Panie Redaktorze Śledczy, dziękujemy za TT, który pokazuje stan Pańskiej wiedzy. Spieszymy wyjaśnić: nie „masakra” a konieczne prace wg Planu Zadań Ochronnych meandrującej tam rzeki i mozaiki siedlisk; to dzięki wieloletniej pracy leśników doceniono ten region, tworząc tam N2000 https://t.co/LFfUdBy2Z8
— Lasy Państwowe (@LPanstwowe) June 12, 2021
Odkąd w Polsce rządzi PiS, aroganckie i butne zachowania przedstawicieli władzy i podległych im urzędników stają się normą. Nie ma znaczenia czy mówimy o szczeblu ogólnokrajowym, czy lokalnym. Tomaszów jest tego najlepszym przykładem. Natomiast same Lasy Państwowe są u nas "państwem w państwie" poza jakąkolwiek kontrolą społeczną.
W całej sprawie interesujące jest to, że na dziennikarza z zapałem rzucili się "propagandyści" zatrudnieni w TVP Info.
O komentarz w sprawie portal tvp.info poprosił więc Michała Gzowskiego, rzecznika LP. Jak zaznaczył nasz rozmówca, lasów w Polsce regularnie przybywa. – Po wojnie zajmowały one ok. 20 proc. powierzchni kraju, dziś jest to 30 proc. – to europejska czołówka. Obszary Natura 2000 zajmują już jedną piątą cześć Polski i także tych terenów jest coraz więcej – zaznaczył.
- czytamy na portalu TVP.
I dalej w rozmowie z portalem tvp.info Michał Gzowski zapewnia, że ochrona przyrody nigdy nie oznaczała i nie może oznaczać bezczynności a na straży lasów od stu lat stoją polscy leśnicy i to dzięki ich doświadczeniu, wiedzy i odpowiedzialności mamy dziś w Polsce tak dużo terenów zielonych, z których może korzystać każdy z nas.
Rzecznik swoje a rzeczywistość jakby całkowicie odmiennym bytem się stawała. Z całej Polski dochodzą sygnały o masowych wycinkach drzew. W powiecie tomaszowskim także znikają całe połacie. Prawdą jest natomiast, że w ich miejsce pojawiają się nowe nasadzenia, ale zanim staną się lasem trzeba będzie trochę poczekać.
– Wiele uwag wobec działań Lasów Państwowych wynika z rozpowszechnianych w serwisach społecznościowych – często w dobrej wierze i przez osoby, którym na sercu leży ochrona polskiej przyrody – informacji niepełnych czy wynikających z niezrozumienia zasad ochrony ekosystemów leśnych, a także niestety fake newsów
– czytamy wypowiedź rzecznika.
Napisz komentarz
Komentarze