytań na które jest tylko jedna możliwa i jednocześnie prawidłowa odpowiedź Pytania mogą dotyczyć bardzo szerokiego zakresu wiedzy, od samych struktur Policji po pytania dotyczące Sejmu czy Senatu.
Testy psychologiczne
Odporność psychiczna to jedna z podstawowych cech każdego policjant, który prędzej czy później spotka się z bardzo stresującą sytuacją od której wyniku może zależeć czyjeś życie.
Testy psychologiczne to główny egzamin, który dzieli się na trzy mniejsze podetapy: testy na inteligencję, testy osobowości oraz podsumowanie obydwu z policyjnym psychologiem.
Ostatni etap egzaminu – rozmowa kwalifikacyjna
Rozmowa kwalifikacyjna kojarzy się z miłą pogawędką przy kubku ciepłego napoju. Jednak tego rodzaju pogadanka w trakcie rekrutacji do Policji wygląda odrobinę inaczej. Komisja może zadawać trudne pytania lub być wręcz agresywna, ale cały czas bacznie zwracają uwagę na Twoje reakcję i notują zachowania jakie przejawiasz.
Bądź opanowany i nie daj wyprowadzić się z równowagi. Im większy spokój objawiasz tym lepsza będzie ocena, która dostaniesz z tej części egzaminu.
Napisz komentarz
Komentarze